Dala byste ruku do ohně za to, že jste našla pana Božského. Doufáte, že vám to s ním konečně vyjde, jenže poměrně brzy je opět po lásce. Ublížil vám. Najdete pro něj spoustu nelichotivých titulů. V hloubi duše ale tušíte, že možná sama děláte něco špatně. V čem je zakopaný pes?

Málo si věříte

smutek

Ze začátku na muže působíte sebevědomě, tudíž je přitahujete. Jakmile se však do některého z nich zamilujete a začnete s ním trávit víc času, pustíte si ho až příliš k tělu, otevřete se mu a stanete se velmi zranitelnou. Chlap začne zkoušet, co všechno si k vám může dovolit, kam až může zajít. Než byste riskovala konflikt, téměř na každé jeho přání raději přistoupíte. Snažíte se být dokonalá, hodná holka, jenže ve finále tím v jeho očích ztrácíte na atraktivitě.

Čtěte také:

Doufáte, že se změní

Ruku na srdce - ten chlap vám vlastně od začátku něčím neseděl. Nechcete ale zahodit vztah kvůli pár drobnostem, tak povrchní přece nejste. Věříte, že se spolu časem sladíte, že si partnera vychováte. V těch zásadních věcech ovšem drahou polovičku nepředěláte. Jeho záporné povahové rysy se časem spíš začnou ukazovat v ještě horším světle.

Působíte, že ho nepotřebujete

Máte skvělou práci, na peníze si stěžovat nemůžete. Jste soběstačná, schopná ženská, sama na sebe si vyděláte. Proč byste ho nechávala za sebe platit? Vždyť by vám bylo trapně. Jakmile se třeba kupují lístky do kina, pospíšíte si, abyste jako první vytáhla peněženku. Myslíte si, že to muž ocení. Nejste žádná zlatokopka. Takových čistých duší, jakou jste vy, je dnes málo. Jak si to přebere on? Nabude dojmu, že se bez něj obejdete. Raníte jeho ego. Pán tvorstva se začne poohlížet po jiné ženě, hodné rozmazlování.

Tlačíte na pilu

Jakmile s někým chodíte, své dosavadní zájmy a přátele odsouváte na druhou kolej. On je vaše priorita. Tolik vám záleží na tom, aby vztah s ním konečně klapl, že právě přemírou snahy vše nakonec pokazíte. Příliš na muži visíte. Chlap se začne ve vztahu s vámi dusit a dřív či později před vámi prchne.

Přestáváte o sebe dbát

Mnete si ruce - oficiálně je z vás pár. Myslíte si, že už ho máte jistého, tudíž o sebe nemusíte tolik pečovat. Dávno vás přece miluje takovou, jaká doopravdy jste. Zná vás odmalovanou, zpocenou, viděl vás s pleťovou maskou na obličeji a natřenou zelenou tyčinkou s hojivými účinky na akné. Proč byste se před ním přemáhala? Protože je to pořád v první řadě chlap a svou partnerku vnímá i očima!

Klíč k problému: dětství

Zamyslete se nad svým vztahem s otcem. Bylo mezi vámi vždycky vše v pořádku? Jste dospělá, žijete si svůj vlastní život a váš vztah - i pokud měl někdy trhliny - se už dávno uklidnil. Ale bylo tomu tak odjakživa? Řada žen si podvědomě vybírá partnera podle osobnosti svého otce, a to dokonce i v případě, že radikálně odmítá jeho způsoby chování. Co s tím? Máte-li dojem, že je to váš případ, měla byste se nechat „odblokovat“ skutečnými odborníky. Nebojte se navštívit psycholožku nebo vyzkoušejte odborný seminář.

Bc. Lenka Černá, zakladatelka Školy pro ženy, www.skola-pro-zeny.cz

cenkovaNejčastějším důvodem, proč nám partnerský vztah nevychází, je to, že si pořád dokola vybíráme stejné typy partnerů - jsme takzvaně „vztahově naprogramované“. Neseme si to z doby dětství a mnohdy o tom ani nevíme. Vše je ukryto v našem emočním podvědomí. Od narození nám rodiče ukazují, jak vypadá partnerský vztah, co je to láska, emoce a objetí. Kromě toho nás ovlivňují i první partnerské vztahy, z nichž získáváme další „vztahová dogmata“ - například typu „Všichni muži jsou nevěrní“. Na základě toho si pak do života přitahujeme tytéž muže, abychom si naše životní pravdy potvrdily. Řešením je takové naprogramování odhalit a zapracovat na něm. Osobně tomu říkám „vnitřní trik“ - jde o situaci, ve které se muž najednou zachová způsobem, který mi je hodně nepříjemný, vnitřně mě to zarazí. Například je hrubý na servírku. Vůči mně se snaží jednat mile, ale k lidem, na kterých mu nezáleží, je nepříjemný, arogantní. To není dobré znamení... Berte to jako jeden z mnoha varovných signálů, který ukazuje na skryté vlastnosti protějšku.

Naše anketa

Čtěte také:

Reklama