Třicítka pro mnohé ženy představuje zlomový okamžik v životě. Velmi zásadní je ovšem také pro muže, kterým v tomto věku začíná klesat hladina testosteronu v těle. Společně s tím přichází i řada problémů. Na těle se lépe usazuje tuk, milostných hrátek najednou ubývá a domů se muž často vrací unavený a bez nálady. Pomoci s tím může změna návyků a správně vyvážený doplněk stravy.

muž

Testosteron je mužský pohlavní hormon produkovaný buňkami ve varlatech. V mládí je jeho úkolem stimulovat vývoj druhotných pohlavních znaků, tedy mimo jiné hrubnutí hlasu, nárůst svalové hmoty a růst ochlupení. Největší množství hormonu se tak v mužském těle nachází během dospívání a vysoká hladina přetrvává ještě několik let. Po třicátém roce se však začíná snižovat, a to až o jedno procento každý rok. S tím přichází také řada změn, kterých si muži i jejich partnerky postupně všímají.

První příznaky bývají původci velké frustrace u obou. Zatímco ženy si totiž podle mnohých odborníků po třicítce začínají více užívat sexuální život, muži naopak o pohlavní styk ztrácejí zájem. Klesá také jejich výkonnost a později se mohou objevit i potíže s erekcí. Ztráta testosteronu se ale projevuje i mimo ložnici. Muži začínají být bez energie, a tím i bez zájmu o jakékoliv aktivity. Také svaly pomalu nahrazuje tuk a je čím dál tím obtížnější udržet si vyrýsované tělo.

Přestože se jedná o přirozenou součást života, s úbytkem testosteronu a jeho následky je možné bojovat, nebo jim dokonce předcházet. Na změnu hladiny mužského hormonu v těle totiž nemá vliv pouze věk, ale i životní styl. Muži by se proto i přes náhlou nechuť k aktivitám neměli přestat pravidelně a přiměřeně hýbat a měli by více než kdy dříve dbát na zdravou a pestrou stravu. Samozřejmostí by měl být také dostatečný příjem tekutin, vyhýbání se fastfoodům a velkému množství alkoholu. Velmi důležité pro zvýšení hladiny testosteronu je i nekouřit a dostatečně spát.

doplněk

Spolehnout se ovšem muži mohou také na některé přírodní látky, které svým působením přímo ovlivňují množství testosteronu v těle (např. zinek) či pomáhají bojovat s následky jeho poklesu. Například svalovou hmotu je možné podpořit pomocí hořčíku, udržet energii zase pomůže ženšen. Ten je navíc už po několik tisíciletí považován za přírodní afrodiziakum. Tyto a mnoho dalších přírodních látek obsahuje také doplněk stravy ProMan Plus. Jeho složení bylo pečlivě vybíráno na základě četných výzkumů a poznatků expertů, klíčové látky proto společně přispívají k udržení normální hladiny testosteronu, energie, výkonnosti a výdrže.

Pro více informací a možnost objednání měsíčního balení zdarma navštivte www.promanplus.cz nebo volejte bezplatnou linku 800 10 40 40.

Reklama