...jsem musela dostat tu příšernou, obávanou paradentózu!

Ve 45 letech to přišlo. Zuby se mi začaly uvolňovat, nešlo to zachránit. Odcházely horní stoličky, paradentóza se zastavila u 6 předních horních zubů. Lékař mi udělal patro, dosadil zadní zuby, mohla jsem opět kousat. Patro mi drželo háčkama za trojky, které se tímto poškozovaly. Vadilo mi to v ústech, špatně jsem mluvila, a tak jsem hledala řešení v implantátech.

Objednala jsem se k odborníkovi a šla na konzultaci. Ano, půjde to, bude to stát tolik a tolik… uděláme to. Se strachem jsem usedala na křeslo, když mě čekalo obrušování 6 úplně zdravých zubů. Injekce bolely příšerně, píchal to takovou zahnutou jehlou, byla to hrůza.

Začal brousit, nebolelo mě nic. V polovině přestal, ale říkám mu, že může pokračovat, že mě to nebolí. Och, jen jsem dořekla a příšerná bolest. Připíchl to injekcí a brousil dál. Tekly mi slzy, úplně jsem se klepala od šoku. Když dokončil veledílo, udělal otisky pro provizorní plasťáky a mohla jsem slézt z křesla.

Povídá mi – kouříte ? Říkám - ano. Tak to máte z toho vašeho kouření, že vám nezabírají injekce. Stahují se kanálky a anestetikum se pod zub nedostane. Vypustil mě ven, ať si za 4 hodiny přijdu pro zuby. Vypadala jsem jak krysa, jako upířice, no fůj… Po určeném čase jsem se vrátila do ordinace, aby mi nasadil ty provizorní zuby. Samozřejmě byly špatně udělané, tak opětovně ty příšerně bolestivé injekce a další broušení.

Při odchodu mi doktor řekl, ať přijdu za 5 dní, že ty zuby přilepí a domluvíme se na termínu zadělání hřebíků. Přišla jsem, přilepil a objednal mě. Celá akce měla dopadnout tak, že usadí hřebíky, já zatím budu nosit ty vyndávací zuby, se kterými jsem tam původně přišla. Plasťáky od nich dělané se vyhodí (platila jsem je) a udělá se celý vrch nový, na pevno.

Jenže, osud tomu chtěl jinak.

Po 14 dnech mi vše v puse začalo zapáchat a bylo mi jasné, že je zle. Šla jsem ke svému stařičkému zubaři, vyprávěla mu, jak mi nezabírají injekce kvůli kouření a co všechno jsem vytrpěla. Už jsem ani neměla chuť pouštět se do dalších dobrodružství s implantáty, čekala jsem, co mi pan doktor řekne.

Málem jsem se složila. Pod všemi, původně zdravými zuby – záněty. Mám si jít k odborníkovi, který mi broušení dělal. Prý ty zuby budou muset všechny ven! Při pomyšlení na tu hrůzu vytrpěnou před 14 dny jsem prosila mého doktora, ať mi pomůže. Ať mi to vytrhá, k odborníkovi již nikdy nevkročím. Litoval mě, říkal mi, že je to nesmysl, aby kvůli kouření nezabíraly injekce, poslední slova, co řekl, že neumí píchat, ať se nebojím.

S úžasným citem mi velice jemně pod horní zuby napíchal anestetikum. Všech 6 zubů přikrytých provizorním plastem mi vytrhal. Nebyla tam žádná bolest, jenom strach byl ohromný.

Takže místo krásných zubů - vyndávací.

Samozřejmě, když mi otrnulo, tak jsem opětovně na klinice vyhledala stomatologa, aby mi ty zuby vylepšil. Na www stránkách jsem vyčetla, že vyndávací zuby, pokud nedrží, se dají přidělat na patenty. Ale to byla další historie.

Všem přeji, aby vás zuby nebolely a vydržely hodně dlouho zdravé a pěkné.

Hezké pondělí  – pastel.ka


Uff, to je docela síla, takhle po ránu! Tak doufám, že už máte klid...
Reklama