Chtěla jsem zabít bývalého.

Poměrně dobře snáším bordel a takové ty ponožky po zemi a podobné pánské ,,maličkosti". Ale  myslím, že nejčastější zabíjecí nálady jsou kvůli tchyním a závislosti našich protějšků na maminkách.

Já jsem dobrá kuchařka, a když k nám tchýně měla přijet na návštěvu a předem si poručila, že nechce kousat novými zuby tvrdé maso, připravila jsem rybí filé zapečené se smetanou a sýrem. Bylo vidět, že jí to moc chutnalo, vyptávala se, jak jsem to dělala, tak jsem jí vše vysvětlila.

Později jsem se dozvěděla, že tím receptem se chlubila všem sousedkám. Ale po pár měsících bývalý od ní přijel a dal mi od ní papírek, prý mi maminka posílá recept na dobré jídlo, ať to zkusím udělat. Hned mi to bylo divné, protože tchýně prostě vařit neuměla.

Ale když jsem uviděla můj recept na filé, zrudla jsem vztekem a hodila jsem po něm nejbližší talířek. Urazil se.

Později jsem mu vysvětlovala, že to byla provokace od matinky, ale stejně nepochopil.

On totiž nikdy nevnímal, co jí, takže ani nevěřil, že to už někdy jedl u nás.

Žil jen ve svém sobeckém světě. No nezabili byste ho?

Bonda


No, milá Bondo, já jsem taky docela dobrý kuchař, ale moje paměť je tak krátká, že bych se na recept podíval a řekl bych nejspíše: To ozkouším, to může být dobré :))

Ne, samozřejmě chápu... jen by mne zajímalo, zda se urazil kus toho talířku, nebo vašeho bývalého. To mi není jasné...

Dnes je téma chvilky a historky na zabití. Humorné i vážné. Krotké i odvážné. Prostě ze života a kupodivu zatím žádné dětičky a jejich příbuzní - tedy zvířátka...

 

redakce@zena-in.cz

Reklama