Reklama

truhlík

Většina z nás truhlíky z parapetů neuklízí, ale mění je v souladu s ročním obdobím. Zimní truhlíky většinou zdobí zelené větvičky jehličnanů, možná nějaký vřes. Lepší něco než nic, ale můžete jim dát novou jiskru a převléknout je do vánočního.

Vánoční zdobení se netýká jen interiéru, ale většina z nás chce mít vánočně vystrojená i okna. A k tomu se báječně hodí truhlíky na venkovních parapetech nebo balkonech. Nebo třeba jen velké květináče „hlídající“ hlavní vchod. Zkuste to také. Nebude vás to stát moc času, práce ani investic. Stačí málo a vánoční výzdoba přiláká obdivné pohledy k vašim oknům nebo dveřím.

Krok první. Pokud už nějaké aranžmá máte, třeba z chvojí, zkontrolujte, zda jsou všechny větvičky svěží a hezky zelené. Ty, které opadávají nebo uschly, vyměňte za nové. Hezky vypadá, když máte v truhlíku/květináči různé druhy jehličnanů - vedle smrku třeba jedli, borovici nebo jalovec. Truhlík tak získá více odstínů a bude působit bohatěji. Větvičky jehličnanů ještě doplňte stálezelenými větvičkami listnáčů. Mahon, bobkovišeň, břečťan nebo skalník. Dodají aranžmá lesk a další strukturu.

trhlík

Krok druhý: Přidejte vánoční ozdoby. Buď je na větvičky navěste pomocí háčků, nebo je navlékněte na špejli a zapíchněte do truhlíku mezi zeleň. Ozdoby si vyberte podle svého vkusu. Můžete mít lesklé skleněné, které obyčejný zelený truhlík promění ve vánoční stromeček na ležato...

truhlík s ozdobami

...ale i slaměné, které ozdobí truhlík v romantickém venkovském duchu.

truhlík venkovský

K venkovskému domu nebo stylové chalupě se budou více hodit ozdoby slaměné nebo dřevěné, které můžete doladit třeba jutovými nebo kostkovanými mašličkami. Dětem se budou určitě líbit roztomilé zapichovací ozdoby, jako jsou stromečky, sobi, skřítci, ptáčci, houpací koníci…

Krok třetí: Pokud máte plastový truhlík, dejte mu „kabátek“. Není sice nutný, ale celek báječně doladí. Ovažte truhlík nebo květináč mašlí. Může být z různých materiálů, třeba z odstřižků látek, juty, papíru, lýka. Je jen na vašem posouzení, co se bude hodit k celkovému aranžmá.

Pozvěte k této činnosti třeba děti. Mají dobré nápady, rozptýlí se a radost z hotového vánočního truhlíku bude o to větší. Krásné zdobení a ještě krásnější Vánoce.

Čtěte také: