Čtenářka PBD nám poslala, co vše má ráda i nerada i co si myslí o našich kuchařských velikánech. Já Vám PBD děkuju a pobavilo mne vaše přirovnání hub v omáčce ke slimákům…

Dobrý den, nejsem žádný hubeňour,protože se prostě nebojím nažrat:) Ale jsou jídla,které bych snědla asi jen v případě nejvetší nouze ..

Například brokolice,kapusta,květák -možná mi to zhnusila školní jídelna,kdo ví.Ale zatím jsem nenašla odvahu to znova vyzkoušet. Také nejím houby .Teda kromě růžovek na kmíně a občas řízečku.Ostatní běžné zpracovaní hub mi přijde tak nějak nechurtné.Například taková smaženice -umím jí udělat a jsem schopna ji i ochutnat kvůli dochucení,pokud není po ruce někdo,kdo to udělá za mě,což naštestí většinou je:) Nemůžu si ale pomoct,podle mě vypadá smaženice jako jídlo,které někomu nesedlo a tak se ho zbavil.

A takové maso na houbách,houbový guláš apod -v tomto případě mi houby zase připomínají slimáky.A já slimáky,byť domělé,prostě nejím..A nesmím zapomenout na tlusté maso- -to mi prostě „kope do žaludku“ a  hned chce zase ven.

Možná si teď řeknete to co říkavala moje babička -“holka,nevíš co je dobrý“.Možná nevím,ale jídlo si ráda vychutnávám a ne jím za trest:)

Které jídlo miluji? No,vyjmenovávat jednotlivá jídla nebudu.Ale v kostce mám hodně ráda kuchyni italskou,thajskou a samozřejmě tu naší - nejen na svíčkovou od našich prostě nedám dopustit.A sýry,miluji sýry,teda krom kozích..

Nesmím opomenout zmínit,že každé jídlo,které mi někdo připraví je hned lepší-ať už mi ho uvaří partner,mamča s tátou,Syslík(ségra)nebo rodiče/prarodiče partnera:) Prostě kompletní servis přidá na chuti:) Ale restaurací se to netýká,tam sice plný servis mám,ale od lidí,kteří to mají jako náplň práce-a to je zase jiné,než když Vám někdo z blízkých z láskou uvaří:)

A co u jídla nesnáším? Nesnáším „jidlo za pochodu“ -prostě do sebe něco rychle natlačit a zaplácnout tím žaludek -to fakt nesnáším a pak ješte zrovna nejsem fanda srkalů a mlaskalů.

U jídla jsem ještě vražedné sklony neměla,takže škrcení spolustolovníka a ani kuchaře zatím neproběhlo.Ale co není může být,kdo ví..Ale vražedné sklony mám když vaří Babica,to je jedinej člověk z nepolitiku,kterej mě dokáže vytočit do vrtule přes televizní obrazovku.

Nemůžu si pomoct,přijde mi takovej slizkej a ten jeho „štýl“ -dej tam to,když to nemáš dej tam to a když nemáš ani to,tak tam nedávej nic mi přijde na facku.

A Pohlreich? Ten mě baví..I když si myslím,že jeho hodnocení a výrazy v pořadu „Ano,šéfe“ při ochutnání umu tamních kuchařu - je podle mě někdy hodně přehnané.Neříkám,že každý kuchař vaří na jedničku,ale zas že by každej vařil blivajzy,než si ho Poreich „vezme do parády“ a následně vařil dobře nebo skvěle - tomu nevěřím..

Jestli je jídlo které bych nikdy nevzala do pusy? Nikdy neříkej nikdy,takže žádné neuvedu.Ale v hlavě mi zní věta z filmu Slunce,seno,erotika - „Táto, jestli to dáš do huby, tak už Ti v životě nedám pusu“ :)))

Přeji hezký den a vařečce třikrát zdar zdar zdar :)

PBD
Text nebyl redakčně upraven


Napište mi: O jídle, pro které byste vraždila, nebo se nechala zabít!

  • Které jídlo milujete?
  • Které nenávidíte?
  • Co u jídla nesnášíte?
  • Co toužíte znova ochutnat?
  • Co byste již nikdy do pusy nevzala?
  • Chtěla jste někdy někoho při jídle uškrtit?
  • Nebo když jste viděla, jak někdo vaří?
  • A je vám Babica sympatický?
  • Nebo jste příznivkyně Pohlreicha?

Na vaše názory, fotky, videa, příběhy, prostě na vše, co vás k tomuto tématu napadne, se těším na redakčním e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás kolem 16. hodiny odměním. Zajímavými knihami: Chléb v hlavní roli a Domácím bylinářem.

Reklama