Vaření

Prostřeno týden: Italská hádka

Jsme v polovině soutěžního týdne a máme za sebou večeři v krásném moderním domku u Heleny. Pozve nás na italské menu, když žila deset let v Itálii?

Prostřeno

Helenu jsme na klasické české menu netipovali. Přiznala se totiž, že nikdy nedělala vývar a neumí udělat ani klasickou jíšku. Vařit se naučila v Itálii, a proto je zvyklá připravovat pouze tuto kuchyni. Já osobně jsem se na italské jídlo velice těšila, protože kuchyně této země je mi blízká.

V prostorném domě na okraji Olomouce žije Helena několik měsíců se svou dcerou. Ještě nebyl úplně zařízený, ale i těch pár kousků nábytku bylo vybíráno s vkusem a cítila jsem se zde moc dobře. Hned po příchodu nás všechny rozesmál Karel, který dorazil ve vtipném tričku s nápisem I love BŮČEK a v kraťasech. Tohle je jedna z věcí, kterou při večeřích v Prostřeno nemám ráda. Jde víceméně o slavnostní večeři, která se natáčí na kameru, a do Káji jsme se všechny pěkně pustily, že u něj doma mu to v košili slušelo opravdu více.

Když jsem v televizi pozorovala Helenino vaření, tak jsem byla více než vyvedená z míry. Čekala jsem, že bude mnohem více vědět, co dělá, a práce jí půjde lépe od ruky. Vaření před kamerou je opravdu trochu náročnější a mně se také několik věcí nepovedlo a vymknulo kontrole. Ale Helena zápasila téměř se vším. Se zmrzlinou, s otáčením omelety, s množstvím brambor. To, že nestíhala, mě nepřekvapilo. Vím o tom své… nestíhala jsem taky. :-)

Při šmejdění po domě jsme se opět snažili všichni držet toho, co nemáme rádi. Nelezli jsme do skříní a šuplíků. U Heleny jsme si s Monikou prohlédly její, zatím ještě téměř nezařízenou, ložnici. Kája a Diana byli v dětském pokojíku plném strašidelných panenek.

Měli jsme hlad, a tak nám přišlo vhod, že Helena přinesla předkrm. Omeleta s cuketou. Tedy frittata di zucchine. Helena se totiž rozhodla své hosty potrápit a menu nám připravila italsky. Tomuhle jsem se já ve svém menu záměrně vyhýbala. Nemám ráda, když jsou v soutěži často lidé, kteří cizí názvy neznají, a potom je musí krkolomně předčítat. Česky nebo italsky. Předkrm byl velice povedený. Na chuti mu neubral ani fakt, že při obracení ho polovina skončila ve dřezu. Heleně se prostě nedařilo.

Vyjedli jsme všichni všechno, co jsme dostali na talíř. Jen Diana nechala zbytky. Omlouvala se, stejně jako u Karla, že toho moc nesní, ale že ochutná všechno. A to už začala být Helena opravdu naštvaná. S Dianou jim to neklapalo od začátku soutěže. Jedna druhé nepadla do oka a my jsme jen čekali, kdy ta sopka bouchne. A bouchla u druhého předkrmu – těstovin s rajskou omáčkou a riccotou. Helena a Diana předvedly takovou hádku, ke které se nikdo z nás nechtěl přidávat a ani je soudit. Nešlo totiž jen o to, jestli Diana dojídá, nebo ne, jestli se Helena chová jako hostitelka slušně, nebo ne. Šlo o vzájemnou silnou nesnášenlivost. A ta se soudcuje velice těžko. Nedojídal vlastně nikdo z nás, porce byly většinou vcelku velké, u všech hostitelů. Ale Helena prostě neměla Dianu ráda (a naopak), a tak čekala na příležitost, kdy to může dát plně najevo.

Helenu hádka rozhodila na zbytek večera. Hlavní chod servírovala bez úsměvu, velice otrávená. Atmosféra u stolu byla na bodu mrazu. Nevím ani, jestli by mi další jídlo chutnalo více, kdyby u stolu vládla veselejší nálada. Protože telecí maso bylo vcelku suché, brambory naopak mastné a nasládlé. Nechutnalo nám, bohužel.

Večer nezachránila ani zábava – úder naslepo, u které se nikdo nebavil. Bavili jsme se, když Monika dělala své oblíbené fórky, takže díky ní bylo alespoň chvílemi veselo.

Sladká tečka na závěr, na kterou jsem se těšila? Byla až příliš sladká. Čokoládová zmrzlina, kterou Helena přidala do svého původního dezertu, se úplně ztratila v chuti přeslazeného mascarpone. Nejlepší z toho byla sušenka, která však bohužel byla kupovaná. Diana se cítila velice dotčená, a právem, že i v její porci byly oříšky, na které je alergická a upozorňovala nás na to na začátku pořadu.

Jak dopadlo bodování? Diana dala Heleně své 4 body (čekala jsem ještě méně, po té hádce) a my ostatní po 6 bodech. Kolik by dostala od vás?

Italský večer u Heleny byl opravdu „italská domácnost“. Skončil rozčarováním hostů i hostitelky. A já jsem se těšila na večer u Moniky. Soutěžící, kterou jsem nebrala jako soupeřku, ale jako velice milého člověka, kterému jsem výhru přála.

Škoda, že jsme večer tak pokazili… Dívejte se a nebuďte na mě moc přísní. ;-)

   
25.09.2014 - Příběhy - autor: elly

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [130] elly [*]

  Eva_Fl — #124chválili jsme...jen to tam bohužel není :-/ Jak překvapivé...Ty předkrmy byly dokonalé...píšu o tom v dnešním článku...

  superkarma: 0 26.09.2014, 07:43:38
 2. avatar
  [129] elly [*]

  Suzanne — #123děkuju :-*

  superkarma: 0 26.09.2014, 07:42:40
 3. [128] maja2010 [*]

  milé dámy, čtu si stejnou diskuzi, jakou jsem zde četl až do včerejšího dílu?! Opravdu vy všechny, které jste dosud psaly, jak je Elly spravedlivá a líbí se vám, jak hodnotí, líbí se vám, jak vystupuje, apod., tak tu teď do ní s gustem kopete??? Nechápu to... To opravdu svůj názor na člověka měníte s každým jeho krokem??? No to potěš....Sml23

  Karel s Elly a Helenou udělali botu, večer pokazili a Monice ublížili, to je fakt a myslím, že Elly to ví i bez nás. Ale psát tady o tom, jaká to byla ubohost, že Elly je nevychovaná, odporná, zlá, vypočítavá a podobné bludy, to snad trochu přeháníte ne????

  Já myslím, že po bitvě je každý generál a stašně jednoduše se celá ta situace odsuzuje. Žádná z vás nikdy nikomu neřekla/neudělala v životě nic, čeho by později litovala? Nikdy se vám nestalo, že by jste i s dobrým úmyslem někomu ublížily? Opravdu NE? NIKDY?

  Já za sebe tedy mohu zodpovědně prohlásit, že mě se to stalo a nejednou, nejsem robot, abych vždy dopředu dokázal odhadnout do puntíku důsledky svého chování...Jediný rozdíl je v tom, že mi u toho nikdy neasistovaly kamery...

  Tak si milé dámy rovněž trochu sáhněte do svědomí, zda máte skutečně právo tady pranýřovat...

  A v neposlední řadě, nikdo z nás neví, jak to vše ve skutečnosti bylo a co nám naservírovala televize...

  superkarma: 2 26.09.2014, 06:44:32
 4. avatar
  [127] Eva_CZ [*]

  Suzanne — #126 jezis to jo, Suziku, kokotin je tady vetsina. Sml22

  superkarma: 0 26.09.2014, 05:29:14
 5. avatar
  [126] Suzanne [*]

  Eva_Fl — #125 Hele, ale když jsem ve státech přepínala programy, byly tam nejrůznější kokotiny, soutěže, kde se manipulovalo, plakalo, myslím, že i ve vaření se najde. Tohle mi přijde hloupý hlavně kvůli režisérovi a střihu - oni to prostě umějí udělat tak, aby to vypadalo příšerně, vynechají uvolněné scény, šikovně sestaví ty opačné. Nemám to ráda. Naopak mám ráda, když jsou lidi v pohodě a spokojení Sml22

  Eva_Fl — #124 I podle slovníku je steak prostě plátek. A tatarský biftek je nasekaný plátek Sml30Sml30 Já myslím, že se to prostě nemá brát moc dogmaticky Sml22Sml67

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #127
  superkarma: 0 26.09.2014, 05:12:30
 6. avatar
  [125] Eva_CZ [*]

  Tady je spousta po radu, ktere jsou FAKT o vareni - a jsou to taky souteze a na nektere se rada divam. Pred soutezici postavi kos se surovinama, vsichni maji totez, suroviny velmi casto neslucitelne - a babo ( chlape ) var. Vsichni jsou tam urcite taky ve stresu, presto se nekonaji zadne podrazy, zast, lidi si navzajem fandi - no ono je to vlastne jako v zivote, ze?

  Kos se surovinama - je jiny pro predkrm, pak jiny pro hlavni jidlo ( to uz jeden odpadl - ten s hejhorsim predkrmem ), pak dalsi pro dezert.

  No a je to napinavy, protoze otevrou kos a tam ryba, pytlik s bonbonama, cizokrajna zelenina jine silenosti a oni z toho maji uvarit - a svete div se, uvari. Vse maji casove limitovane.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #126
  superkarma: 0 26.09.2014, 00:07:47
 7. avatar
  [124] Eva_CZ [*]

  Kareto - opecenej rostenec je minutkova rostena. Hovezi steak je steak - jak se porcuje maso na steaky a jak se pak jednotlive steaky si muzes vygooglit, jinak je steaqk platek masa, muze byt v podstate z cehokoliv.

  K Prostrenu se vyjadrovat nebudu, byl to hnus, jako ostatne kazdy dil. Tenhle mel teda i neco navic... Ale aspin pochvalit jste to ty holce mohli, ne? Myslim, ze se snazila jak svina. Ja takhle velky krevety vubec nekupuju, v podstate kupuju jen ty koktejlovy, tatarak JE Z HOVEZIHO, z lososa je to cokoliv, jen ne tatarsky biftek. Ale muze to byt dobry, nevim. Ja nerada nahrazuju, takze co me se tyka, zustavam si u sveho hoveziho.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #126
  2. na komentář reaguje elly — #130
  superkarma: 0 26.09.2014, 00:01:15
 8. avatar
  [123] Suzanne [*]

  elly — #110 Vím dobře, co udělá s realitou režisér a střihač. Neopovažuju se soudit, protože nejen že netuším, jak to původně mělo být, ale taky si dovedu představit, že to mělo být úplně jinak. Televize a média jsou jedna velká iluze. Jednu scénu šikovný střihač sestříhá jako veselohru, válku i reportáž. Ale lidi to nevědí. Elly, už za týden za dva je pohorší někdo jiný, zapadne to v propadlišti dějin. Sml22Sml79

  1. na komentář reaguje elly — #129
  superkarma: 0 25.09.2014, 22:35:05
 9. avatar
  [122] Léthé [*]

  Sml15 tak něco takového jsem fakt nečekala. Ale již se staloSml80. Diana již může taktizovat jak chce, nevyhrává. Přání vítězství bych po tom dnešním dílu přehodnotila. Přála bych výhru Monice, přesto že jsem ho tak moc přála Elly.

  Zítra už na to koukat nebudu, ztracený časSml68

  superkarma: 5 25.09.2014, 21:54:33
 10. avatar
  [121] kuzle [*]

  teda dneska to byl fakt masakr, ranarka neranarka v tomhle "forku" jsem teda zadnou legraci nevidela ani nahodou, jako spravna ranarka bych vam ty dezerty naopak vyklopila na hlavu Sml28

  tomuhle by se snad nikdo ani zasmat nemohl, fakt mi ji bylo neskutecne lito, mlada holka, snazila se sec mohla a nejaka blondata nadhera vymysli koninu hodnou jejimu IQ, ktere po celou tu dobu ukazuje a temer vsichni se s ni svezou, misto, aby ji nekdo usmernil Sml80 je mi uplne zle z toho, kdyz si predstavim jak se asi citila, kdyz ji 3/4 spolustolovniku odkracely s blbyma kecama stredem Sml31

  superkarma: 2 25.09.2014, 21:52:38

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [120] evelyn [*]

  Tak jsem dokoukala, hodne tam hraly roli nervy, clovek je z celeho dne vystresovanej, tak muze byt ranar, ale najednou mu z toho tlaku rupnou nervy, takze vec, ktery by se jinak zasmal, tady neoceniSml80 A ta zde probirana Helena mi je teda mnohem sympatictejsi nez ta slepice, co varila prvni den, vubec se ji nedivim, ze ma cukani ji jednu natahnout.

  superkarma: 0 25.09.2014, 21:46:18
 2. avatar
  [119] hary [*]

  Proč by měly být pořady plné legrace, smíchu, porozumění, slušnosti, tedy podle tvůrcců BLBÉ .když mohou být plné podrazáctví, závisti, zloby, ponižování, sprostoty,že ano. Tak i tato "soutěž" o vaření, v níž nejde o poznání pěti různých amatérských kuchtíků.ale o PRACHYSml68

  superkarma: 2 25.09.2014, 21:45:47
 3. avatar
  [118] wich [*]

  Nebudu nikoho soudit. Akorat jsem nepochopila, co melo byt pointou toho vtipku Sml80

  Stejne jak pise Kareta - je mi ta svata panna Diana protivna. Ta normalni orgasmus nemela sto let, ale ten svuj dnesni z toho, ze ona je svetice, si uzila...Sml54

  superkarma: 1 25.09.2014, 21:11:31
 4. avatar
  [117] kareta [*]

  risina — #115ano,.to doma děláme, když objednám u řezníka maso..nebo zrovna mají to vhodné. S omáčkou ze zeleného pepře. Zkoušeli jsme i ty ostatní, dokonce i tu čokoládovou, ale pepř je pepřSml67 Každopádně tomu ostatnímu, co není z krávy říkáme věpřové plátky nebo kuřecí plátky.

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:49:39
 5. [116] krejzy [*]

  Jedním slovem, to byla ubohost nejvyššího zrna Sml15 Pěkně blbej vtip Sml68

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:48:28
 6. avatar
  [115] risina [*]

  kareta — #101 To je "beef steak", počeštěle biftek Sml22Sml22.

  1. na komentář reaguje kareta — #117
  superkarma: 2 25.09.2014, 20:45:24
 7. avatar
  [114] Májík [*]

  gerda — #95 dík za info, chtěla jsem si to přhrát na netu,ale nevím proč, ale zrovna Prostřeno mi nejde přehrát

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:37:58
 8. avatar
  [113] kareta [*]

  elly — #110Elly, myslím, že sis na hlavu vysypala vagon popela a není potřeba se dál bičovat.Sml30 Ten fór by vyšel, kdybyste to dokázali patřičně zahrát , ale nejste PartičkaSml23.

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:37:15
 9. avatar
  [112] adgam [*]

  elly — #110To hle už vám nepomůže se omlouvat nikdo z vás nedomyslel jak to může dopadnout ,no to už je jen vaše chybaSml22

  superkarma: 4 25.09.2014, 20:27:32
 10. avatar
  [111] adgam [*]

  elly — #104Jo a ten dnešní forek byl nejlepší Sml31

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:23:08
 11. avatar
  [110] elly [*]

  kareta — #108zasloužím si to Sml22 Ne protože bych byla mrcha, jak jsem se dočetla na diskuzi na webu Primy. Ale protože jsem blbá nána, která se přidala k debilnímu fórku. Ne s cílem ublížit nebo pokazit večer. Monika mi byla a je ze všech nejmilejší. Ale opravdu s úmyslem - bude to fór...

  Že by nemusel být, mi samozřejmě došlo...ale... Dobře mi tak, jsem za totální blbku... Poučená do příště, že ne všem se dá věřit...

  1. na komentář reaguje adgam — #112
  2. na komentář reaguje kareta — #113
  3. na komentář reaguje Suzanne — #123
  superkarma: 0 25.09.2014, 20:22:32
 12. avatar
  [109] kareta [*]

  elly — #107Dianka je z vás nejhorší. když vidím v TV její zářící zákeřná očička...bluééé.

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:10:00
 13. avatar
  [108] kareta [*]

  Líbí se mi, jak tu bičujete EllySml52. I já si kopla...kruci. Sml54

  1. na komentář reaguje elly — #110
  superkarma: 0 25.09.2014, 20:08:37
 14. avatar
  [107] elly [*]

  vopis — #105Diana, kdyby o tom věděla, tak by se přidala taky...to si buďte jisté Sml15 Nepřidala se, protože nevěděla. A nevěděla, protože se to hodilo...je to složitější...

  1. na komentář reaguje kareta — #109
  superkarma: 0 25.09.2014, 20:08:34
 15. [106] Zuza70 [*]

  Elly..tak jak to vidí lidi v TV, tak podle toho soudí. Vy máte třeba tu výhodu, že nám to tady tak nějak můžete objasnit a obhájit se. Ostatní tu možnost nemají, tak že i přes Vaše vysvětlování si stojím za svým. Nelíbilo se mi co jste ji udělali a zkazili jste ji celý večer. Já bych Vás vyhodila hned. A zítra bych k Vám nešla Sml68

  superkarma: 2 25.09.2014, 20:04:59
 16. avatar
  [105] vopis [*]

  Jedním slovem trapné a ubohé! Sml68 Divím se Elly, že na takovou blbost přistoupila! Diana se zachovala na svůj věk skvěle Sml67

  1. na komentář reaguje elly — #107
  superkarma: 3 25.09.2014, 20:03:33
 17. avatar
  [104] elly [*]

  gerda — #100bohužel, jak říkám...není všechno tak jak vypadá. A je to škoda a pozdě teď litovat... Vcelku dobrá životní zkušenost.

  Ona i ta parta fungovala trochu jinak než to vypadá v tv. Docela dost jsme se všichni nasmáli, fórky lítaly pořád...ale vidět to není Sml80

  1. na komentář reaguje adgam — #111
  superkarma: 0 25.09.2014, 20:02:24
 18. avatar
  [103] kobližka [*]

  Omlouvat teď neslušné chování tím,že jste si to vyříkali a dokonce se z vás staly kamarádky,je už zbytečné.Jak píše Gerda č.100.Navíc pochybuju,že udělat tohle někdo vám,taky se nebudete lámat smíchy.Takt je něco,co se holt nedá naučit - ten bud člověk má,nebo nemá...Hawk.

  superkarma: 5 25.09.2014, 20:01:55
 19. avatar
  [102] gerda [*]

  kareta — #101prosím tě....jako bys to neznalaSml30 Dnes se říká stejk každému fláku masa, co se ogriluje, opeče, upeče...Sml52

  superkarma: 0 25.09.2014, 20:01:05
 20. avatar
  [101] kareta [*]

  risina — #88já si představím pod stejkem hovězí roštěnec.Sml80 Jen chuť kvalitního masa, maximálně trochu osolený. To ostatní nepovažuju za stejkSml23

  1. na komentář reaguje gerda — #102
  2. na komentář reaguje risina — #115
  superkarma: 0 25.09.2014, 19:59:10
 21. avatar
  [100] gerda [*]

  elly — #94no jo, těch pět lidí si to možná mezi sebou vysvětlí. Ale televizní diváci tu vaši "žertovnou skupinu", (navíc vedenou málo nadanou černou blondýnouSml3), budou považovat za hulváty už navždy, takže si myslím, že ta legrácka je dost draze zaplacenáSml15.

  1. na komentář reaguje elly — #104
  superkarma: 6 25.09.2014, 19:55:08
 22. avatar
  [99] Julča [*]

  elly — #94 Nezlob se na mě, ale může být ranařka jaká chce, tak šmahem znehodnotit celodenní námahu, snahu a stres je přes čáru. Každej odsuzuje Dianu, že se rýpe v jídle, ale vy tři jste to zryli všechno najednou.

  superkarma: 8 25.09.2014, 19:54:58
 23. [98] Vikitorie [*]

  Opravdu dost - omlouvám se za výraz, ale blbý žert. Jediná Diana zůstala sedět...

  superkarma: 0 25.09.2014, 19:54:46
 24. [97] Nikar [*]

  elly — #94 a to je na televizi nejhorší, vše vypadá jinak, než ve skutečnosti jeSml15

  superkarma: 0 25.09.2014, 19:51:11
 25. [96] Nikar [*]

  Myslím, že je snadné je teď hanit. Stalo se stalo, hned pochopili, že přestřelili. Myslím, že to nedomysleli, ale to se někdy stává. Neomlouvám je, ale nevíte, jak byste se zachovali "pod kamerami" vy, takže bych je nesoudila. Sami ví, co udělali. Byl to žert, který nevyšel. Sml15

  superkarma: 0 25.09.2014, 19:49:03
 26. avatar
  [95] gerda [*]

  Májík — #91když Monika naservírovala talíře se stejky, Karel začal, že stejk má být z hovězího a takové ty řečičky. Načež se vztyčila blond krasavice Helena s tím, že to jíst nebude, a odcházela. Přidal se k ní i Karel, Elly, jenom Diana zůstala s Monikou u opuštěného stolu. Monika se sesypala, protože byla celou dobu v děsném stressu a po tom všem co bylo předtím, to brala smrtelně vážně. Načež se ti tři vrátili s úsměvem na rtech, že prý to bylo něco jako apríl....omlouvali se a omlouvali, protože viděli, že to totálně pohnojili. Monice se nedivím, že je vyrazila. Zkazili celý večer a znehodnotili její snahu i práci. Bylo to odporné.Sml68

  1. na komentář reaguje Májík — #114
  superkarma: 2 25.09.2014, 19:46:56
 27. avatar
  [94] elly [*]

  Hloupý žert ano Sml22 Ráda bych vám k tomu napsala více, tady nebo do článku zítra, ale nemůžu. Jen asi, že není všechno tak jak vypadá.

  Monika je jiný člověk, než vyznívá z Prostřeno. Je to ranařka a holka s hodně drsným humorem, což předváděla celou dobu u stolu i v pauzách. Tenhle "vtip" původně nebyl ani náhodou myšlený, že se opravdu provede. Bohužel, stalo se.

  Monika se ještě po natáčení celkem uklidnila, zůstali jsme u ní a probírali jsme to. Dnes jsme spolu ze všech z naší skupiny v intenzivním styku a jsou z nás kamarádky. Takže asi tak... Televizní realita se od té reálné dost liší. Uznávám však, že vidět v tv to není a vypadalo to hodně špatně Sml68

  1. na komentář reaguje Nikar — #97
  2. na komentář reaguje Julča — #99
  3. na komentář reaguje gerda — #100
  superkarma: 2 25.09.2014, 19:44:02
 28. avatar
  [93] phoebe24 [*]

  No, podle mě to dnes nebyl vtípek (ať už pitomý, naivní či kanadský). To byla regulerní šikana. Prostě se domluvili, jak hostitelku vystresnout a povedlo se jim to. Situace mohla být vymyšlena tou blondýnou, zrežírovaná TV štábem...... ale že se to nepovedlo, to nakonec viděli všichni hned - bez následného sestřihu celého pořadu. Totální trapas. Velice se divím redaktorce ž-in, že se po tomhle extempore má potřebu presentovat ještě zde. Sml80

  superkarma: 6 25.09.2014, 19:42:47
 29. avatar
  [92] bezinka [*]

  Sml80tak dnes to byla síla...že to napadlo Helenu se vůbec nedivím, ale že se přidali i jak jsem si myslela moudřejší Karel a Ella k tak sprostému "kanadskému žertu" to nechápu...jen mě napadá, že jí chtěli zkazit večer, což se jim podařilo...Sml80

  superkarma: 0 25.09.2014, 19:41:57
 30. avatar
  [91] Májík [*]

  Může mi někdo napsat,co se stalo? Přepnula jsem to až když je Monika požádala,aby odešli.

  1. na komentář reaguje gerda — #95
  superkarma: 0 25.09.2014, 19:40:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme