.

Prodražený Špindl

Cestování

Prodražený Špindl


Přeju krásný nový rok všem,
 
cestovní horečka v pravém slova smyslu mnou naštěstí nezmítá. Ale v souvislosti s cestováním jsem si vzpomněla na jednu naši příhodu.
 
Každý rok o jarních prázdninách jezdíme s dětmi na hory. Jelikož jsem nelyžař, bydlíme vždy v apartmánu a vaříme si sami. Tedy já vařím, muž a děti lyžují. A přesně tak nám to vyhovuje.
Před dvěma lety jsme měli namířeno už poněkolikáté do Špindlu. Jelikož víme, že tam je poměrně draho, nakoupili jsme v Praze v hypermarketu a na místě dokupovali pouze chleba a rohlíky.
Takže jsme nakoupili a já si už několik dní předem naskládala do tašky rýži, mouku, těstoviny, maso v konzervě, koření, sůl, polévky v sáčku, čaj, kafe, cukr a takové podobné "nekazící" věci. A protože jsem to nechtěla nechávat vyloženě v teple bytu, dala jsem si tašku do ložnice, kde se netopí. Den před odjezdem jsem dobalila oblečení a tašky nechala v předsíni. Muž sjel brzo ráno pro chleba a pečivo, přidal k tomu věci z ledničky a jal se to nosit do auta. Bylo toho docela dost, když si přimyslíte troje lyžáky, troje lyže, tašku sněhulí, přilby pro děti, klouzací podprdelníky...
No a tak se stalo, že když jsem ve Špindlu vybalila, zjistila jsem, že to nejdůležitější, tedy taška s jídlem, zůstala doma v ložnici. Neměla jsem ani z čeho uvařit oběd. Ještě štěstí, že byla sobota a obchod měl ještě otevřeno. Tak jsem popadla tašku a kmitala, místo odpolední procházky, na nákup přes celé město.
Lidi, jak já si nadávala...
V podstatě se sice tak moc nestalo, jen nás to stálo o něco víc peněz. Ale rozhodně si po téhle zkušenosti dám příště pozor, abych něco doma nezapomněla. Horší by bylo, kdybychom takhle "nedobalení" odjeli někam do ciziny.  
 
Peguša

Bylo mi to hned jasné, jak jste se jen zmínila o tom, kam to jídlo dáváte. Já bych si ho do ložnice dát nemohla. (Taky proto, že žádnou nemám :-).

Něco vtipného k blížícímu se poledni? Pošlete na redakce@zena-in.cz

 

Dnes s heslem: Cizí neštěstí potěší!
Jak snášíte noční cestování?
Je někdo ve vašem okolí větší zmatkař, s kým proto nerada cestujete?
Ztratilo se vám něco nebo jste zapomněla před cestou cosi vyzvednout, zaplatit, odnést, vypnout?

Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?
Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší?
Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?

Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Za odměnu na vás na mém stole čeká odměna - společenská hra a antiperspirant!

   
04.01.2006 - Zahraničí - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Drahuška [*]

  Já jsem zase doma při odjezdu na naši poslední letní dovolenou do Jeseníků zapomněla tašku s hyg. potřebami pro celou rodinu. Naštěstí jsem si vzpomněla, než manžel stačil před barákem sešlápnout plyn

  superkarma: 0 04.01.2006, 18:01:03
 2. avatar
  [3] peguša [*]

  abadon: Mě to nevadí. Když mám muže a děti celý den na sjezdovce, stejně bych se nudila. Takhle udělám snídani, vykopnu je ven, poklidím, něco si splichtím k obědu a vyrazím za nima. Když zavřou lanovku, jdeme společně domů a večer uvařím večeři. Pravdou je, že doma mě vaření moc nebaví a tak vaří častěji manžel než já. Na horách si to vysloveně užívám. Navíc nejde o žoky jídla, páč obědy dělat nemusím. Mě stačí plévka do hrnečku a oni si dají něco na svahu. O uvázání u plotny tedy řeč být nemůže. Tudíž je to většinou jen ta jedna taška.

  superkarma: 0 04.01.2006, 12:24:46
 3. avatar
  [1] Odemětobě [*]

  Já jsem takhle nechala doma balík tangů při cestě do Řecka.Hlavně že jsem se celou cestu těšila,jak si uděláme led a po návratu z pláže bude čekat dobré pití.

  superkarma: 0 04.01.2006, 11:56:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme