Bulvár

Projekt Emil pomáhá handicapovaným sportovcům

 

Zdravotní a mentální postižení znesnadňuje řadě lidí každodenní život. Od roku 2003 proto pomáhá mladým handicapovaným sportovcům projekt Emil. Za tu dobu získal Emil s pomocí řady partnerů téměř dvanáct milionů korun a udělal radost tisícům mladých handicapovaných sportovců.


K pomoci se mohou připojit i zákazníci prodejen Albert a Hypernova. Každým zakoupeným balením vícezrnného chleba „4Aktiv pro vyváženou stravu“ prospějí nejen svému zdraví, ale přispějí i na benefiční fond Emil. Chléb 4Aktiv lze zakoupit pouze v supermarketech Albert a Hypernova.

Příspěvek, který Emil obdrží, umožní mladým sportovcům s handicapem zlepšit podmínky pro své sportovní aktivity. Pohyb a sport je pro ně nesmírně důležitý, protože jim pomáhá nalézt smysl života a rozvíjí jejich osobnost.

 

Ti nejtalentovanější dostanou díky příspěvkům zákazníků prodejen Albert a Hypernova šanci reprezentovat Českou republiku na paralympijských hrách. „Lidé si často neuvědomují, jak je sport v každodenním životě důležitý. Dvojnásob významný je pro handicapované. Když dáváme dětem a mladým lidem možnost sportovat, je to víc, než si umíme představit. Dáváme jim příležitost užít si život,“ říká Emilův patron, herec a moderátor Jan Kraus.

 

Benefiční projekt Emil přispívá na sportovní aktivity 7 300 handicapovaných dětí a mládeže ve věku od pěti do dvaceti tří let se všemi druhy postižení. „Neomezujeme naše aktivity na nějakou konkrétní skupinu postižených. Sport se totiž týká všech stejně. I těm s nejtěžším postižením můžeme prostřednictvím sportu přinést radost do života, protože všichni si zaslouží naši plnou pozornost,“ říká vedoucí benefičního projektu Emil Dana Hrdinová.

 

Na projektu Emil se podílejí vedle supermarketů Albert a Hypernova také další firmy. Výrobu směsi na pečení chleba obstarává firma Zeelandia, pečení chleba v té nejvyšší kvalitě garantují Delta pekárny.

O přidělení peněz rozhoduje Správní rada Emila ve složení: paralympionik Pavel Čech, herec a moderátor Jan Kraus a za Český paralympijský výbor Juraj Groch a František Janouch.


 Jo, jsem pro. I když je způsob sebeprezentace některých velkých firem a obchodních řetězců poněkud nechutný (například o sbírání Bertíků si myslím své), cokoliv, co pomůže lidem usnadnit život, má svůj smysl. Kromě toho, vícezrnný chleba je mňam :-)

 

Třetí soutěžní slovo: lodička

   
15.01.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. avatar
  [9] _zelvicka_ [*]

  superkarma: 0 15.01.2007, 17:44:51
 2. avatar
  [8] Janecka [*]

  Naučila jsem se chodit do Alberta,a řekla bych lepší než třeba Tesco.Méně lidí a zboží stejné .Kdysi jsem přispívala na konto Emil u benz.čerp.stanice ARAL

  superkarma: 0 15.01.2007, 14:28:34
 3. [7] Samík97 [*]

  I my v Nymburce máme "svého"paraolympionika Romana Musila -jsme hrdí na to,co dokázal!!!!

  superkarma: 0 15.01.2007, 12:42:41
 4. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  Máme Alberta,ale raději jedeme do Kauflandu.U Alberta nemám nějak důvěru k ničemu,jenom trvanlivé zboží a ještě vyjímečně.

  superkarma: 0 15.01.2007, 12:29:23
 5. [4] FAXÍK [*]

  já handicapové sportovce obdivuji a držím palečky

  superkarma: 0 15.01.2007, 12:28:30
 6. avatar
  [3] aiša [*]

  Albert u nás není

  superkarma: 0 15.01.2007, 12:27:02
 7. avatar
  [2] Láska [*]

  Jsem ráda ,že jsem přispěla vícezrnný chleba je výborný

  superkarma: 0 15.01.2007, 12:22:28
 8. avatar
  [1] pajda [*]

  Já nevím...těsně u práce mám sice Albert, ale nakupovat se v něm nedá...poloprázdné regály a nekvalitní zboží mluví za všechno. Řekla bych, že toho moc na postižené nevyberou. Možná je to v jiných Albertech lepší.

  superkarma: 0 15.01.2007, 12:20:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme