V minulosti hojně zavařovala i čtenářka Kukátko. Nyní však už této kratochvíli moc času nevěnuje, jen když se naskytnou nějaké dobré lesní plody, třeba ostružiny...

Takto zavařovala čtenářka Kukátko. Pomáhal jí i manžel.


Už moc nezavařuji, ale když byly děti malé, dělala jsem to ve velkém. Zahrádku máme sice jako dlaň a na ní jen kytky, pár jahod a jeden rybízový keřík, ale dostávali jsme přebytky od známých a příbuzných a kupovali nakládačky, takže zavařovat bylo co.
Kompoty z jahod, třešní, višní, jablek, hrušek, rybízu, angreštu, jeřábu, meruněk, švestek, borůvek. Prošli jsme i dýňovým obdobím.
Marmelády z rybízu a třešní. Dříve jsem poctivě odpařovala, později jsem zařadila želírovadla.
Manžel zavařoval houby, okurky, čalamády, papriky plněné zelím. Začínal s přípravkem Deko, později už si míchal koření sám. Teď už zavařujeme jen málo - třeba marmeládu z lesních ostružin a občas dojde i na nějaké pokusy s domácím vínem - loni to bylo trnkové.
V tom vedru, které je teď, ale veškeré myšlenky na zavařování zaháním.
 
Kukátko

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 29.7.2013: Zavařování

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpoledne se dozvíte, který z příspěvků (respektive jeho autor/ka) dostane slíbený dárek: balíček s knihou Francouzky netloustnou - kuchařka a k ní fruit dessert Extra Jam od Hamé.

francozkye-jam

Reklama