Čísla a já jsme si nikdy moc nerozuměly. Matematické úlohy, rovnice a podobné „hrátky“ s čísly jsem většinou „luštila“ jen s velkou námahou a nevalným výsledkem. Proto šlo mimo mě i sudoku.

Vždycky jsem obdivně okukovala pasažéry v metru, jak bravurně dosazují čísílka do chybějících políček tabulky, a krátí si tak čas. Jak to jen dělají? Má to nějaký systém? Ptala jsem se sama sebe, ale stránky se sudoku jsem vždycky míjela bez povšimnutí.

sudoku

Zbaběle, to přiznávám. Ne abych se tomu snažila přijít na kloub, ale z obavy, že zjistím, jaký jsem tupec, jsem se do luštění nikdy nepustila. Až jednou.

V nějakých novinách jsem našla tři sudoku v různých stupních obtížnosti. Pro začátečníky, pokročilé a mistry. Jen tak z legrace jsem se pustila do začátečníků a (světe, div se) povedlo se. S posilněným sebevědomím jsem drze přešla k pokročilým. Šlo to skvěle, ale jak jsem se blížila ke konci a tabulka se zaplňovala čísly, přestalo mi to vycházet. No to mě podrž, vztekala jsem se a pátrala po momentu, kde jsme udělala chybu. Jenomže tím pádem jsem celou tabulku totálně „rozvrtala“ a byla jsem tam, kde na začátku. Jsem prostě matematický antitalent. Sekla jsem vztekle novinami na druhý konec stolu.

Ale nedalo mi to. Prohrabala jsem všechny odložené deníky a našla pár sudoku. Pustila jsem se znova do luštění. Přece musím přijít na ten systém!

Sudoku se pro mě stalo magnetem a každé ráno se těším, až si vyzvednu metro a začnu luštit. Už jsem několikrát přejela stanici, jak moc jsem byla ponořena do světa čísel. Omlouvám to tím, že si bystřím mozek.

Manžel už si ze mě dělá legraci. „Chtěl jsem ti koupit příručku „Sudoku snadno a rychle“, ale jak tak na tebe koukám, udělal jsem dobře, že jsem tak neučinil. Televize jakožto narušitele komunikace jsme se zbavili, a teď tohle.“

Uznávám, že jsem se díky sudoku stala nekomunikativní, a tak luštím jenom v metru a stále se snažím tomu přijít na kloub.

Jak jste na tom s luštěním vy, milé ženy-in? Čím si bystříte mozek?

  • Luštíte křížovky, osmisměrky, rébusy, šifry  a  jiné „hlavolamy“?
  • S jakým výsledkem?
  • A co sudoku? Přišla jste mu na kloub? Zařadila byste se mezi začátečníky, pokročilé, nebo dokonce mistry?
  • Máte ráda logické a matematické úlohy? Vynikala jste vždy v jejich řešení?
  • Hrajete s oblibou hry, při kterých musíte zapojit mozek?
  • Jak ho jinak trénujete?
  • Čtete, učíte se cizí slovíčka, skládáte básně?
  • Máte nějakou jinou metodu, jak trénovat mozek? Prozraďte nám ji.

Na vaše příspěvky se moc a těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na velmi zajímavou knihu z nakladatelství UNIVERSUM Putování s knihou a jako bonus Bepanthen, oční kapky pro zvlhčení a úlevu vašich očí.

cena

 

Reklama