Domácnost

Profesionál slibotechna – a pohroma je na světě!

 

Jó, se slibováním mám své zkušenosti. Představte si mou situaci před 4 lety, kdy moje polovička s dcerami odcestovala na 3 týdny do Kanady na návštěvu švagra. Byla to jejich první cesta za moře, a tak jsem je ujišťovala, že já jako silný jedinec přežiju to odloučení, ale to jsem ještě nevěděla, co mne čeká.

Dva dny po jejich odletu jsem ochořela silnou chřipkou a byla jsem vděčná známým, kteří vzali synka, tehdy 10letého, na svou chalupu. Sice jsem nevěděla, že jejich vnuk si zlomí ruku, dědeček odjede zpět do města,  babička bude chabrus na nohy a náš junior bude téměř jedinou pracující osobou na chalupě, čímž si vytvoří silnou averzi vůči celé jejich rodině, ale to už byla jen ta pověstná třešinka na dortu.

Venku lilo a lilo a já jsem se rozhodla trochu zatopit, ať se ta chřipka trochu pohne. Sešla jsem do sklepa a zůstala jsem stát pod schody po kotníky ve vodě. Naše čerpadlo se rozhodlo ochořet také. I což, ve vsi je instalatér, tak jsem hned žhavila telefon. Instalatér ochotně přislíbil opravu s tím, že se dostaví po obědě. Vybavila jsem se holínkami, kýblem a hadrem a chřipku jsem vyháněla pocením při práci. Instalatér nepřišel.

Večer jsem k nim telefonovala znovu a jeho manželka pravila, že taťka přišel unaven a spí a budit ho rozhodně nebude.

Do rána byl sklep opět plný vody. Na můj telefonát instalatér odpověděl, že mu to nevyšlo, ale odpoledne, že se URČITĚ zastaví. Zastavil. Bylo půl šesté navečer a přišel bez nářadí a ve šviháckém obleku. Byl veselý, hovorný a vtipně pravil, že mu v zaměstnání přezdívají Slibotechna. Půjčil si manželovy holinky a hasákem cosi přitáhl. Řekl, že je to provizorium a dostaví se druhý den s nářadím. Odešel.

Druhý den nebylo ani nářadí, ani instalatér, zato sklep plný vody. Telefon pro jistotu ani nebral. I vzala jsem holinky, kýbl a hadr a šla se potit do sklepa.

Další den se kupodivu objevil. V 6 ráno. Vzbudil mě a oznámil, že na desátou přifrčí, aby to spravil. Že zatím můžu vybrat vodu ze sklepa, aby si nenabral do bot. Sklep se podobal kajutě potápějícího se Titanicu a opouštěly ho nejen myši, ale i kočky, brouci a jiná havěť.

Zato komárům se tam evidentně dařilo. Instalatér nepřišel ani v deset dopoledne, ani v deset večer. Zato jeho auto stálo před místním hostincem. Měla jsem chuť doskočit pro šroubovák a v pneumatikách vyrobit pár apartních děr.


Chřipka se lekla a radši utekla. S jejím odchodem se mi vrátil zdravý rozum a zjednala jsem si jiného instalatéra. Přišel v určenou dobu a profesionální práce mu trvala 45 minut. Ani neví, že mu kolega Slibotechna vděčí za život.

 

P.S. Když se manžel vrátil, nechal ho Slibotechna, kterého angažoval přes mé varování, rozkopat koupelnu dle návodu a odešel do nemocnice na operaci bypassu, o které na rozdíl od nás věděl půl roku předem. Není nad to mít řemeslníka ve vsi, že?

 

Vikina007

 


 

Milá Viki, díky!!!! Opět jsi nezklamala ;o)))) Ty jsi hotová zásobárna historek ;o)))

 

Měj se moc krásně a přeji ti, aby se ve tvém životě už žádná další slibotechna neobjevila ;o)

 

   
06.09.2005 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Odemětobě [*]

  Já se přiznám k profesnímu selhání.Svého času jsem projektovala i topení a plyn.rozvody,o spotřebičích něco málo vím.Takže když stále zhasínal ohřívač vody pro kuchyň,důležitě jsme s manželem hleděli,čistili atd.Druhý den jsem zavolala profíka,přišel téměř za tmy,požádal o baterku,sáhl do odkouření vedoucího přes zeď a vytáhl mrtvého vrabce.3 minuty práce s potutelným úsměvem(ví že jsem vlastně kolegyně)a vzal si 3 stovky.

  superkarma: 0 06.09.2005, 13:37:27
 2. avatar
  [13] kakina [*]

  Super historka ale neěchtěla bych to zažít .... seš super ženská že sis poradila

  superkarma: 0 06.09.2005, 13:15:35
 3. [8] Evalota [*]

  Hmm tak toto perfekně znám a často zažívám.Není nad řemeslníky,proto jsme si zakoupili nedávno příručku -,,UDĚLEJ SI SÁM,,

  superkarma: 0 06.09.2005, 12:00:43
 4. [7] kat [*]

  Vikino, tak já právě tohle ted zažívám s truhlářem...chceme dvě obložky na futra...a to je teda problém..jeden přišel, vyměřil....týdny se neozýval, že je nemocen..a pak řekl, že toho má moc at si najdem někoho jiného, přitom nás celou dobu lakoval, že až se uzdraví, bude to hned...druhý fachman, taky slíbil a pak už nebral telefony...no zítra má dorazit třetí, tak tentokrát to už snad vyjde...teda budu se modlit

  superkarma: 0 06.09.2005, 11:56:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme