Půjčkařská divize skupiny Profireal Group stále posiluje svou pozici na trhu poskytovatelů nebankovních úvěrů. PROFI CREDIT poskytl svým klientům ve čtyřech evropských zemích za první polovinu roku 2013 půjčky v nominální hodnotě 3, 3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 23 %.

Proficredit

Celkový objem úvěrů, které poskytl PROFI CREDIT v České republice přesáhl 961 milionů korun, což je o 19 % víc než za stejné období roku 2012. Celkem uzavřela společnost v Česku za první půl rok 11 740 smluv. „S vývojem prodeje v České republice jsme spokojeni. Velmi pozitivně se v objemu poskytnutých úvěrů projevily nové podnikatelské půjčky. Ty přináší na míru šité řešení pro podnikatele a drobné živnostníky, a dobře tak reagují na jejich poptávku.“ komentuje výsledky marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal.

Největší nárůst objemu poskytnutých úvěrů si připsal PROFI CREDIT na sousedním Slovensku, kde půjčil v přepočtu 878 milionů korun, což je v meziročním srovnání o čtvrtinu více. Stejný 25% nárůst hlásí i Bulharko. Tady se objem poskytnutých úvěru vyšplhal v přepočtu na 413 milionů korun. Společnosti se dařilo i v Polsku, kde poskytla úvěry v přepočtu za více než miliardu korun, což je meziroční nárůst o 21 %. „V Polsku vidíme stále velký potenciál, je to nejperspektivnější země pro růst,“ říká o plánech na tento rok generální ředitel skupiny Profireal Group David Chour a doplňuje: „Na podzim pak společnost PROFI CREDIT spolu s finanční skupinou J&T vstoupí i na ruský trh, kde jsou velké možnosti.“

Skupině Profireal Group se letos daří i na poli vymáhání pohledávek. Divize PROFIDEBT si v České Republice připsala meziroční nárůst objemu spravovaných pohledávek o neuvěřitelných 46 %. Celkem za první dva kvartály roku 2013 vymohla pohledávky v nominální hodnotě přesahující 622 milionů korun.

Ondřej Šmakal
Marketingový ředitel pro Střední Evropu, PROFI CREDIT

PRofi credit

Reklama