Zdraví

Projasněte si pleť peelingem!

 

Máte pocit, že už Vaše pleť není tak hebká a jasná, jako bývala? Pokud je vám víc než 25 let, tak je na čase začít přemýšlet o peelingu neboli metodě obrušování odumřelých svrchních vrstev pokožky.

Metodu, jak obnovit krásu pleti, hledali učenci už v minulých dobách. Dávní alchymisté v honbě za elixírem mládí doporučovali pro udržení krásy koupele v kobylím mléce či další podivné procedury. Metody péče o pleť tak někdy zaváněly spíš šarlatánstvím, než aby mohly být skutečně účinné. Přitom už před mnoha tisíci lety ženy věděly, že pro zachování krásné, svěží a hebké pleti je nutno starou odumřelou vrstvu buněk pravidelně obrušovat. V minulosti se k peelingu neboli exfoliaci používal mletý mramor, pemza nebo otruby, v posledních desetiletích se na výsluní dostaly nejrůznější abrazivní krémy či masky, horkou novinkou dneška jsou peelingové tamponky. 

Peeling je nutno provádět pravidelně, doporučuje se od 25 let věku jednou až dvakrát týdně podle typu pleti. Obzvláště pravidelnost je důležitá, neboť pokožka se neustále sama od sebe obnovuje a buňky, které produkuje, prostupují všemi jejími vrstvami na povrch, kde rohovatí. A právě kvůli této horní vrstvě staré odumřelé kůže pleť vypadá mdle a unaveně. Peeling  se provádí pouze na odlíčené a dobře vyčištěné pleti obličeje, krku a dekoltu. Na kůži se přitom nesmí tamponkem tlačit, ale jemnými krouživými masážními pohyby se tyto partie masírují (nenatahovat pokožku!). Nakonec se pokožka opláchne vlažnou vodou a ošetří vhodným zklidňujícím krémem. Je nutné mít na paměti, že po peelingu se pokožka sice dobře opaluje, ale také je citlivější a zranitelnější, takže je lépe např. s návštěvou „solárka“ nespěchat.

 

Pro jakou pleť je peeling vhodný?  Pečlivě zvážit by ho měly ženy s pletí suchou či citlivou a pokožkou náchylnou k tvorbě rozšířených žilek. Pokud trpíme akné nebo jinými záněty kůže, o peelingu nesmíme ani uvažovat. V případě mastné pleti si lze peeling dopřát jednou až dvakrát týdně, normální pokožce postačí i delší interval.

Správně provedený peeling pleť prozáří, vyhladí, vyčistí a zlepší její strukturu. Při dlouhodobém používání napomůže potlačení povrchových pigmentací a poaknózních nerovností pleti, čistí ucpané kožní póry a zrychluje obnovu pleti. Pokožka má jemnější strukturu, je hladší, jasnější, získává mladší vzhled a přispívá k potlačení drobných vrásek.

 

Co budete k peelingu potřebovat? Dříve byste se neobešly bez speciálního peelingového krému, ale dnes stačí, když si pořídíte tamponky Bel Exfoliating Pads od firmy HARTMANN. Tyto vatové tamponky obsahují polyamidové perličky, které pokožku dokonale do hloubky vyčistí a mechanicky zbaví vrstvy odumřelých kožních buněk. Bel Exfoliating Pads stačí jen navlhčit oblíbeným pleťovým mlékem nebo vodou a vše je připraveno pro dokonalé a jemné vyčištění pleti obličeje, krku i dekoltu. Peeling se provádí jednou až dvakrát týdně podle typu pleti. Při dlouhodobém používání napomůže potlačení povrchových pigmentací a poaknózních nerovností pleti, čistí ucpané kožní póry a zrychluje obnovu pleti.

Tamponky Bel Exfoliating Pads jsou dermatologicky testovány a balení s 35 tamponky lze zakoupit v drogeriích a hypermarketech zhruba od 50 korun.

 

   
11.07.2005 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [18] sharonka [*]

  Já si občas peeling dělám, půjčuju si od našeho "juniora", ale nemůžu to provozovat moc často, neb mám potom podrážděnou pleť. Od Avonu mám na tělo peeling z té řady PLANET SPA a je super. V poledne jsem si tyhle tamponky koupila, tak jsem zvědavá.

  superkarma: 0 12.07.2005, 13:33:32
 2. avatar
  [17] Delli2 [*]

  asi peeling zkusím...... je už na čase....

  superkarma: 0 11.07.2005, 21:52:15
 3. avatar
  [14] janato [*]

  Při mém sklonu k rozšířeným žilkám mám smůlu.

  superkarma: 0 11.07.2005, 13:35:49
 4. avatar
  [12] Ryta [*]

  já si tohle dopřávat zrovna moc nemůžu mám extrémě suchou pleť a použít pealing tak si ten ksichtík tak akorát sedřu jo nejlépe naplácat sádlem nebo indulonou

  superkarma: 0 11.07.2005, 13:02:10
 5. avatar
  [11] renike [*]

  ja to mam,NIC MOC..a kdo ma pupinky nemuze pouzivat

  superkarma: 0 11.07.2005, 11:58:03
 6. avatar
  [7] Žábina [*]

  hlavně asi musí být jiný na tělo a jiný na obličej, ne?

  superkarma: 0 11.07.2005, 10:28:20
 7. avatar
  [6] Kocicka [*]

  prý je dobrý peeling z okurky a dětské krupičky ...teta doporučovala já jsem ho zatím nezkoušela. Preci jen mám radši ten od avonu na celé tělo. A jelikož jsem alergik s věčnými vyrážkami tak jsem fajn když si mohu takhle doslova odřít tělo z toho bordelu

  superkarma: 0 11.07.2005, 10:09:46
 8. avatar
  [4] Luciš [*]

  a nebo stačí do krému přidat sůl nebo cukr

  superkarma: 0 11.07.2005, 07:45:11
 9. avatar
  [3] Kristule [*]

  jo jo taky si ho dělám ale ta pravidelnost u mě taky neni

  superkarma: 0 11.07.2005, 07:31:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme