.

PROFI CREDIT  poskytl za první pololetí roku 2013 půjčky v nominální hodnotě 3, 3 miliardy korun

Rodina

PROFI CREDIT  poskytl za první pololetí roku 2013 půjčky v nominální hodnotě 3, 3 miliardy korun

Půjčkařská divize skupiny Profireal Group stále posiluje svou pozici na trhu poskytovatelů nebankovních úvěrů. PROFI CREDIT poskytl svým klientům ve čtyřech evropských zemích za první polovinu roku 2013 půjčky v nominální hodnotě 3, 3 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 23 %.

Proficredit

Celkový objem úvěrů, které poskytl PROFI CREDIT v České republice přesáhl 961 milionů korun, což je o 19 % víc než za stejné období roku 2012. Celkem uzavřela společnost v Česku za první půl rok 11 740 smluv. „S vývojem prodeje v České republice jsme spokojeni. Velmi pozitivně se v objemu poskytnutých úvěrů projevily nové podnikatelské půjčky. Ty přináší na míru šité řešení pro podnikatele a drobné živnostníky, a dobře tak reagují na jejich poptávku.“ komentuje výsledky marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal.

Největší nárůst objemu poskytnutých úvěrů si připsal PROFI CREDIT na sousedním Slovensku, kde půjčil v přepočtu 878 milionů korun, což je v meziročním srovnání o čtvrtinu více. Stejný 25% nárůst hlásí i Bulharko. Tady se objem poskytnutých úvěru vyšplhal v přepočtu na 413 milionů korun. Společnosti se dařilo i v Polsku, kde poskytla úvěry v přepočtu za více než miliardu korun, což je meziroční nárůst o 21 %. „V Polsku vidíme stále velký potenciál, je to nejperspektivnější země pro růst,“ říká o plánech na tento rok generální ředitel skupiny Profireal Group David Chour a doplňuje: „Na podzim pak společnost PROFI CREDIT spolu s finanční skupinou J&T vstoupí i na ruský trh, kde jsou velké možnosti.“

Skupině Profireal Group se letos daří i na poli vymáhání pohledávek. Divize PROFIDEBT si v České Republice připsala meziroční nárůst objemu spravovaných pohledávek o neuvěřitelných 46 %. Celkem za první dva kvartály roku 2013 vymohla pohledávky v nominální hodnotě přesahující 622 milionů korun.

Ondřej Šmakal
Marketingový ředitel pro Střední Evropu, PROFI CREDIT

PRofi credit

   
25.07.2013 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme