Pleť si slastně hýčkáte, a přesto mají vaše tváře k hladkosti daleko? Víme, co jí škodí. Budete překvapená.

Káva s mlékem
Co
 vám provede: Mléko přidávané do kávy může na vaší pleti rozjet akné! Hlavně to kravské, které je nabité hormony a bílkovinami, při jejichž zpracovávání si tělo neví rady a špatně je odbourává. Dochází tak k přetížení jater. Nedokonale strávené bílkoviny pronikají do krevního oběhu a dráždí všechny tkáně včetně kůže. A vznikají alergické vyrážky nebo dokonce akné.
Náprava: V případě, že se vám vyrážka už objevila, měla byste se zamyslet nad tím, kolik kravského mléka (počítají se i sýry a jogurty!) denně spořádáte. Pokuste se tohle množství snížit, nebo si dopřávejte mléko kozí.


Krém, který si šetříte

Co vám provede: K loňským Vánocům jste dostala dózu drahého krému, ale jeho otevření odkládáte na opravdu výjimečnou příležitost, takže vám zatím slouží jen jako výzdoba koupelny. Zadržte! Krém s prošlou záruční lhůtou může na kůži vymalovat nepříjemnou vyrážku. Totéž platí i o líčidlech.
Náprava: Když si kupujete krém nebo make-up, vždycky se zaměřte na obal, kde musí být vytištěno datum výroby a doba trvanlivosti. Ta se nejčastěji znázorňuje obrázkem pootevřeného kelímku, v němž je napsáno, kolik měsíců můžete kosmetiku používat. 


Schůzka v zakouřené restauraci

Co vám provede: I když jste si cigaretu do pusy nikdy nepustila nebo jste nad škodlivou závislostí úspěšně zvítězila, stačí, abyste si s kamarádkou dala třikrát týdně sraz v zadýmaném podniku, a vaše kůže bude trpět stejně jako pleť kuřačky. Škodliviny z kouře totiž útočí na pokožku i zvenčí a můžou za zvýšenou tvorbu volných radikálů, které napadají kožní buňky a způsobují rozpad pružných kolagenových vláken. Vaše tváře tak mnohem rychleji rozbrázdí vrásky a pleť bude zašedlá a znavená.
Náprava: Začněte se obloukem vyhýbat zakouřeným podnikům a chraňte pleť krémy, které obsahují látky bojující s nebezpečnými volnými radikály. Štiplavému kouři se totiž nevyhnete ani při procházce po městě. Dvakrát týdně si také dopřejte patnáctiminutovou relaxaci s detoxikační maskou na obličeji. Zkuste třeba bahenní pleťovou masku s výtažky z Mrtvého moře.


Záliba v obrušování tváří

Co vám provede: Peelingy zbavují pleť mrtvých buněk a nečistot, takže může lépe dýchat. Při přehnaném drhnutí vám ale hrozí podráždění kůže, které vám vymaluje ošklivé červené fleky a předčasné vrásky.
Náprava: Věnujte se peelingu nanejvýš třikrát týdně. A to jen v případě, že vlastníte mastnou pleť, kterou odumřelé buňky obtěžují nejvíc. Citlivější pleť obrušujte dvakrát týdně takzvanou mikrodermabrazí, která představuje šetrnější druh peelingu - k slupování nečistot používá chemické látky.


Zubní pasta s fluorem

Co vám provede: Na vaší pleti se může podepsat i používání zubní pasty s fluorem. Ten vám klidně zaneřádí okolí úst hromadou pupínků, které jsou buď projevem alergie, nebo periorální dermatitidy, což je zánět kůže kolem úst připomínající akné.
Náprava: Pokud vám pleť kolem rtů zarudne nebo vám naskáčou zanícené pupence, přestaňte pastu s fluorem používat a pár dní vyčkejte. Jestliže vyrážka zmizí, nejspíš šlo o alergii. Pokud se pupínky nechtějí dát na ústup, pleť vám pravděpodobně přepadla dermatitida. Na nic nečekejte a vyrazte k dermatologovi.

Trápí vás podobné neduhy?
Napadlo vás, co je může způsobovat?
Vyzkoušíte naše rady, nebo jsou podle vás zbytečné?

 

Reklama