Prodlužte si letní krásu2

Milé ženy-in, jsem tu zpět se svým miniseriálem o péči po dovolené. Minule jsme probíraly vlasy, dnes si vezmeme na paškál obličej. Pleť máme ještě opálenou, ale bronzový odstín si vybral daň v podobě vysušené kůže. Možná je potěšující, že ubylo pár pupínků, ale přibyla nějaká ta tenká vrásečka. Co s tím?

1 - Vygumujte je.
Vy se možná smějete, ale je to tak. Místo peelingu, který pleť zbytečně poškrábe, použijte gomáž. Mám to vyzkoušené a funguje to dokonale. Pokud náhodou některá z vás neví, co to je, pokusím se to stručně vysvětlit. Je to přípravek, většinou krémové konzistence, který zbaví pleť odumřelých buněk, krásně ji vyhladí a přitom ani v nejmenším nepoškodí. Nanese se na obličej jako maska (vynechá se citlivá parte okolo očí a rty), nechá zaschnout a pak jemným třením „sežmolí“ (nenašla jsem trefnější výraz) i se starou vrstvou odumřelé kůže. Zbytek se opláchne vlažnou vodou.
Zní to sice děsivě, ale není se čeho bát, budete mít tvářičku jako dětskou prdýlku.

2 - Dodejte pokožce vodu a výživu.
Nejlépe hydratační maskou. Místo výživné můžete použít osvědčený banán. Rozmačkejte přezrálý banán, smíchejte se lžící zakysané smetany a místo do pusy si to naplácejte na obličej. Nechte působit tak patnáct minut, smyjte a uvidíte, jak si vaše pleť pochutnala.

3 - Jak na rty?
Rozpraskané a vysušené rty můžete sice ošetřit klasickým balzámem, ale medová maska jim zaručeně prospěje. Starý babský recept, ale účinný.

 

4 - Make-up ano či ne?
Snědá pleť nepotřebuje make-up.Váš půvab podtrhne krémový rozjasňovač. Můžete ho nanést jen na vystouplé části obličeje.

5 - A co líčení?
K bronzové pleti nepoužívejte studené barvy líčidel, zejména ne ostře růžovou (pink). Vybírejte spíš z odstínů karamelu, jantaru nebo terakoty, na oční stíny vyzkoušejte něco ze škály teplých zelených.
Pozor na tmavé rtěnky. Nejen že na snědé pleti nevypadají hezky, ale přidají vám pár let navíc a to asi nechcete, že?

Tak vida, ani to nebolelo a jsme zase jako ze škatulky.

Příště se zaměříme na tělo. Jak to udělat, aby nám letní bronz vydržel co nejdéle.

Napište mi, jestli jste něco z mých rad vyzkoušela.
Máte nějaký recept na domácí masku?
Co děláte vy pro udržení dovolenkové krásy?

Reklama