Bulvár

Prstýnky skončily ve vysavači


Na sklonku podzimu před 3 nebo 4 lety jsme vyrazili na Šumavu na prodloužený víkend s kolama. Penzionek jsme si objednali po internetu. Nadchl nás už zvenku a zevnitř to bylo ještě lepší! Malá recepce i restaurace v přízemí rustikálně a útulně zařízená, jídelní lístek bohatý, ceny jídel i pití velmi mírné. Pokoj s koupelnou voněl novotou a čistotou, a to vše zřejmě za zaváděcí cenu i se snídaní pro oba 300,-. Snídaně neuvěřitelná: plný velký stůl všeho možného k výběru a při večeři, když jsme zjistili, že jsme jediní Češi v penzionku, jsme už začínali pochybovat, že se nejedná o platbu v eurech. Navíc nám pan majitel ochotně poradil s výlety a naplánoval cyklotrasy.
Odjeli jsme po 4 dnech náramně spokojení, ovšem to hlavní, proč to píšu,
teprve přijde.

Poslední noc jsem usnula unavená s prstýnky na rukou, zřejmě oteklých od dlouhé jízdy na kole v mimořádně teplém počasí, a jak mi tak v noci vadily, v polospánku jsem je sundala a strčila pod postel. Že je nemám, jsem zjistila až v Praze. Okamžitě jsem volala do penzionu, i když jsem věděla, že naděje, že se s nimi setkám (byly památeční, nejen zlaté), je mizivá. Pan majitel mně nejdříve řekl, že žádné prstýnky nenašel, ale že v pokojíčku luxoval pod postelí, že ještě nevysypával pytlík z vysavače, a ať zavolám za půl hodiny.

Dovedete si jistě představit mé překvapení, doslova šok, když mi radostně
sděloval, že prstýnky ve smetí našel a ještě nabídl, že mi je do Prahy
přiveze jeho dcera, která pracuje kousek od mého zaměstnání a jezdí domů na víkendy.
Když si takhle ráno oba prstýnky navlékám, s vděkem si velmi často vzpomenu na toho milého „hoteliéra" z Hamrů a mám skvělý pocit, že poctiví lidé ještě existují!

Nevím, zda onen penzion v Hamrech ještě vůbec existuje, jmenovalo se to
nějak jako Hospoda u lesa nebo Chalupa pod lesem, nějak tak, na netu už jsem to na severu www.ceskehory.cz jako tehdy nenalezla.
Anai
Soutěž: jachta

Milá Anai,
a nebude to jako s tím pořekadlem Za dobrotu na žebrotu?" Že by ho ta poctivost a slušnost přivedla na buben? Nechtěla bych to v žádném případě přivolávat, ale možná bude nejlepší přesvědčit se na vlastní oči a udělat si tam výlet.
   
07.08.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Suzanne [*]

  Rikina: mě by nenapadlo sundávat prstýnek, ani při vyhrabávání auta jsem ho neztratila, ani při potápění, ani při ničem jiném

  superkarma: 0 07.08.2007, 23:37:30
 2. [9] Rikina [*]

  Ťapina: proč hned do závěje, ženy nemají kapsy? Eventuálně kabelku, kam by se daly prstýnky ukrýt?

  superkarma: 0 07.08.2007, 22:38:55
 3. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Ambrož: Ano, mnohem lepší je odložit si je za tím účelem do závěje

  superkarma: 0 07.08.2007, 17:34:22
 4. avatar
  [5] Gabsi [*]

  Jedna paní ztratila v zimě, když vyhrabávali auto ze sněhu, dva zlaté prstýnky, pak to obrečela u mojí tety. A moje tetička chodila na jaře kolem lesa tak dlouho, dokud jí je oba nenašla

  superkarma: 0 07.08.2007, 13:20:21
 5. avatar
  [4] arjev [*]

  Jestli vrátil prstýnky,to je pro jeho dobro. Lidé se do poctivých penzionů rádi vracejí nebo doporučí známým.Znám to z vlastní zkušenosti.

  superkarma: 0 07.08.2007, 13:00:39
 6. [3] Anai [*]

  Holky, to je možné, že ti milí lidé zkrachovali, fakt to nemohu najít, ani číslo nemám... dlouho jsem na Šumavě nebyla, asi se tam fakt podívám! Anebo že by fakt záhadný pohádkový děda???

  superkarma: 0 07.08.2007, 12:56:15
 7. avatar
  [2] Heduš [*]

  Asi by fakt nebylo na škodu si tam znovu zkusit udělat prodloužený víkend... i když někde poblíž, aby jste zjistili, jestli tamní hotýlek ještě existuje. Hezký příběh.

  superkarma: 0 07.08.2007, 12:18:25
 8. avatar
  [1] teb [*]

  Jé, to je jak pohádka. I ten závěr:....a pohádkového dědečka už nikdy nikdy víckrát neviděl...

  superkarma: 0 07.08.2007, 12:14:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme