Co si budeme povídat, po prázdninách vypadáme vždycky skvěle. Slunce nám dalo barvu, dovolená odpočinek a nové zážitky jiskru. Jak to však udělat, aby z nás ta letní krása hned tak nevyprchala? Udělejme si takový třídílný seriál, jak svoje tělo, obličej a vlasy udržet co nejdéle v kondici.

Začneme pěkně od shora a první díl věnujme vlasům.
Teď si budu trochu protiřečit, ale když se na sebe podíváme pod drobnohledem, zjistíme, že si léto vybralo i svoji daň a o vlasech to platí zvlášť. Jejich kvalita a koneckonců i účes dostaly pěkně zabrat. Konečky jsou vysušené a zesvětlené. Pokud jste plavovláska, může se vám toto přírodní odbarvení i líbit, ale jestli si vlasy barvíte natmavo, vyšisování vás nejspíš nenadchlo. Mě také ne, vždycky jdu do zrz.

První cesta po návratu z dovolené by měla vést ke kadeřníkovi
.
Ten vám zastřihne roztřepené konečky (možná budete chtít i radikálnější změnu účesu) a udělá výživný zábal nebo masku na vlasy. Pokud máte po dovolené peněženku vyždímanou jak citron a nechce se vám investovat do profesionálních přípravků, můžete si výživnou nebo hydratační masku koupit a vrhnout se na regeneraci doma. Určitě to zvládnete.

Masku nanášejte vždy na vlhké vlasy, ne až ke kořínkům.Pak je zabalte do teplého ručníku a přikryjte igelitem. Nechte působit alespoň půl hodiny a pečlivě opláchněte. Budete překvapená, jak vaše kštice ožije.Vlasy budou hladké a po usušení sypké (tento výraz jsem pochytila v Bomtonu u své kadeřnice a je naprosto výstižný).

Používáte-li lesk, nastříkejte ho ve vzdálenosti dvaceti centimetrů na hotový účes. Ale pozor, s lesky na vlasy zacházejte s mírou, protože obsahují silikonové oleje a po nanesení většího množství by vlasy vypadaly zplihle a matně.


A co barva?

Nemám pro vás asi dobrou zprávu, ale po dovolené byste měla svým vlasům dopřát alespoň měsíční odpočinek a barvy s amoniakem a peroxidem raději nepoužívat.
Zkuste jemný barevný přeliv nebo tónovací šampon, které jsou k vašim oslabeným vlasům přeci jenom šetrnější.

A ještě jedna malá rada na závěr.
Zpevňujete-li účes gelem, ve slunečném počasí ho raději vyměňte za vosk nebo pomádu, které vlasy tolik nevysušují.

Tak co milé ženy-in, jak vypadají vaše vlásky po koupání, slunění a pocení?
Jste spokojená, nebo s tím budete muset něco udělat?
Máte nějaký domácí recept, jak kštici zregenerovat?
Podělte se o něj s námi.

Reklama