Znáte ten neodbytný pocit, že musíte se svými vlasy něco udělat? Ale nevíte přesně co, stále to zvažujete a máte trochu strach, že si pohoršíte. Přesně takové pochybnosti jsem měla i já. Do doby než jsem spatřila fotky proměn Ireny Vavruškové. Ten den jsem se rozhodla, že do toho jdu.

Objednala jsem si termín a moc jsem se těšila. Mé rozhodnutí svěřit se do jejích rukou posílil i náš rozhovor, v němž mě zbavila strachu, že si na mně vybije svoji kreativitu, obarví mě na zrzavo a ostříhá nějakou asymetrickou bláznivinu, jen abych vypadala jinak.

Přišel den „dé“. Jako na potvoru jsem se ve svých „starých“ vlasech cítila dobře a zmocnila se mě panika, zda to mám vůbec zapotřebí. S trochou nadsázky bych to přirovnala k bolavému zubu. Jakmile si sednete do čekárny, přestane vás bolet.

Irena je skvělá psycholožka a samozřejmě to na mě poznala. Kápla jsem božskou a společně jsme se tomu zasmály. Nabídli mi kávu a sedly jsme si k „rozhovoru“. Vychrlila jsem na ni svoji představu, prolistovala několik knih účesů a založila ty, které by se mi líbily. Ale na každém něco. Textura, barva, délka, patka. Vlastně jsem to celé směřovala k tomu, aby se moje původní mikádo trochu zmodernizovalo, zrevitalizovalo a stalo se šmrncovnějším.

Myslím, že jsme se na tom shodly, a jsem ráda, že mě Irena nenutila do žádné extravagance. Zřejmě pochopila, že jsem duší plachý introvert, který by to stejně neuměl nosit. Vždyť jsem vám říkala, že je dobrá psycholožka, a to je vlastnost, která by podle mě neměla chybět žádnému kadeřníkovi.

A co s barvou? Mohla bych mít něco odvážnějšího. Světlejší „vršek“, tmavší „spodek“… barvené plochy, které navzájem trochu kontrastují. „A bude to vypadat přirozeně?“ pípla jsem. „Tak trochu…“ Snažila jsem si to představit, ale pak Irena pochopila, že nejsem ten typ, který by se s tím sžil. Důležité je, aby se člověk líbil sám sobě a s účesem se ztotožnil.

Přesně tak. Ještě než asistentka nanesla barvu, kterou Irena vybrala, nechala jsem se vyfotit.

před proměnou

A ještě k té barvě. Neumím to dobře vysvětlit, ale je úžasně inteligentní. Kryje šediny a přitom vám z hlavy neudělá helmu. Vlasy si zachovají různé odstíny a působí naprosto přirozeně.

A jdeme stříhat.

Ráda pozoruju kadeřníky při stříhání, připomíná mi to sochařinu. Nůžky kmitají, vlasy létají a já ani nedutám. Je to doslova kadeřnický koncert. „Takhle to bude vypadat, když si umyjete vlasy a necháte je uschnout,“ říká Irena. To se mi líbí, vlasy se mi trochu vlní, takže budu mít dvě varianty.

Pak přijde na řadu fén s kartáčem a rodí se šmrncovní účes, který působí žensky, a přitom rozverně, jako když do něj foukne vítr.

„Vypadám jako Italka z filmu šedesátých let,“ konstatuju, když je styling hotov. Irena se mému přirovnání zasměje a dá mi za pravdu. „Ano, původní mikádo působilo francouzsky, a tohle spíš italsky.“

Cítím se skvěle, sexy, svěže a „ukecám“ Irenu, aby se se mnou nechala vyfotit.

po

po

po

A takhle vypadá účes den poté.

po

vlasy

Před a po

lorealVyužijte skvělé nabídky pro čtenářky Žena-in!

Pokud si necháte v červenci či srpnu obarvit vlasy ve Vlasovém studiu Vavruškovi, získáte jako dárek šampon pro barvené vlasy L´Oréal Professionnel Série Expert Vitamino Color.

Na recepci stačí říci: AKCE ŽENA-IN.

 

Irena Vavrušková

Prezident Haute Coiffure Francaise pro ČR

Ambassador Loreal professionnel
Vlasové studio Vavruškovi s.r.o
Na Hutích 2-Praha 6,160 00
www.vavruskovi.cz

Čtěte také:

Reklama