Od dnešního dne můžete každý den v 18.00 sledovat na TV Prima soutěžní pořad Prostřeno. Vysílají se totiž díly, kterých jsem se zúčastnila i já. Zajímá vás, jak jsem uvařila? Tak se nezapomeňte podívat.

Prostřeno

Jsem napnutá, nervózní a zároveň se těším. Snažila jsem se chovat i vařit tak, abych se za sebe nemusela stydět. Ale samozřejmě vím, že na televizní obrazovce, po sestříhání záznamu, může všechno vypadat úplně jinak. Navíc budou chybět zajímavé a mnohdy možná důležité okamžiky z doby, kdy jsme různě posedávali venku a čekali třeba na to, až se nasvítí prostor, až si hostitel dovaří, atd.

Nešla jsem do soutěže, abych za každou cenu vyhrála. Když se dívám, jak někteří soutěžící bodují a „zařezávají“ své soupeře, jen aby vyhráli... nechápu, jak se na sebe potom můžou v televizi dívat. Já jsem si jistá, že jsem bodovala skutečně tak, jak jsem to cítila. Záleželo však nejen na tom, jak mi chutnalo jídlo, ale jak jsem se u hostitele cítila, jak se o nás staral, jak měl prostřený stůl a jakou vymyslel zábavu.

Jednou se mi něco nepovedlo, to sami uvidíte a je to snad jediný okamžik za celý týden, kterého lituji. Jinak bych neudělala nic jinak. Často se mě kamarádi ptají, jestli bych se do soutěže přihlásila znova, když už vím, jak to chodí. A já říkám ano. Bylo to fajn! :-)

Kdo na vás tento týden čeká? Zkopírovala jsem informace z webu iprima.cz, kde je stručný popis všech soutěžících.

Ani na Hané a dalších místech Olomouckého kraje se dámy nedočkají více mužů než jediného reprezentanta silného pohlaví. Ten ale stojí za to! A budou spolu soutěžit hned dvě italská menu!

Pondělní hostitelka je přes své mládí už dvojnásobnou maminkou. Diana neměla lehký život, musela utéct od původní rodiny. S dětmi jí pomáhá tchyně a tchán, protože partner pracuje v zahraničí. Troufne si na domácí pečivo, knedlíčkový vývar, zajímavé jsou tortilly jako hlavní chod. Menu, s nímž by Diana chtěla vyhrát 50 000 korun na novou pračku a ledničku, korunují hraběnčiny řezy.

Úterý patří rozvedenému ošetřovateli zvířat Karlovi, který doufá, že „soutěž přežije“. Karel bydlí se synem v typicky mužské domácnosti a hlavně se věnuje tvorbě obrázkových křížovek. Druhý hostitel se považuje za zkušeného kuchaře a o 50 000 korun se pokusí pomocí slané rolády, žampionové polévky, kuřecího kung pao a ovocného želé.

Blondýna Helena žila s manželem deset let v Itálii a odtud pramení i její večeře. Maminka sedmileté dcery pochází z početné slovenské rodiny a je temperamentní jako Italka. U italské firmy dnes také v Olomouci pracuje. Pokud by Helena vyhrála, za 50 000 korun by si prý splnila svůj tajný sen. Odtajní ho před kamerou?

Obchodní zástupkyně Monika se do pořadu přihlásila, aby dokázala bráchovi, který se už zúčastnil a skončil jako druhý, že je lepší a vyhraje. Co pro to ve čtvrtek mladá sportovkyně udělá? Samé dobré věci: lososový tatarák, pikantní krevety na víně, grilovaný steak a osvěžující sladké pokušení. Kdyby si Monika díky modernímu menu vyvařila 50 000 korun, utratila by je za cestování.

Poslední večeře proběhne u pohodové podnikatelky Aleny. A mohlo by to být důstojné finále. Šmejdění v moderním venkovském domě bude objevné a italské menu má pět chodů! Pátá hostitelka se ve vaření vyzná; soupeři se mohou těšit např. na rajčatovou polévku s parmazánovými nočky, domácí těstoviny nebo pstruha s polentou. I soutěživou Alenu by potěšily bankovky pod poklicí, ale suma 50 000 korun pro ni prý není ta hlavní motivace.

Příjemné sledování přeje Elly.

Reklama