Zdraví

Pronikněte do tajů proteinových nápojů a zhubněte

protein

Skočily jste do sportování po hlavě, jíte zdravě, vyhýbáte se sladkostem a alkoholu si dopřáváte jen výjimečně? A toužíte mít tělo krásné, štíhlé a pevné? V tom případě vás zasvětíme do tajů jednoho z nejzákladnějších suplementů – proteinových nápojů.

Prostředků, které zvýší váš sportovní výkon, je dnes na trhu větší než malé množství. A vyznat se v nich není často zase tak úplně jednoduché. Zvýšený příjem bílkovin - proteinů je základ chcete-li hubnout a zpevňovat tělo. A tak, abyste se nemusely od rána do večera ládovat masem, je tady „proteiňák“. Instantní nápoj, který podporuje nárůst kvalitní svalové hmoty a dodá živiny svalům pro jejich kvalitnější regeneraci. Žádné strachy, pitím takového koktejlu nebudete za chvíli vypadat jako Rambo, „proteiňák“ je ale stěžejním bodem v případě, že si chcete udržet aktivní svalovou hmotu. Proč? Protože teprve ta vám zajistí rychlejší metabolismus a efektivnější spalování tuků. Jednoduchá matematika: čím více svalů v těle budeme mít, tím více energie během dne spálíme.

protein

Dalším důvodem, proč do jídelníčku zvýšený příjem proteinu zařadit, je fakt, že na rozdíl od sacharidů a tuků má za úkol dodávat stavební látky, nikoliv zásobovat tělo energií. Energii z jídel obsahující sacharidy a tuky lze čerpat na fyzickou aktivitu, případně se ukládá do tukových zásob. Takže pokud je vaším cílem redukce hmotnosti, měly byste právě taková jídla v odpoledních a večerních hodinách nahradit proteiny – kvalitním libovým masem, rybou, sýrem Cottage, tvarohy nebo právě třeba nápojem z kvalitního proteinu.

Jaký protein je ten pravý?

proteinSyrovátka se stala hitem mezi sportovci. Zjednodušeně řečeno je to tekutina, která zbyde z mléka při výrobě sýru. A určitě ji důvěrně znáte jako tu tekutinu na povrchu vašeho jogurtu. Vysušením této tekutiny vzniká tzv. práškový syrovátkový protein. Vzhledem k tomu, že se během takového procesu zničí většina obsažené laktózy, je tento protein vhodný i pro lidi s mírnou intolerancí na mléko.

Syrovátka se dělí na tři základní druhy:

Koncentrát

 • Obsahuje 70-80 % bílkovin
 • Mléčný cukr a tuk

Izolát

 • Obsahuje 90 % bílkovin
 • A má méně cukru a tuku než předchozí zástupce

Hydrolyzát

 • Téměř 100 % bílkovin
 • 0 % cukru a tuku
 • A bývá doplněn různými enzymy pro zrychlení spalování

Proč se dát do pití proteinových nápojů?

 • protein je opravdu velmi důležitý pomocník při hubnutí
 • dodá vám delší pocit sytosti
 • snižuje chuť na sladké
 • díky svalům, které se pomocí proteinů budují, budete mít jistotu, že opravdu spalujete během výkonu tuk

Pití proteinu je více jak jednoduché: stačí doporučenou dávku (dočtete se na příbalovém letáku, ale zpravidla se pohybuje mezi 25–50 g na den) smíchat s vodou nebo rostlinným mlékem a rozmíchat. Můžete ho také přidat do smoothie, ovesné kaše nebo jogurtu. Podstatné je však jedno: nezapomínejte bílkoviny přijímat zejména z přírodních zdrojů, tedy v podobě masa, ryb, vajec apod. Proteinové nápoje jsou skvělým doplňkem pro milovníky sportu!

Mohlo by vás také zajímat:

   
01.08.2017 - Efektivní hubnutí - autor: Marie Cicvárek Fléglová

Komentáře:

 1. [3] setury [*]

  Sml16 mám vyzkoušeno a jsou výborné Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 01.08.2017, 15:07:56
 2. [2] MARIE MATEJKOVA [*]

  Zajímavé a zároveň dobrý typSml67

  superkarma: 0 01.08.2017, 11:47:01
 3. [1] bobani [*]

  dobrý tip

  superkarma: 0 01.08.2017, 08:31:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme