Magie

Pronásleduje vás voda? Řešte si vztahy!

Čtyři živly, které nás obklopují, co je svět světem, jsou nejen součástí našeho každodenního života vně, ale jsou přímo nedílnou součástí nás samých i uvnitř duše. Pracujeme s nimi i je žijeme. A ony jsou také první, co na nás umí zavolat: „Máš problém, řeš ho!“ Stačí si všímat. Jsou to: Oheň, Voda, Země a Vzduch.

water

Někde jsem svého času četla krásné poučení. Říká:
Dívat se, ale i vidět
Slyšet, ale i naslouchat
Mluvit, ale i vést dialog
Být, ale i vnímat
Žít, ale i prožívat.

Už naši předkové přiřadili a jistě právem každý z přírodních živlů nějaké oblasti lidského života. Aby taky ne, vždyť i my jsme přírodou. (Leckdy bohužel).

 • Oheň zastupuje naši energii, náboj
 • Voda naše city, emoce
 • Vzduch naše myšlení, rácio, intelekt
 • Země oblast hmotnou

Pokud se budeme řídit ponaučením shora, jestliže budeme chodit po světě a naslouchat, vnímat, cítit, prožívat a mít oči otevřené, můžeme si sami lépe uvědomit spoustu věcí a také je potažmo i řešit. Protože první, co se pokazí, nebo na sebe upozorní, bude ten živel, který nemáme v rovnováze. Respektive oblast, kterou zastupuje.

Pronásleduje vás voda? Řešte si vztahy!

 • Už dvakrát jste vytopili sousedy a neustále něco rozléváte? Teče vám najednou do domu? Vytápí vás někdo, prostě máte potíže s vodou? – Řešte si vztahy. Něco v oblasti citů vám přetéká a voda, která také nějak nejde ukočírovat, se chová úplně stejně. Upozorňuje vás na to. Teče ze všech stran tak jako vaše city.
 • (Když jsem seznala, že můj vztah je to, co bych měla řešit, když jsem byla smutná z toho, že citová oblast, kterou jsem právě žila, je doopravdy špatně, byla jsem neustále samá domácí povodeň a ve finále mi prasklo 500litrové akvárium)
 • Už třikrát za týden jste při pokusu rozsvítit jakékoli světlo odstřelili žárovku? Zkratovali jste fén jen tím, že jste ho drželi zapnutý v ruce (a nemáchali ho vedle sebe ve vaně)? Zlobí vás elektrospotřebiče? – Jste narvaní energií, naštvaní a neventilujete to. Nosíte v sobě vztek, který se přetransformuje na napětí, kterým zásobujete okolí a všechno, na co sáhnete. To se nedivte, že žárovka nevydrží. Pošlete jí víc energie, než na jakou je připravená.
 • (Tohle se mi stává běžně a nejsem sama. Jakmile jsem naštvaná, nedokážu rozsvítit tak, abych záhy neklusala pro jinou žárovku)
 • Neustále vám něco padá na zem, zakopáváte, nebo vám už poněkolikáté spadl květináč s hlínou, která se vysypala? Rozpadla se vám z ničeho kamenná zídka a podobně? Bacha na peníze a všechno hmotné, včetně majetku. Možná děláte něco špatně!
 • (I tohle znám důvěrně nejen já. Stačí to pojmenovat.)
 • I Vzduch, a tedy otázky našich myšlenek či přetěžování intelektuální oblasti na sebe umí upozornit. Čím? Předně větrem jako takovým, ovšem to by znamenalo, že pokaždé, když nám vítr zafouká do tváře, je něco špatně. Tak to není. Teprve ve chvíli, když nám vítr začne škodit, měli bychom se zamyslet. A to hlavně nad tím, nad čím přemýšlíme a jak.

A víte, jak nám umí Universum povědět, že právě tuhle myšlenku bychom naopak měli udržet a rozvinout? Tehdy najdete někde při sobě pírko. Případně před vás nebo na vás spadne. (Logicky sem nepatří situace, když máte děravý polštář a ráno peří plnou hlavu. Tam je chyba ve švu. :-))

Vlastně na tom není ani nic mystického, jen prostě všechno souvisí se vším.

Související články

   
10.03.2011 - Magie - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] aninas [*]

  Anime Otaku — #3 Zcela evidentne si neporozumela, o cem je rec.Sml23Sml32

  superkarma: 0 22.03.2011, 02:09:32
 2. avatar
  [9] andik1 [*]

  zajímalo by mně, zda to lze nějak aplikovat na neustálé opařování či popálení při vaření; skutečně pokaždé, když vařím, tak se popálím v horším případě opařím (v nemocnici jsem zatím neskončila a trvá to už několik letSml13

  superkarma: 0 10.03.2011, 22:35:34
 3. avatar
  [8] pajda [*]

  Hmmm...minulý týden jsem se naprosto nehorázně naštvala na něco, co nemůžu nijak ovlivnit. Odneslo to 6 žárovek, některé doms, jiné v práci - z toho dvě ne žárovky, sle úsporky...že by náhoda? Ale je to dost fičák, když u mě jako u správce sítě platí, že na co sáhnu, to odrovnám...

  superkarma: 0 10.03.2011, 20:29:21
 4. avatar
  [7] Kaylie [*]

  I to je k zamyšlení.....

  superkarma: 0 10.03.2011, 10:15:50
 5. avatar
  [6] Dante Alighieri [*]

  Tak já nejsem nešikovná. Mám "jen" problémy a musim je řešit. Sml30 No, z pazour mi pořád něco padá už odpradávna, zakopávám a bouchám se o nábytek. To by sedělo na ty peníze a je fakt, že jsem nadměrně utrácivá.

  superkarma: 0 10.03.2011, 09:15:32
 6. [5] Andrea2509 [*]

  Míšo,zajímavý článeček a asi na tom něco bude.Sml16

  superkarma: 0 10.03.2011, 08:55:33
 7. avatar
  [4] Suzanne [*]

  S exem jsem bydlela v bytě, kde nám prasklo tak 50 žárovek ročně. Řešili jsme to a nevyřešili. Následným nájemníkům tam nic nepraskáSml23 Vzhledem k tomu, že ex byl vztekloun na entou, ve mně to pak taky rostlo, asi na tom něco může být. A období padání ze schodů jsem měla zrovna když byl průser  peněziSml22

  superkarma: 0 10.03.2011, 07:33:39
 8. [3] Anime Otaku [*]

  Praskání žárovek jsem vyřešila jednoduše mám buď úsporky nebo diodové, od té doby žádná nerupla, ale jinak si spíš myslím, že to že nám doma praskaly nebylo z naštvání, ale tím, že máme 30let staré rozvody, které se budou v létě měnit, protože už nestačí.

  Jinak když se nám pořád dařilo stoupačkou vytápět sousedku tak to nebylo chybou ve vztahu, ale fušeřinou předchozího majitele, kerý se asi snažil z trubek vyrobit houpací síť nebo co.

  Pokud bych měla brát zakopávání a shazování věcí jako zlé znamení o majetku už bych asi byla pod mostem, protože já zakopávám a něco shazuji už od maička a spíš to beru jako součást svojí roztržitosti a snivosti, pořád se v myšlenkách někde potuluji.

  A vítr mě pěkně štve, už mi dvakrát zhasnul voňavou svíčku, ale nebylo to tím, že bych se přetěžovala, ale tím, že se doma udlěal průvan, když jsem z okna klepala ubrus.

  Takže se buď neumím koukat kolem sebe, nebo si to univerzum myslí, že můj život stojí za houby Sml52

  1. na komentář reaguje aninas — #10
  superkarma: 1 10.03.2011, 07:08:09
 9. avatar
  [2] peetrax [*]

  To padání je rozhodně zajímavý. Nebo je dotyčný prostě jen nešikovný.

  superkarma: 0 10.03.2011, 01:23:22
 10. avatar
  [1] Léthé [*]

  HmSml15....vytopila nás sousedka, tuhle nám prdnul na WC přívod vody.....tyyjoo...to byla bombaSml30.  Dnes mi šéf převrhnul na můj mobil sklenici vody a jestli ráno, až půjdu z práce domů bude pršet, určitě zmoknu, neb nemám sebou deštník....jo...voda za všechno můžeSml31.

  superkarma: 0 10.03.2011, 00:58:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme