.

Prožijte svátky ve vybrané společnosti

Dárky

Prožijte svátky ve vybrané společnosti

Čas Vánoc se nezadržitelně blíží. Každý z nás přemýšlí, čím by udělal radost svým blízkým. Hledáte inspiraci na dárek? Nebo jen chcete o Vánocích relaxovat a vychutnávat si zaslouženou chvilku odpočinku a pohody? Pak vám přinášíme tip!

ballantinesNechte se inspirovat nejprodávanější whisky v Evropě a nejprodávanější whiskey na světě! Víte, které to jsou?

Ballantine`s Finest, nejprodávanější whisky v Evropě! Je mimořádné umělecké dílo.

Ballantine's Finest oslavuje. V prestižní světové publikaci Jim Murray's Whisky Bible 2009 získala ocenění whisky roku v kategorii Scotch Standard Blended!

Jim Murray přidělil Ballantine's Finest celkové skóre 95,5 bodu, což je na jeho škále vyhrazeno pro „superhvězdné whisky, které nám poskytují smysl života". Skotskou míchanou whisky Ballantine's Finest popisuje jako „mimořádné umělecké dílo" a dodává, že „pouhým douškem lze vychutnat mistrovství master blendera na vrcholu jeho schopností". Dále ji charakterizuje jako „hru váhy a protiváhy obilí, lehkých sladů a jemné kouřové chuti".

Whisky Bible

Ročenka Jim Murray's Whisky Bible je považována za nejvlivnější světovou knihu s tématem whisky. Jim Murray, coby autor mnoha uznávaných publikací o whisky, zastává se svými mimořádnými zkušenostmi pozici kapacity ve svém oboru. Jeho bible se každý rok prodá po celém světě bezmála 150 000 výtisků. Letošní Jim Murray's Whisky Bible uvádí degustátorské poznámky k ohromujícímu počtu 3 850 značek whisky.

Ballantine`s Finest

Ballantine's Finest je druhou nejprodávanější skotskou whisky na světě a nejprodávanější značkou skotské whisky v Evropě, přičemž si drží vedoucí pozici na trzích ve 12 zemích, včetně České republiky. V Ballantine's Finest se mísí více než 40 různých sladových whisky ze čtyř proslulých skotských oblastí Islay, Highlands, Speyside a Lowlands. Její nezaměnitelný elegantní styl je harmonií jemné a nasládlé chuti, za kterou vděčí především svým hlavním chuťovým komponentům - sladovým whisky Glenburgie a Miltonduff.

JamesonVýhradním distributorem značky Ballantine`s je společnost Jan Becher - Pernod Ricard, www.jan-becher.com. Více o whisky Ballantine`s naleznete na www.ballantines.cz a www.w-o-w.cz

Ať už koupíte Ballantine`s Finest v dárkovém nebo vánočním balení, věřte, že určitě udělá radost!

  • Jameson Irish Whiskey, to je více než nápoj, to je značka okamžiků, na které nezapomenete.

Jameson Irish Whiskey, to je více než nápoj, to je značka okamžiků, na které nezapomenete. Důkazem oblíbenosti právě tohoto druhu je fakt, že Jameson je nejprodávanější whiskey na celém světě.

Irové, malý ostrovní národ na okraji Evropy, po staletí sužovaný cizí nadvládou, chudobou a masovou emigrací, měl v historii jen málo důvodů k sebevědomí. Jedním z těch nejčastěji zmiňovaných je právě whiskey. Irové ji vynalezli a národní nápoj se stal jejich hýčkanou chloubou a postupně i celosvětovým hitem. John Jameson dal už koncem 18. století své whiskey motto „Sine metu!", tedy „Beze strachu!". A vítězné tažení značky nejnáročnějšími světovými trhy dokládá, že následovníci zakladatele nejoblíbenější irské whiskey si tohle motto vzali k srdci.

Národní nápoj se stal jejich hýčkanou chloubou a postupně i celosvětovým hitem. U nás v České republice prodej whiskey Jameson výrazně stoupl poté, co vlastník značky, francouzská skupina Pernod Ricard, koupila společnost Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a. s. (JBKB) a využívá k distribuci její obchodní síť.

Irská pole plná nejkvalitnějšího ječmene stojí za zázrakem tohoto lahodného moku. Z části ječmene se vyrábí ječný slad. Ten se suší v uzavřených pecích, aby nepřišel o svoje jemné přírodní aroma. To je totiž to, co na Jamesonovi tolik oceňují jeho příznivci. Výsledná typicky čistá chuť vzniká díky tomu, že slad nepřijde při výrobě do styku s kouřem. Irská whiskey je jedinečná svou trojí destilací, která z ní vytváří tu pravou irskou poezii na vašem jazyku. Na rozdíl od mnoha bourbonů, které jsou destilovány jednou, a skotských, jež se pálí dvakrát, Jameson prochází trojnásobnou destilací. K výrobě je použit nejkvalitnější ječmen, který se dodnes suší pomalu - v tradičních uzavřených pecích. Jameson pak zraje minimálně sedm let v dubových sudech. Výsledkem je nekonečně jemná, nasládlá whiskey, která je natolik vstřícná i k „netrénovanému" jazyku, že si velice rychle získá jakéhokoli zákazníka. Jameson si lze vychutnat samotný, on the rocks, s trochou vody, nebo také jako teplý „Hot Irish". Pro svou jemnost je ideální bází pro koktejly.

A to je celé kouzlo whiskey, ve které můžete cítit celou magii irského ostrova, kdekoli a kdykoli si jenom vzpomenete. Celý popsaný proces tvoří právě s dlouhou tradicí z Jamesona něco víc než alkoholický nápoj...

Jameson, to je irská poezie, kterou můžete cítit na svém jazyku.

  • Nechte se inspirovat vánoční nabídkou Jameson. Vše co vás zajímá najdete na stránkách www.jameson.cz.
   
07.12.2009 - Dárky - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Nové v rubrice

Doporučujeme