Naše čtenářka s nickem mařinka má moc ráda nejen křížovky, sudoku a kakuro, ale i různé rébusy, zakódaované zprávy a luštitelské hry.

Dobrý den, díky za pěkné téma.

 Luštím ráda, a když je čas (např. dovolená), luštím hodně. Začala jsem již jako dítě osmisměrkami a lehkými křížovkami, postupně jsem přidávala další a další. Když chci chvíli oddechu bez velkého přemýšlení, ráda sáhnu po obrázkových osmisměrkách, zakódovaných obrázcích či přesmyčkových křížovkách. Když mám chuť potrápit svou hlavu, volím (číselné) křížovky, sudoku a kakuro. Ke kakuro jsem se propracovala přes sudoku. Je skvělé v tom, že člověka nenutí jen vyplňovat čísla (jako je tomu v sudoku), ale luštitel musí počítat a kombinovat. Křížovky jsou zase dobré na rozšiřování slovní zásoby.

V době dospívání mě bavily různé luštitelské hry - měli jsme kamarádku, kterou to bavilo vymýšlet, a my jsme pak ve skupinkách chodili městem a luštili její indície. Byly to úchvatné hry, plné hádanek, rébusů, zakódovaných zpráv a mnoha dalšího. Asi něco jako legendární Tmou, jen v lehčí variantě.

Myslím si, že až tak není důležité, co člověk luští, jako spíš to, jestli svou hlavičku nenechává zahálet. Často se mluví o tom, jak je potřeba mozek trénovat, tak proč to nedělat takovouto příjemnou a zábavnou formou? :)

 Krásný den,

 mařinka

Milá mařinko, díky za rozšíření obzoru. O hře kakuro slyším poprvé, ale jelikož jsem se ještě neprokousala ani sudoku, nebudu to vyhledávat

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s luštěním vy, milé ženy-in? Čím si bystříte mozek?

  • Luštíte křížovky, osmisměrky, rébusy, šifry  a  jiné „hlavolamy“?
  • S jakým výsledkem?
  • A co sudoku? Přišla jste mu na kloub? Zařadila byste se mezi začátečníky, pokročilé, nebo dokonce mistry?
  • Máte ráda logické a matematické úlohy? Vynikala jste vždy v jejich řešení?
  • Hrajete s oblibou hry, při kterých musíte zapojit mozek?
  • Jak ho jinak trénujete?
  • Hrajete šachy?
  • Čtete, učíte se cizí slovíčka, skládáte básně?
  • Máte nějakou jinou metodu, jak trénovat mozek? Prozraďte nám ji.

Na vaše příspěvky se moc a těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na velmi zajímavou knihu z nakladatelství UNIVERSUM Putování s knihou a jako bonus Bepanthen, oční kapky pro zvlhčení a úlevu vašich očí.

cena

Reklama