Bulvár

Prolíbejte se pátkem třináctého

Jste pověrčiví? Kličkujete před černou kočkou a poskočíte na zeleného trabanta? A jakou nohou jste vstali dnes, v pátek třináctého? Já si nemohla vzpomenout, jestli tou šťastnou je levá, nebo pravá, tak jsem raději vyskočila na obě. A to pověrčivá nejsem, ale znáte to, potkat den blbec zrovna v pátek je smůla.

Cestou do práce jsem viděla dvě kočky, ale byly mourovaté, a poskočila jsem si akorát na autobus, který se překvapivě načas zhoupl v zatáčce, a já ho ještě překvapivěji stihla elegantním krokem. Většina mých nastupování věrně supluje hasiče při zásahu.

Tolik štěstí najednou. V autobuse jsem si ladně přehodila nožku přes nožku a nevysypávala kamínky ze sandálků jako obyčejně a hlavou jsem prohnala myšlenku, že s tím pátkem třináctého to musí být nějaká ošklivá pomluva. Možná se na špatné pověsti pátku třináctého podílí fakt, že to byl právě pátý den v týdnu, kdy Eva nabídla Adamovi jablko ze stromu poznání. Možná kdyby něžným mužským srdcím a jejich skutečným tužbám rozuměla tak jako my dnes a Adamovi místo jablka vlepila pusu, mohlo všechno být jinak. Každý pátek bychom se na jejich počest líbali a zalíbilo by se nám to tak moc, že bychom ten pěkný zvyk rozšířili na všechny ostatní dny v týdnu.

Nevím, jestli se mi touto hlubokou úvahou podařilo rozptýlit zcela vaše obavy z pátku třináctého, ale možná vám líbání zachutná a stane se lékem na všechny neduhy, a ne jen pověry. Jen nepodceňujme sílu myšlenek, když si totiž něco moc přejeme, mohlo by se nám to i splnit.

„Když pusa je má a je taky tvá
zastaví čas i dech, je v ní závrať nekonečná.
Ta pusa je víc než záblesk a šajn,
ať si nám svět hříšky sčítá nám je teď fajn.“

polibek

   
13.06.2014 - Společnost - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [3] Hana Novotná [*]

  paníliška — #2Milá paníliško, celá pointa této mojí hry se slovy - neboť si s nimi hraji moc ráda - spočívá v tom, že pátek vůbec nemusí být nešťastný. Ani když je ve spojení se třináctkou. A fantazie vytváří krásné představy, které si pak můžeme i splnit, když si to hodně budeme přát.:) Mějte hezký páteční večer.

  Hanka

  superkarma: 0 13.06.2014, 19:50:12
 2. avatar
  [2] paníliška [*]

  Odkud čerpáte informace, to by mě fakt zajímalo. eva dala Adamovi ovoce v pátek, a proto je považován za nešťastný den.......paní redaktorko, máte vskutku bujnou fantazii. Sml15

  1. na komentář reaguje Hana Novotná — #3
  superkarma: 2 13.06.2014, 18:44:32
 3. avatar
  [1] misa.35 [*]

  V pátek 13. října 1307 začal francouzský král Filip IV. Sličný s pronásledováním a zatýkáním templářů, po kterém následovalo mučení a smrt mnoha z těchto rytířů a následný zánik řádu. Od tohoto dne následovníci templářů považovali pátek třináctého za ďábelský a nešťastný den.

  superkarma: 0 13.06.2014, 13:40:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme