Ne každý má podzim v oblibě. Krátké dny. Málo slunce. Hodně srážek. Sychravo. Nevlídno. Zkrátka darmo mluvit. Na druhou stranu záleží jako většinou v životě na úhlu pohledu. Podzim je možné si zamilovat. Jen je třeba vědět, jak na to.

Vadí vám podzimní čas? Zkuste se s námi podívat na jeho výhody. Tady jsou:

Turistické túry bez ubíjejícího vedra

podzim

Vzpomínáte si, jak jste v létě lamentovala, že je vám horko a nechce se vám chodit na žádné výlety, protože se potíte i vleže? Tak nyní máte skvělou příležitost prošlápnout si naše krásné turistické stezky bez spalujícího slunce.

  • Když vám bude teplo, tak si odložíte jednu z vrstev oblečení. Navíc podzim poskytuje jedinečné pohledy do kraje. To nejde popsat, to se musí zažít.

Technická poznámka: Na podzim se zvlášť vyplatí poslouchat lidovou moudrost ohledně ranního ptáčete, co dál doskáče. Počítejte s tím, že tma je opravdu brzy.

Dlouhé večery pro klidnou četbu

Plánovala jste si na dovolené přečíst spoustu knih a většinu jich přivezla domů bez otevření, protože bylo zkrátka lepší se přes den koupat a večer chodit po promenádě? Tak teď přišel jejich pravý čas.

  • Podzimní večerní tma opravdu k činnostem venku neláká, tak proč si prostě neudělat z nedostatku přednost?

Využijte dlouhé večery k přečtení knih, které jste měla v plánu, případně vám je někdo někdy doporučil, ale ony padly do kolonky „až jednou...“

A není vůbec od věci si třeba do malého notýsku začít psát takový čtenářský deník, jako jsme kdysi měli povinný ve škole. Dnes vás k tomu nikdo nenutí a bude vás to třeba bavit.

Dostatek času k vaření vydatných jídel

Možná patříte do skupiny aktivních žen, které večer rády po práci ještě vyrazí na kolo nebo si zaběhat, případně se aspoň projít. A k večeři jim stačí už jen nějaká rychlovka ála „chleba s“ nebo něco malého v zahradní restauraci, jen aby využily každou volnou chvíli venku.

  • Pokud podzimní tma tyto vaše životní radosti značně omezila, nezlobte se na ni.

Využijte možnost, která se vám takto dočasně otvírá, a věnujte čas, který byste jinak trávila venku, pro změnu ve své kuchyni. Zkuste si vařit pár dní kvalitní jídlo - nejlépe z darů podzimu - doma. Neberte to jako povinnost, ale jako zábavu, kterou pak zase na jaře vyměníte za své milované aktivity venku.

Navíc můžete tuto pro vás třeba neatraktivní činnost pojmout jako společenskou událost a pozvat k společnému dílu kamarády a kolegy z práce. A ono to třeba až tak špatné nebude...

Čas scházet se s přáteli

podzim

I když díky sociálním sítím a moderním technologiím jsme ve spojení s takřka celým světem, shon všedních dní většinou rapidně omezuje ta skutečná „živá“ setkání, kdy si ve společnosti spřízněných duší v klidu probereme vše, co nám život dal i vzal.

  • Podzim je ideálním časem, kdy tento nedostatek napravit.

Než vypukne hektická horečka příprav na Vánoce, kdy opět nebude mít nikdo na nic čas, máme ještě minimálně celý měsíc na večerní či víkendová setkání s lidmi, které jsme tak nějak zanedbávali.

Setkávat se nemusíte jen doma u dobrého jídla, jak jsme navrhovali výše, ale třeba také při různých kulturních událostech, kterých podzim rovněž nabízí dostatek. A bylo by škoda je propásnout jen proto, že se člověku nechce tak nějak do té tmy venku.

Tolik naše tipy, nicméně věříme, že máte i své důvody k radosti z podzimních dní.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Zkuste výlet:

Reklama