V úterý nám vařil Karel, jediný muž našeho týdne. Byl hodně nervozní a možná trochu nestíhal. Chutnalo nám u něj?

Karel Prostřeno

Karel. Nervozní, ale zkušený kuchař. Tipovala jsem ho na českou kuchyni a překvapil čínským jídlem.

Záběry do Karlovy kuchyně při vaření byly zajímavé. Karel, chudák, se potil jako kůň a byl velice nervozní. Občas mu něco vypadlo z ruky, občas něco rozlil a vtipně se těšil na to, jak jeho neúspěchy bude komentovat Václav Vydra. Snažil se, ale piškot na dezert mu vůbec nevyskočil, nezapnul si oheň pod vývarem, všechno se proti němu spiklo. Ale Karel neztrácel humor a dál vesele vařil.

Myslím, že všechny nás překvapila Karlova volba hlavního chodu. Kuřecí kung-pao. Čekala jsem jen to nejhorší. Typickou „českou čínu“, co dům dá, ale opravdické kung-pao ani náhodou. Karel mi po pondělním večeru prostě na nějakou světovou kuchyni nepasoval. Nejsem velký fanoušek čínské kuchyně, ale občas ji ráda ochutnám. Byla jsem velice zvědavá... a ostatní soutěžící také.

Karel, už mezi dveřmi, působil úplně jinak než v pondělí. Byl nervozní, uhoněný a jasně nestíhal. Začala jsem se obávat toho, jak budu stíhat já... Usadil nás u stolu, připili jsme si a šli „šmejdit“. S Monikou jsme si prošly Karlovu ložnici, která byla zařízena vyloženě chlapsky, účelně, starším nábytkem a bez ozdob. Asi jsem nic jiného nečekala a věřím, že ženská ruka v domácnosti prostě chybí.

Karlův předkrm. Dvojsýrové rolády. Na pohled hrůza, opravdu. Rolády neztuhnuly, byly ne úplně hezky naservírované. Chuťově ale překvapily. Nivová byla lepší, tvarůžková velice výrazná, možná až moc. Helena, která nikdy tvarůžky nejedla, byla více než znechucená... Já jsem ochutnala obě a ani u jedné bych neřekla, že nebyla dobrá.

Žampionový krém se Karlovi povedl. Chutnal mi ze všech jeho jídel nejvíce. Voněl houbami, protože Karel má fintu. Dochucuje ji totiž nasušenými a rozemletými bedlovými nožičkami. Dobrá finta, že? S polévkou uspěl u všech a navíc zabodoval svým koníčkem - tvorbou křížovek. Řekly byste to do něj?

Už u polévky se začal projevovat první konfliktní vztah v naší skupince. Helena a Diana. Diana jí jako vrabeček a Helena s tím má od začátku problém. Všichni jsme celkem zvědaví, jak se to bude dál vyvíjet. Taktizuje Diana, nedojídá, aby mohla kritizovat, nebo je Helena konfliktní a Diana jí napadla do oka?

Karel nám odplul do kuchyně připravit hlavní chod a začalo dlouhé čekání. Vařil nekonečně dlouho a nudící se skupinka začala vymýšlet program.

Já jsem si vytáhla háčkování, které s sebou všude vozím, abych si ukrátila dlouhou chvíli. Přiznám se, že při natáčení Prostřeno jsem s háčkovanou dekou pořádně pohnula. :-))) Ještě lepší zábava však byla domácí slivovice, kterou jsem přivezla. Čas tak utíkal rychleji, až jsme konečně dostaly na stůl hlavní chod.

A největší překvapení nebylo kung-pao. Ale hůlky, které nám Karel donesl! A to opravdu zabodoval! U mě tedy moc. Já i Monika jsme se v klidu hůlkami najedly, Helena a Diana raději použily příbor. Jak mi hlavní chod chutnal? Nebyl špatný, ale ani jsem z něj nebyla úplně nadšená. Nejvíce prostě zabodovaly hůlky...

Poslední chod? Dezert a úkol týdne. A za mě největší katastrofa večera. Dezert Karlovi nevykynul, želé nebylo pěkně rozlité a banánová zmrzlina s mátou se nedala jíst. Škoda. Protože hlavně tohle Karlovi u mě ubralo body. Dezert má být příjemnou sladkou tečkou, a tenhle se bohužel nedal sníst...

Karel jako hostitel trochu nestíhal, nedoléval pití, což jsme zvládly za něj, protože nám ho bylo líto. Ale snažil se a myslím, že vařit umí. Jen asi ne pod dohledem kamer a pod tlakem. Dostal ode mě 6 bodů stejně jako od Moniky. Helena ho ocenila krásnou sedmičkou a Diana potopila 4 body.

Opravdu Dianě tak moc nechutnalo? Nebo je od ní nízké bodování taktika? Přiznám se, že jsem sama velice zvědavá na středu a bodování u Heleny. Na průběh večera zvědavá nejsem... protože ten už znám. :-) Vy ne, takže se dívejte. Přijde první drama a vyostřená hádka...

Elly

Reklama