Dnes pětatřicetiletou paní Martinu vždycky přitahovali starší muži. Přesto si před pár lety začala na pracovišti se svým stejně starým kolegou Tomášem. Vztah fungoval dobře do té doby, dokud ji Tomáš nepředstavil svým rozvedeným rodičům. Nejprve matce, a potom otci…

love

Příběh paní Martiny

Martinu odjakživa přitahovali starší muži. Už v devítce se zamilovala do učitele fyziky, který její lásku samozřejmě neopětoval. Na střední škole kulila oči na profesora matematiky, nedošlo k ničemu, jen k letmým polibkům při závěrečném maturitním večírku, zato na vysoké škole už byla úspěšná. Začala si s profesorem dějin a umění a jejich láska trvala celé čtyři roky. Pak dostala diplom a spolu s odchodem ze studií odešla i láska. Pan profesor se stal obětí jiné studentky, která časem jistě také dostane diplom. Červený.

Tomáš

Martina nastoupila do práce. Nějaký čas dělala zástupkyni ředitele střední školy, avšak poté, co se provalila její aférka s o patnáct let starším ředitelem u jeho manželky, byla nucena ze školy odejít. Odstěhovala se na druhý konec republiky, kde si našla opět práci zástupkyně, tentokrát však v domově pro mládež. Nad sebou měla ženu, ředitelku, ale pod sebou vychovatele - muže. Jedním z nich byl i sportovně založený Tomáš, stejně starý jako ona.

Byla ve městě nová, nikoho neznala, Tomáš ji začal pomalu seznamovat s okolím. Napřed s okolní přírodou a městskými památkami, poté s restauračním zařízením a nezbytným nočním životem, nakonec ji seznámil i s vlastním bytem a vyhřátou postelí. Vše se zdálo v naprostém pořádku. Dva mladí lidé spolu bydleli, plánovali rodinu. Martina o svých rodičích nikdy moc nemluvila. Občas o matce, se kterou se ale moc nestýká, o otci skoro vůbec. Prý od nich odešel ještě dřív, než začala chodit do školy.

Seznámení s rodiči

Tomáš také nepocházel ze stmelené rodiny. Rodiče byli už léta rozvedeni, ale s oběma vycházel dobře. Vzhledem ke společnému bydlení považoval za slušnost jim svoji přítelkyni představit. Nejdříve jeli do pár kilometrů vzdálené obce navštívit Tomášovu matku. Seznámení proběhlo dobře, obě ženy si padly do oka.
„A pojedete i za tátou?“ zeptala se Tomášova máma.
„Chystáme se tam příští víkend,“ odpověděl syn.

Tomášův otec se po rozvodu přestěhoval téměř na druhý konec republiky. Paradoxně blízko města, odkud původně pochází Martina. Jak mladí slíbili, tak příští víkend jeli. Táta už je očekával. No, táta, vyfešákovaný, mírně prošedivělý pán, se stejně sportovní postavou, jako měl jeho o generaci mladší syn, a navíc ještě s neustálým smíchem na rtech, což jeho syn už tak často nemíval.

S Martinou si rozuměli už ve dveřích. Rozesmálo ji, že se jako pachatel vrací téměř místo činu.
„Na jaké místo činu?“ vyptával se „budoucí tchán“.
A Martina po pár skleničkách prozradila, proč se z dané oblasti radši odstěhovala.

„A tak když budete chtít do rodného kraje zase někdy přijet, klidně i sama, dveře máte otevřené,“ nabídl Martině Tomášův otec, když po víkendu odjížděli.
„Ráda.“

Promiň, tvůj táta má prostě větší sex-appeal

Asi dva měsíce na to volala Martina Tomášovu otci, jestli by mu tedy nevadilo, kdyby přijela, protože mají sraz se školou a ona nechce spát u mámy.
Samozřejmě, že nevadilo.
A tak Martina přijela. Opojena ze školního večírku přespala, a to rovnou v posteli Tomášova otce.

Ráno bylo hrozné. Ale ne pro Martinu, nýbrž pro Tomášova otce.
„Jak se podívám synovi do očí? Martinko, co jsme to udělali? To nemůžeme.“
„Ale můžeme, a já chci. Není to vaše vina, ale moje,“
snažila se ho Martina uklidnit.

Po příjezdu domů to řekla Tomášovi na rovinu:
„Promiň, to není nic proti tobě, mám tě svým způsobem ráda, ale nepřitahuješ mě. Tvůj táta má prostě větší sex appeal.“

Happy end

Martina se s Tomášovým otcem po pár letech vzali. Dnes už mají dvě děti. Svatba byla pěkná. Sešlo se hodně známých, jen Tomáš nepřijel. Snad jim někdy odpustí.

Čtěte také:

Reklama