Patronka projektu Michaela Maurerová předala ceny MŠ Sluneční z Prahy-Uhříněvsi, která se stala jednou z deseti vítězných školek, jež získaly nejvíce hlasů v rámci projektu „AVENT pro mateřské školy“.

Cílem tohoto projektu bylo pomoci školkám a zároveň rozvoji dětí díky zajištění vybavení školek vzdělávacími pomůckami, dekoracemi a předměty denního použití. V České republice tato kampaň probíhala v období od 24. října 2013 do 24. listopadu 2013 a celkem se do ní zapojilo 303 mateřských škol napříč celou republikou. Slavnostního předávání cen v MŠ Sluneční se zúčastnila i patronka projektu, herečka a maminka Michaela Maurerová.

misajedna

misatri

Důležitou součástí akce „AVENT pro mateřské školy“, bez které by nebylo vítězů ani poražených, byly kromě přihlášených mateřských škol také fanoušci projektu. Rodiče, babičky, dědečkové, přátelé jednotlivých školek, zkrátka všichni ti, kteří pro školky hlasovali a kteří rozdělili mezi jednotlivé přihlášené mateřské školy celkem 3894 hlasů.
Velmi mě potěšilo, s jak velkým zájmem ze strany mateřských škol se projekt setkal. Je vidět, že jim není lhostejné, v jakém prostředí se děti pohybují a že jsou pro ně ochotni udělat maximum,“ uvádí Michaela Maurerová.

misadva

Seznam 10 vítězných školek podle počtu získaných hlasů:

  1. MŠ Uhlířské Janovice (408 hlasů)
  2. MŠ Louny, V Domcích (388 hlasů)
  3. Šromotova Pastelka, Hranice (351 hlasů)
  4. MŠ Podbořany (344 hlasů)
  5. MŠ Strejcova, Zábřeh (270 hlasů)
  6. ZŠ a MŠ Rájec (268 hlasů)
  7. MŠ Sluneční, Praha Uhříněves (267 hlasů)
  8. MŠ Kytička, Milevsko (266 hlasů)
  9. ZŠ a MŠ, Hora Svaté Kateřiny (263 hlasů)
  10. MŠ Barevná školka, Žacléř (253 hlasů)

A3_poster_CZ-1-page-001„Jsme moc rádi, že jsme měli možnost zapojit se do tohoto projektu. Naší snahou je vytvářet pro děti příjemné prostředí, aby se u nás cítily co nejlépe, a proto vítáme každou pomoc,“ říká Renáta Pecáková, ředitelka Mateřské školy Sluneční. „Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří pro nás hlasovali. Velký dík patří také společnosti Philips za krásné dárky pro děti, věřím, že z nich budou nadšené.“

Cílem projektu „AVENT pro mateřské školy“ bylo podpořit mateřské školy zajištěním vzdělávacích pomůcek, dekorací a předmětů, které děti denně používají. Prvních 100 školek, které se zapojily do projektu svou registrací na webových stránkách www.aventproskolky.cz, získalo sadu talířů, misek a příborů AVENT. Následně mohli rodiče, prarodiče a fanoušci projektu hlasovat a podpořit tak svou oblíbenou školku. Pro 10 školek s nejvíce hlasy připravila společnost Philips řadu dalších zajímavých cen. Ať už se jednalo o další výrobky Philips AVENT, vzdělávací sešity, které pomáhají dětem v přípravě do školy, nebo sadu nástěnných samolepek k vyzdobení interiérů.

Projekt „AVENT pro mateřské školy“ probíhal ve stejném období také na Slovensku a v Maďarsku, kde se ho zúčastnilo celkem 199, resp. 305 mateřských školek.

tisková zpráva

Reklama