Vztahy

Protože Tě mám rád!

Dva roky věděl pan Zbyněk o nevěře své ženy a dva roky z lásky k ní mlčel. Když se mu konečně přiznala, odpustil jí. Manželství se nerozpadlo.

man

Příběh paní Mileny a jejího manžela asi mnohé z vás těžko pochopí. Pochybuji, že jednání pana Zbyňka budou schopni cele vstřebat i mnozí muži. Přesto jeho trpělivost, kterou možná mnozí nazvou zcela jinak, zachránila manželství před rozpadem. Manželství, které za to zřejmě opravdu stojí.

Takto svůj příběh ve svém e-mailu vypráví paní Milena:

Seznámili jsme se na střední škole ve třeťáku. Zbyněk byl můj první. Byli jsme denně spolu ve škole a pak vlastně i odpoledne a později i večer. Uprosila jsem maminku, aby se směl Zbyněk k nám nastěhovat. Od chvíle, když jsme se zamilovali, jsme vlastně byli jeden bez druhého jen jednou, a to když jel Zbyněk na čtyři dny do Tater.

Po maturitě jsme se nastěhovali do nového bytu v Příbrami. Byla jsem šťastná a on také. Začal pracovat v jednom podniku s výpočetní technikou v Praze, takže dojížděl, a já dostala místo na Městském úřadě v kanceláři. Trávili jsme spolu večery, dovolené, víkendy. Ani nás nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Jeden bez druhého ani ránu.

Když jsem otěhotněla, měl nepředstavitelnou radost. Narodila se nám dcera Lenka. Měla jsem veliké zdravotní problémy, vlastně celé šestinedělí a pak ještě půl roku. Bral si dovolené, paragrafy, nikdy mi nic nevyčetl. Všichni známí, kamarádi, obě rodiny měly náš vztah za pohádkový. My také.

A pak se to stalo…

Vzala jsem práci na čtyři hodiny denně a dala jsem malou do školky. Měla jsem radost, že zase můžu po třech letech mezi lidi. Byla to spediční firma a já pracovala v odbytu. Jednala jsem s lidmi a často se vídala s řidiči. Tam jsem poznala Pavla. Nadbíhal mi. Hodně. Líbil se mi, ale doma jsem měla Zbyňka, který se přímo ukázkově staral o Lenku, o mě, o všechno. Když jsem se zdržela, vyzvedl malou a šli třeba do parku. Já si nemohla vůbec na nic stěžovat, a přesto jsem si nakonec s Pavlem začala.

Zbyněk nic netušil, když jsem čím dál častěji volala domů, že přijedu později. Bez řečí vyzvedával malou, a dokonce na mě čekal s večeří, zatímco já trávila čas po projížďkách s Pavlem, později i u něho doma.

Poprvé jsem nepřijela na noc domů. Manželovi jsem řekla, že jedu odvézt podnikové auto do Vídně a že tam přespím v hotelu. Neměl s tím problém. Napadlo mě, že tohle by šlo praktikovat častěji. Praktikovala jsem to tři čtvrtě roku. Vztah s Pavlem nabral na síle tak, že jsem začala přemýšlet o rozchodu. Snad stokrát jsem se chytala to Zbyňkovi říct a stokrát jsem to vzdala.

Pokaždé, když jsem řekla: „Potřebuji s tebou mluvit,“ vždycky si sedl, usmál se na mě a řekl: „Jsem připravený.“Trvalo to další rok. Nenašla jsem odvahu toho dobrého člověka, který mi nikdy neřekl křivé slovo, ranit.

Začala jsem se viditelně trápit. Nebyla jsem schopná se Zbyňkem spát. Chápal mé výmluvy i pozdní příchody, chápal i služební cesty. Pavel mě tlačil do rozvodu a já nevěděla, jak dál. Až jsem musela doopravdy odjet. Vyřizovala se závěť po babičce. Ten den, když jsem odjížděla, jsem byla na Zbyňka nepříjemná. Nikdy se nehádal. Jen mi řekl, že teď nebudeme nic řešit, že bych jela naštvaná a něco by se mi mohlo stát. Ta jeho svatost mně začínala lézt i na nervy.

Po cestě zpátky jsem bourala. Nebylo to nic vážného, ale auto bylo nepojízdné. Zůstala jsem ve dvě ráno na cestě z Domažlic do Příbrami. První, komu jsem volala, byl Pavel, který za dobu našeho vztahu opustil spediční firmu a začal podnikat v autodopravě a měl odtahovou službu.
Řekl mi, že nemá, koho by mi poslal, a sám že je nachlazený, že musím počkat do rána. Doporučil mi stopa a hotel. Brečela jsem.

Zavolala jsem Zbyňkovi, i když mi to bylo hodně trapné. Zbyněk vzbudil kamaráda, malou odnesl k sousedce a bez jediného slova automaticky jel v půl třetí ráno skoro sto kilometrů pro mě i pro auto. Ten den mi došlo, co vlastně dělám a komu.
Cestou zpět jsem usínala. Stihla jsem mu ale říct, že bych s ním ráda mluvila. Řekl tu svoji obvyklou větu. Došlo mi a vrátilo se všechno, co jsem mu provedla, a rozbrečela jsem se. Strašně jsem plakala. Byla jsem rozrušená, ospalá, zklamaná a cítila jsem se strašně bezcenná.

Tak báječného člověka mám vedle sebe a s takovým blbem mu ubližuji dva roky! Teď za to potrestám sama sebe. Řeknu to Zbyňkovi a nechám ho, ať mě opustí. Nezasloužím si nic jiného. Budu sama. S Pavlem jsem se totiž rozhodla skončit hned ráno. Udělala jsem to. Řekla jsem Pavlovi, že s ním už nikdy nechci mít nic společného, že je konec a že je to moje pevné rozhodnutí. Začal se omlouvat, že byl v noci rozespalý a tak. Vysvětlila jsem mu, že to není jen o tom, že miluji svého muže. A tak mi sdělil, že jsem kráva.

Zbyňka jsem si posadila do kuchyně naproti sobě a nenechala ho říct ani to jeho „jsem připravený“. Všechno jsem mu pověděla. Úplně všechno. Od začátku až do konce.

Čekala jsem cokoli, byla jsem, jak on říkal, připravená, ale udělal něco, na co jsem opravdu připravená nebyla. Řekl mi jen „JÁ VÍM.“

Nechápala jsem.

„Jak víš? Jak jako víš? A jak dlouho víš?“
„Téměř od začátku to vím. Vím o služebních cestách a vím, kdo to byl.“
„Proč jsi mi proboha něco neřekl, proč jsi mě neusvědčil, proč jsi mě nevyhodil, neopustil, neseřval…??“

Protože Tě mám rád.“

On prostě čekal, jestli to udělám já, nebo jestli to přejde. Jak mu muselo být, když jsem ho lakovala služebními cestami i uzávěrkou a jezdila domů k Pavlovi, jak se cítil pokaždé, když jsem byla přiopravená mu to říct, jaká jsem pitomá a nemorální… on dva roky mlčel, a já?

Je to už pět let zpátky. Svého muže miluji víc než kdy před tím a cítím, že mu pořád něco dlužím. On o tom nemluví, nevyčítá.

Druhý takový už se nenarodí.

   
19.10.2010 - Láska a vztahy - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [39] OlgaMarie [*]

  navia — #38 To byl jeho problém. On ho měl vyřešit! Asi bych nestála o chlapa, se kterým by se rozvedla manželka, když se dozvěděla, že drží se mnou...Ale při čekání, zda ho to přejde či ne, bych se mu určitě nestarala o ošacení.

  superkarma: 0 21.10.2010, 11:07:01
 2. avatar
  [38] navia [*]

  Žábina — #32 Sml67 Taky jsem odešla - po provalené nevěře,navíc, když mi manžel řekl, že s tím nehodlá skončit a mám počkat, jestli ho to nepřejde.. nedokázala jsem to. Už bych mu nikdy nedokázala úplně věřit - a tím pádem bych s ním asi nedokázala normálně žít.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #39
  superkarma: 0 21.10.2010, 08:02:52
 3. avatar
  [37] modro_očka [*]

  Mendie: můžeš se na to dívat z mnoha stran. To, o čem píšeš, to je to, co se běžně užívá. Ale kde je řečeno, že je to správné? On ji dal šanci svobodně se rozhodnout. Netlačil na ni, preferoval hlavně dítko...

  Když použiji slovo Pan Bůh, tak ten nám dal taky svobodnou vůli a dívej, jak se umíme umlátit v kotrmelcích. On udělal totéž - dal ji svobodu. Zatímco milenec na ni tlačil, aby se rozvedla a při první příležitosti, kdy potřebovala jeho pomoc, zklamal na celé čáře.

  Je to o omezování v rozhodování, vztahu... ta paní pochopila, že je blbost zahýbat... navíc díky své neznalosti-omezenosti začala běhat za jiným, co ji přivedlo do trapných lží, podvodů apod. místo toho, aby pracovala na svém vztahu s manželem.

  V takovém případě je vidět, že jeden není vyspělý a může počkat, než ten druhý pochopí, doběhne ho. A ona mu za ty 2 roky života stála.

  Není dobré přijímat to, co je normální u jiných lidí. Nemusíš nutně přijmout normy, které stanoví nějaký člověk, politik, psycholog apod. Je třeba se řídit citem, který jde v souladu se Zákony Země. ... Proto tento pár neztrácel penízky za advokáty apod., psychicky to nijak neodneslo mimčo, rodiče si svůj problém vyřešili sami bez cizí pomoci.

  superkarma: 1 21.10.2010, 05:07:55
 4. [36] Mendie [*]

  modro_očka — #31 Nevím, asi jsem staromódní, ale myslím, že když muž svoji ženu miluje, měl by o ni bojovat, ne sedět s rukama v klíně. Samozřejmě pokud ji ještě chce, za předpokladu, že ví, že mu jeho milovaná denně lže a podvádí ho.

  Ta ženská je taky mrcha. Chápu, že člověk uklouzne, udělá chybu, ale takovou dobu vést paralelní vztah a svýmu manželovi lhát, dělat z něj blbce?!

  Myslím, že jednání obou bylo po celou tu dobu nesprávné, je až div, že i přes tolik chyb dokázali pokračovat v tom vztahu. Nezbývá než jim přát, ať jim to vydrží.

  superkarma: 0 20.10.2010, 11:03:03
 5. avatar
  [35] OlgaMarie [*]

  Michaela Kudláčková — #26 Mendie — #25 Já tomu láska říkám! Kdoví co jí provedl v minulém životě?

  superkarma: 0 20.10.2010, 07:10:13
 6. avatar
  [34] modro_očka [*]

  [color=#000000]Lukáš Čejka[/color]

  Pokud "sbíráš" informace o astrálním světě, ... budeš vědět, že když člověk lže, podvádí apod. vytváří jinou energií, která z něho vyzařuje. Zároveň si mění svoji barevnou auru... proto je schopen přijímat okolo s sebe lidi s podobným složení barev.

  Pokud jsi jen nahodile uklouznul, moc dlouho mezi takovými lidmi nevydržíš a snažíš se vrátit tam, kde je "astrálně čisto". Přestože ta žena toto nejspíše nevěděla, i tak dlouho váhala s ukončením manželství. Zatímco její manžel nejprve tušil, později věděl, nejspíš se s jejím milencem i potkal a vyhodnotil situaci. Proto jí dal čas, který jí ukázal správnou cestu.

  superkarma: 1 19.10.2010, 19:57:49
 7. avatar
  [33] Lukáš Čejka [*]

  modro_očka — #31 Rozumel bych tomu, ze se smiril s tim, ze mu nekdo klati zenu.Ale to, ze se smiril s tim, ze mu zena lze a podvadi - co je na tom duchovene vyspeleho? Nevim jestli skutecnost, ze ze me nekdo dela vola, se da interpretovat jako duchovni vyspelost. Sml24

  superkarma: 0 19.10.2010, 17:17:12
 8. avatar
  [32] Žábina [*]

  já jsem svého manžela měla taky hodně ráda, ale když jsem zjistila, že mne podvádí, věděla jsem že už není cesta zpět...láska je hlavně o důvěře a já už bych takovému člověku nikdy věřit nemohla...

  trvalo mi dlouho, než jsem se od toho oprostila, ale podařilo se mi to a nelituji, že jsem odešla

  1. na komentář reaguje navia — #38
  superkarma: 0 19.10.2010, 17:02:11
 9. avatar
  [31] modro_očka [*]

  Mendie: ten člověk je úžasný duchovně vyspělý, nejspíš to bude hodně stará duše, která rozumí tomu, co člověk vytváří ve vzteku a negativních emocích.

  Ač si myslíš, že to je ťuňťa, opak je pravdou. Jeho žena nechopila, že člověk musí být silný a stabilní, jinak je zranitelný a ovládaný někým jiným než sám sebou, dělá ze sebe pitomce a láduje si svoji vlastní karmu.

  Trvalo jí to dlouhé 2 roky, ale nakonec pochopila, zastyděla se a ví, že musí na sobě hodně moc pracovat, aby se takovému muži vyrovnala, stačila mu.

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #33
  2. na komentář reaguje Mendie — #36
  superkarma: 1 19.10.2010, 16:48:32

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] modro_očka [*]

  Tak to je člověk, který vidí do hodně daleké budoucnosti, umí zvládat emoce, nemá uraženou pýchu, vztek, nenávist... viděl svoji rodinu, svou dceru, dal tomu čas... je to FRAJER.

  superkarma: 1 19.10.2010, 16:41:37
 2. avatar
  [29] kareta [*]

  átéčko — #28 je to možné...pokud mají volné manželství, proč ne, to mne pak taky napadlo.Sml80

  superkarma: 0 19.10.2010, 16:07:34
 3. avatar
  [28] átéčko [*]

  kareta — #27 TOHLE JE LÁSKA!

  1. na komentář reaguje kareta — #29
  superkarma: 2 19.10.2010, 15:28:44
 4. avatar
  [27] kareta [*]

  Michaela Kudláčková — #26 a to je jako láska?Sml80 Mi to připadá jako pohodlnost, lenost, 2 roky čekal až to ženu přejde? V podstatě bych řekla, že to je závislost. Trochu patologické. Ale hlavně že jsou spokojení.

  1. na komentář reaguje átéčko — #28
  superkarma: 0 19.10.2010, 15:06:23
 5. avatar
  [26] Michaela Kudláčková [*]

  Mendie — #25 ...hele já mu rozumím. Prostě ve strachu, že to podělá, nedělal nic. Prostě vyčkával... a vyplatilo se mu to...

  1. na komentář reaguje kareta — #27
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #35
  superkarma: 1 19.10.2010, 15:02:53
 6. [25] Mendie [*]

  Jako první mě napadlo, jestli bych si ještě mohla vážit chlapa, co ze sebe nechává dělat takovou dobu paroháče, ví, že mu někdo chodí za ženou, ví i kdo - a nic s tím nedělá??!!! Je tohle síla lásky nebo lenost a nedostatek odvahy o svojí ženu zabojovat??? Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #26
  2. na komentář reaguje OlgaMarie — #35
  superkarma: 2 19.10.2010, 14:59:05
 7. avatar
  [24] femme [*]

  a proč tomu příběhu nevěřím? Sml80 Sml58

  superkarma: 0 19.10.2010, 14:31:55
 8. [23] Anai [*]

  OlgaMarie — #12 No zrovna Ty! Sml30 Přijdeš mi nejvzdělanější ze všech žen-in! To já (problémově vzdělávatelné dítě) podvědoměla hledala chytrého... no a ono se s chytrostí často snoubí i cosi, co se tu probíralo včera, tuším... Sml15 

  superkarma: 1 19.10.2010, 13:41:29
 9. avatar
  [22] peetrax [*]

  vladka006 — #10 Sml6 Sml52 Sml52

  superkarma: 0 19.10.2010, 12:59:47
 10. avatar
  [21] kareta [*]

  Lukáš Čejka — #17 no, tak nějakSml54

  superkarma: 0 19.10.2010, 11:15:32
 11. avatar
  [20] vladka006 [*]

  Lukáš Čejka — #18 Já to chápu jako - protože jsem momentálně línej si najít někoho jinýho, kdo mi bude vařit a prát Sml32.

  superkarma: 1 19.10.2010, 11:11:14
 12. avatar
  [19] vladka006 [*]

  Lukáš Čejka — #17 Zejména matek těchto poseroutků a bábovek...

  superkarma: 0 19.10.2010, 11:10:37
 13. avatar
  [18] Lukáš Čejka [*]

  Protože Tě mám rád -> to neni vysvetleni, ale vymluva Sml32

  1. na komentář reaguje vladka006 — #20
  superkarma: 0 19.10.2010, 11:09:38
 14. avatar
  [17] Lukáš Čejka [*]

  To je dusledek te kastracni politiky zen, z chlapu jsou babovky a poseroutkove. Smutny pribeh s jeste smutnejsim koncem. Sml24Sml57

  1. na komentář reaguje vladka006 — #19
  2. na komentář reaguje kareta — #21
  superkarma: 0 19.10.2010, 11:07:33
 15. avatar
  [16] kareta [*]

  jedinej normální je tam Pavel. Ona je vtěrka a on je bačkoraSml80

  superkarma: 2 19.10.2010, 10:58:38
 16. avatar
  [15] OlgaMarie [*]

  ToraToraTora — #13 To by ses divila! Možná jich je víc než žen, ale jen do doby než se k němu nepřilepí nějaká jiná....

  superkarma: 0 19.10.2010, 10:25:24
 17. avatar
  [14] oalison [*]

  Já jen nechápu jednu věc, jak si někdo může myslet, že když se přizná k nevěře, tak je to správné jednání a adekvátní trest je odchod od partneraSml80 Naopak podle mě je to sobecký, protože kdyby o tom manžel nevěděl, zasadí takové přiznání člověku pořádnou ránu. Nevěrníkovi se sice uleví, ale tím přehazuje odpovědnost na toho druhého. Tzv. "Já se přiznal a ty můžeš trestat"

  Jo jo zlaté pravidlo: "Zatloukat, zatloukat a zase zatloukat"Sml22

  superkarma: 4 19.10.2010, 10:20:44
 18. avatar
  [13] ToraToraTora [*]

  Druhý takový fakt nebude....doufám, že to dotyčné stačilo a že už nebude testovat jeho lásku dalším excesem.

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #15
  superkarma: 0 19.10.2010, 10:08:47
 19. avatar
  [12] OlgaMarie [*]

  Anai — #6 Já vědomě hledala hrozně chytrého!

  1. na komentář reaguje Anai — #23
  superkarma: 0 19.10.2010, 09:41:13
 20. avatar
  [11] kuty [*]

  druhý takový žije u nás ve městě.Jeho žena ho podvádí,nejdříve tajně ,pak se to provalilo ale ona vesele zahýbá dál.Muž o tom ví a čeká už pět let že se žena umoudříSml80.

  Milenec té ženy byl dokonce několikrát za jejím manželem ,říct mu že spí s jeho ženou a co on na to .A on na to že ji má rád.

  superkarma: 0 19.10.2010, 09:18:37
 21. avatar
  [10] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #9 No a můj manžel má jet na služebku do Vídně Sml30. Sakra Sml30. Se tam za ním pro jistotu vydám.

  1. na komentář reaguje peetrax — #22
  superkarma: 0 19.10.2010, 09:03:28
 22. avatar
  [9] Dante Alighieri [*]

  Těchto příběhů už je tolik, že služební cesta je pro mě synonymem pro nevěru.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #10
  superkarma: 0 19.10.2010, 08:50:44
 23. avatar
  [8] Věrulinka [*]

  Až k neuvěření, ale ano, jsou chlapi kteří natolik milují, že i nevěru přehlížejí, no i ženy že? Ovšem u chlapů, je to výjímka Sml67

  superkarma: 0 19.10.2010, 08:42:38
 24. avatar
  [7] *modrá [*]

  to je asi hodně hodnej trouba...

  superkarma: 0 19.10.2010, 08:39:45
 25. [6] Anai [*]

  alpina — #2 A proč ne? Proč by neexistovali vyjímky, které potvrzují pravidlo, že většina chlapů je naprosto opačná? Jinak náááádherná dávka emocí hned po ránu, Sml79děkuju! Kdyby se to stalo naopak, tak jsem přesvědčena, že chlap by výčitky svědomí neměl, tahle dáma ho má, protože je to prostě ženská. A ten úlet navíc k chlapovi, který není vůbec hodný, je logický: není nikdy dobře vzít si toho prvního, nemít s kým srovnávat a navíc ženy to v produktivním věku táhne k macho, lotrům a "frajerům", to je vrozené - podvědomě hledají nejsilnějšího samce....

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #12
  superkarma: 0 19.10.2010, 08:23:01
 26. avatar
  [5] Zázvorka [*]

  alpina — #2 Sml67Sml22

  superkarma: 0 19.10.2010, 08:18:21
 27. avatar
  [4] OlgaMarie [*]

  Kdo zahne, je potenciální paroháč. Život jí to vrátí, až to nebude čekat. Takhle to spočítal manžel kamarádce a naservíroval jí to, až když uplynulo 35 let od oné události a odešel k pokladní z obchoďáku.

  superkarma: 0 19.10.2010, 07:44:11
 28. avatar
  [3] maje [*]

  jestli je ten příběh pravdivý, tak souhlasím, že druhý takový se nenarodí. a že poznáme,co máme ve chvíli, kdy to ztrácíme. ale trochu to zní jen jako zbožné přání, aby se narodil takový chlap.Sml80Sml80

  superkarma: 3 19.10.2010, 07:11:59
 29. avatar
  [2] alpina [*]

  prosím a teď tu o Karkulce Sml16

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #5
  2. na komentář reaguje Anai — #6
  superkarma: 0 19.10.2010, 06:19:36
 30. [1] nancy0 [*]

  Krásně napsáno...

  superkarma: 0 19.10.2010, 00:08:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme