Čtvrteční večer u Moniky jsme nevhodným žertem pokazili. Co mělo být vtipné, vymknulo se kontrole a dopadlo úplně jinak, než dopadnout mělo.

Na večeři u Moniky jsem se těšila ze všech dnů nejvíce. Monika je fajn holka, která má velice suchý humor, kterým nás všechny bavila už od pondělí. Navíc podle toho, jak jsme si povídaly, vařila opravdu ráda a dobře. Věřila jsem, že si pochutnáme, a doufala jsem, že Diana a Helena nepokazí večer další hádkou.

Monika bydlí v Olomouci v rodinném domku s rodiči a bratrem. Chovají domácí zvířata, mají vlastní zahrádku a vaření tady baví celou rodinu. Moničin bratr Dušan už se Prostřeno zúčastnil a jeho sestra mu chtěla dokázat, že to zvládne taky.

Menu si pro nás nachystala velice moderní a lehké. Vzhledem k tomu, že výhra v soutěži nebyla mou hlavní motivací, abych se přihlásila, tak po „rozbalení ruličky“ jsem si byla jistá, že Monika má šanci vyhrát.

Atmosféra byla od začátku velice příjemná. Monika působila uvolněně, Diana a Helena se vyhýbaly jedna druhé, Karel byl vtipný jako vždycky a vypadalo to na hezky strávený den. U stolu se zábava rozjela taky hezky, tam dokonce spolu občas něco prohodily i Helena a Diana. Monika donesla první předkrm.

Lososový tatarák. Ten úplně miluji. K němu opečené bagetky, rajčátka ze zahrádky. Dochucený byl naprosto dokonale. Chutnal všem, jediný, kdo s ním měl problém, byla Diana, které chutnal jako koprovka.

U druhého předkrmu Karlovi hned na začátku vadilo, že dostal jako přílohu opět stejné bagetky jako k tataráku. Nikdy jiný v tom problém neviděl, bagety byly udělané chutně a hlavně druhý – teplý, předkrm byl opravdu skvělý. Krevety byly udělané tak akorát (což se pro změnu nezdálo Heleně, která řekla, že jsou udělané málo) a moc dobře dochucené. Pikantní tedy nebyly, ale to nevadilo vůbec nikomu.

Při čekání na hlavní chod se to všechno pokazilo. Fórek, který vymyslela Helena a ke kterému jsme se nechali z Karlem po dlouhém přemlouvání zlákat, narušil celý zbytek večera. To, že se nezúčastnila Diana, bylo jen tím, že s námi v pauze nebyla. Zdálo se, že zrovna Monika, největší ranařka z nás všech, pochopí, že jsme si z ní vystřelili. Navíc byla opravdu v pohodě a celkově byla atmosféra večera více než sympaticky uvolněná.

Když přinesla hlavní chod – steaky s rozmarýnovými brambory, zvedla se první Helena se slovy, že tohle není steak, a odešla. Následoval ji Karel, přidala jsem se i já. I když trochu později. Nedokázala jsem udržet vážnou tvář, neprozradit, že jde o fór. Škoda, že si nakonec Monča ničeho nevšimla. Než jsme se však stihli vrátit ke stolu, tak Monika utekla do kuchyně, protože náš vtip jako vtip nevzala.

Co k tomu můžu říct dnes, s odstupem času? Měli jsme více přemýšlet nad tím, jak může Monika celou situaci pochopit. Možná se trochu více zamyslet nad tím, jak jí naznačit, že jde opravdu o žert. Já jsem na téhle situaci názorně ukázala dětem to, co jsem jim několikrát řekla. Že z hračky bývají plačky.

Monice jsme se mnohokrát za večer omluvili. Byla naštvaná, uražená, že zareagovala tak, jak zareagovala, a že nepochopila fór. Naštvaná, že jsme jí pokazili večer. Nakonec si nechala vše vysvětlit, ale naštvaná byla stejně.  Místo zábavy nám s sebou dala domů dezert a už nás ten večer nechtěla vidět.

Neprozradím nic tajného, když s úlevou přiznám, že v dalších dnech následujících po natáčení jsme si s Monikou všechno mnohokrát probraly ze všech stran a vysvětlily. To, že jsme jí pokazili večer, už zpátky nevezmu. Ale jsem ráda, že pochopila, že to nebyl špatný úmysl, jen velice špatně zvolený žert. Dnes jsme kamarádky a já jsem ráda, že jsem ji díky Prostřeno našla a že ani to, co se stalo v její večer, to nepokazilo.

Poučení do budoucna? Trochu více přemýšlet, než něco udělám. Jsem hodně horká hlava a dvakrát měř, jednou řež, bych si měla opakovat každý den… Ale jak to tak bývá, chybami se člověk učí a nikdo z nás přece není neomylný a dokonalý.

Monika se naším bodováním dostala na první příčku. Od Karla dostala 8 bodů, od Heleny a mě po 7 bodech a Diana to opět zabila svými 5 body. Oba předkrmy byly super, u hlavního jídla mi chutnaly brambory a špatný nebyl ani kuřecí steak, ale vepřový byl vcelku vysušený. Dezert mi bohužel moc nechutnal.

Dnes bude moje vaření. Když jsem se ráno, po asi dvou hodinách spánku probrala, tak jsem myslela, že je všechno špatně, a byla jsem sama na sebe tak naštvaná, že jsem měla strach, že snad ani nezvládnu vařit. Jak to dopadlo, uvidíte večer…

Reklama