Bulvár

Proti kašli slaninový zábal


Je to asi deset let zpátky, bydlela jsem se svojí babičkou. Byl konec zimy a já se docela slušně rozstonala. Teploty ale klesly, všechno se zdálo, jak má být, jen kašel zůstával. Nejvíce nabíral na intenzitě večer, kdy jsem se nebyla schopna ani jednou nadechnout bez toho, abych nedostala šílený záchvat dalšího dusivého kašle. Bylo to nekonečné, hlava mně brněla a nic nepomáhalo. Spávala jsem tenkrát na gauči v obýváku, kde babička každý večer sledovala televizi. No ani nemusím dodávat, že z televizního vysílání babička neměla vůbec nic, divím se, že to vůbec ty čtyři dny vydržela. Pak jí asi došla trpělivost, ale určitě se jí mě zželelo, tak přišla za mnou, že mi pomůže. Nakrájela plátky uzené slaniny, pokladla mi to na celý hrudník, zamotala hadrem, igelitem a ještě ručníkem a takhle zabalenou mě na noc uložila. Tvrdila, že to určitě pomůže. Ráno mě probudil šílený zápach  slaniny (byla domácí, naložená v česneku - no co vám mám povídat), peřiny byly načichlé, všechno bylo strašně cítit a já se s úlevou svého zábalu zbavila a čekala na večer, co se bude dít. Jen jsem babičce oznámila, že je strašně hodná, ale podruhé už to opakovat nebudu. Z toho pachu se mi opravdu dělalo špatně. A světe div se, večer jsem ještě sice občas zakašlala, ale to už opravdu byl jen nepatrný zlomek toho, kdy jsem kašlala tři hodiny v kuse, a babička si konečně mohla vychutnat večerní program. Já jsem sice měla ještě dalších 14 dní pocit, že stále citím uzenou slaninu, ale byla jsem ráda, že mi to pomohlo. Přiznám se ale, že od té doby jsem tuto metodu nikdy neopakovala a při krájení slaniny si na to vždycky vzpomenu.
 
niagára
Milá niagáro,
já to znám zase se sádlem nebo olejem.
   
03.10.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [9] Nella9 [*]

  Psí sádlo Dr. Weisse je výborné! Hleny uvolní a hned se lépe dýchá! Navíc i takové menší balení vydrží dlouho a příjemně voní.

  superkarma: 0 02.12.2013, 15:17:55
 2. [8] Monika43 [*]

  Zábaly si dělám z Psího sádlo, které má na obale pejska. Namažu si hrudník a nechám přes noc, příjemně voní a pak se člověku lépe dýchá a kašel? Ten jde stranou :)

  superkarma: 0 20.11.2013, 14:17:56
 3. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Já jsem si užila s křenovou plackou

  superkarma: 0 03.10.2006, 15:51:53
 4. [5] Bellana [*]

  Při bronchitidě jsem dětem dělala na noc teplý olejový zábal. Nepomohl zázračně tak, že by se hned uzdravily, ale pomáhal jim v noci spát, kašel je méně namáhal. Asi jim to teplo bylo příjemné, protože se zábalům nebránily.

  superkarma: 0 03.10.2006, 14:46:31
 5. avatar
  [4] Vera.Macík [*]

  Nám dávala maminka na krk do kapesníku papír od másla. No to bylo hrozný, jak to smrdělo, já myslela, že se , ale pomáhalo to taky.

  superkarma: 0 03.10.2006, 13:12:32
 6. avatar
  [2] Láska [*]

  Dělávám něco podobného.Místo slaniny se namažu olejem dám igelit,ručník,pyžamo a šup do postele.Pomáhá to i při bolesti v krku.

  superkarma: 0 03.10.2006, 12:28:24
 7. avatar
  [1] Palita [*]

  Manžel trpěl jako dítě na kašel a dávali mu psí sádlo, ale vnitřně . Pomohlo to.

  superkarma: 0 03.10.2006, 12:25:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme