.

Proč si muži lakují jeden nehet na ruce? Ví to i Hugh Jackman

Novinky

Proč si muži lakují jeden nehet na ruce? Ví to i Hugh Jackman

V Austrálii přidávají muži na sociální sítě fotky, na kterých mají nalakovaný jeden nehet na ruce a přidávají hashtag #polishedman. Dávají tím najevo svou podporu projektu PolishedMan, který šíří osvětu o násilí spáchaném na dětech. Symbol jednoho prstu z pěti znamená, že 1 z 5 dětí na světe je sexuálně zneužíváno a to z 90 % muži. Ambasadorem projektu se stal i Hugh Jackman.

kampaň

Myšlenka projektu se zrodila díky Elliotovi Costellovi, který byl v Kambodži, kde potkal mladou holčičku Theu, která byla zneužívaná fyzicky několik let a přesto si zachovala chuť do života. Thea nakreslila Elliotovi na ruku srdce a nalakovala mu všechny nehty. Ten jí slíbil, že si bude nadále lakovat jeden nehet, jako připomenutí setkání s ní a toho, co se jí stalo.

Ze svého zážitku nakonec vytvořil tuto charitativní kampaň, která pomalu přesahuje hranice Austrálie a dozvídá se o ní celý svět. Velké množství dětí je zneužíváno a často dokonce člověkem, kterého dobře znají a nemohou nic říct. PolishedMan jednoduše dává najevo, že fyzické a psychické týrání dětí muži není správné a musí se o něm začít mluvit. My ženy můžeme podpořit kampaň a rozšířit tuto myšlenko s použitím hashtagu #Ipreferedapolishedman.

polished

Samozřejmě kampaň chce také vybrat dostatek peněz, které by obětem násilí do budoucna pomohly. Pokud byste se rádi zapojili, tak se podívejte na polishedman.com, kde najdete veškeré informace i možnosti, jak přispět.

lak

hugh

Foto: Instagram

   
07.10.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

  1. [1] bobani [*]

    Sml67Sml67Sml67

    superkarma: 0 07.10.2015, 14:01:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme