Zdraví

Proti stárnutí: životospráva a resveratrol


Ačkoliv se o stárnutí tvrdí, že je to spravedlivý proces, protože se mu nevyhne nikdo, přesto je kruté. Taktně řečeno, tělesná schránka chátrá, snižuje se efektivita a účinnost fungování organismu, hromadí se různé defekty v organismu, dochází k vyšší náchylnosti k různým nemocem

Připomíná to nejen počet narůstajících vrásek ve tvářích, zhoršující se paměť, ale i znatelně klesající vitalita. Schopnost vyrovnat se stresem je stále menší, přibývají poruchy spánku, pocity osamělosti a depresivní či úzkostné stavy.

Nikdo se s tím pochopitelně nechce smířit, mnozí lidé volí relativně účinné zbraně, které proces stárnutí pomáhají zpomalit – kvalitní životosprávu a dostatek pohybu. Existuje však ještě jeden prostředek, který tomu může výrazně pomoci. Jeho účinek nedávno potvrdili vědci. Řeč je o resveratrolu.

Co s vitalitou a sešlostí věkem? Vědci už ví
Resveratrol je čistě přírodní látka vyskytující se v červeném víně, ale nejen tam. Mnoho rostlin ho vytváří jako přirozenou obranu proti nežádoucím vnějším vlivům. Resveratrol pomáhá chránit DNA uloženou v buňkách před přirozenými degenerativními změnami spojenými se stárnutím organismu. Právě poškozování DNA je příčinou mnoha problémů, které si běžně spojujeme se stárnutím.


Výzkumem vlivu resveratrolu na lidský organismus se renomovaná vědecká pracoviště po celém světě zabývají již asi 15 let. Podnětem k zahájení výzkumu byla otázka: „Proč Francouzi, ač jejich životní styl neodpovídá představám o zdravém způsobu života, trpí nejnižším výskytem kardiovaskulárních onemocnění v Evropě?“ Vysvětlení přišlo až nedávno.


Francouzi v litrech vína, ostatní v jedné kapsli
Francouzi, kteří mají ve své stravě stejně tučná jídla jako například Češi, je na rozdíl od nás zapíjejí vínem obsahujícím resveratrol. Množství resveratrolu obsaženého v jednom litru vína je však velmi malé, v průměru pouze 2,5 mg. Resveratrol koncentrovaný do jedné kapsle je výrazně silnější. Na trh se s ním brzy chystá vyrazit společnost Medochemie.

A zatím s největším obsahem resveratrolu v jedné kapsli (50 mg), dostupném na českém trhu, se brzo chystá přijít společnost Medochemie.

 

Jedna kapsle EVELORU, jak se produkt na českém trhu bude jmenovat, obsahuje resveratrolu tolik, jako dvacet litrů vína!

Nejen zpomaluje stárnutí…
Kromě zpomalení procesu stárnutí a zachování vitality vědci přisuzují resveratrolu blahodárné účinky také v prevenci kardiovaskulárních onemocnění, nádorových onemocnění, diabetu a v redukci hmotnosti. Tyto vlastnosti resveratrolu nyní intenzivně zkoumají vědecká pracoviště po celém světě.


Stejně jako jiné léky a doplňky stravy i EVELOR může účinky zaručit při dlouhodobém a pravidelném užívání. A není určen pouze lidem, kteří už stáří začínají pociťovat, ale i těm, pro které se zdá být ještě vzdálené. Užívání EVELORU nám dává velkou šance jeho příchod oddálit.

U někoho se mohou projevit vyhlazením mimických vrásek, jiný účinky bezprostředně nepocítí. Na jeho organismus však bude působit látka, která pomáhá zpomalit degeneraci buněk a tím zpomaluje stárnutí všech orgánů.

 

EVELOR bude k dostání v lékárnách od druhé poloviny listopadu v balení po devadesáti kapslích, které vystačí na tři měsíce užívání, za doporučenou cenu 750 Kč.

 

   
12.11.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [7] Bakculinka [*]

  z vasi diskuze mi jasne vychazi idealni reseni - rozdrtit si ten evelor do vina a budem mladi, neklidni a krasni jeste pekne dlouho .))

  superkarma: 0 12.12.2008, 15:57:56
 2. avatar
  [6] bokul [*]

  Tematice RESVERATROLu jsem se v praci nejakou dobu venovala. Mohu napsat asi tolik - pokud nekdo resveratrol opravdu cilene potrebuje doplnit - jit cestou vina je nesmysl. Ne v kazdem vine najdete resveratrol a najit vino s vysokym obsahem to je bud dost velky kumš nebo stesti! Nicmene francouzsky paradox jasne popisuje to, ze sklenka vina denne organismu pomaha... Je tedy opet otazkou na kazdeho z nas, jakou cestou se vyda. Nicmene NE VZDY (!!!) nase problemy vyresi tabletka!

  superkarma: 0 16.11.2008, 18:36:50
 3. [5] karel a karel [*]

  Holky neblázněte, 20 litrů denně? To by mě porazilo a asi bych to dlouho nevydržela. To si radši koupím tu piluli, i za ty prachy

  superkarma: 0 14.11.2008, 16:32:35
 4. [4] Nadinka [*]

  Asi začnu pít to červené víno než tu tobolku za tolik peněz.

  superkarma: 0 13.11.2008, 18:26:22
 5. [3] haninecka [*]

  to si také dám darši červené,bylo by to divné sedět s přáteli a místo popíjení hodit do sebe tobolku

  superkarma: 0 12.11.2008, 10:15:31
 6. [2] zwiki [*]

  tak musím začít více červeného

  superkarma: 0 12.11.2008, 07:44:31
 7. avatar
  [1] mmarianne [*]

  Takže shrnuto: hurá na červené víno, na kapsle dlabu. To raději těch 750 Kč proliju hrdlem. I chuťově to bude určitě lepší.

  superkarma: 0 12.11.2008, 07:01:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme