Také čtenářka V.poho nesnáší na Vánocích obchodní mánii, která na vás začne útočit už koncem října. Vždycky dostane pocit, že je poslední ženská na světě, která ještě nemá nic na Vánoce přichystáno…

Dnes vládne magazínu ŽENA-IN.cz vánočně-negativní téma. S dalším příspěvkem přispěchala čtenářka V.poho…


Je nádherné podzimní odpoledne, sluneční paprsky hladí na duši a žlutohnědé listí šustí pod nohama. S povznesenou náladou vcházím do obchodního domu. Skočím jen nakoupit pár rohlíků a pak hurá využít krásného počasí a vyrazit ještě než se setmí třeba na kolo nebo na in-line brusle.

Už u prahu na mě útočí tklivá hudba. Cvičené ucho by asi okamžitě zachytilo vánoční melodii. Jsem ale co se týče hudby lehce nahluchlá, a tak chvíli tápu. Podvědomně si to šinu do oddělení hraček, kosmetiky, stylového oblečení a luxusních potravin. Naplním košík až po okraj a už mířím k pultíku s čerstvými rybami.

Jenže kapra kupodivu nemají.

Nemají čerstvého a nemají ani mraženého.
:-)
Pokrčím čelo, nos a lehce zakoulím očima. Ježíšmarja, co budeme dělat? Přece nekoupím na štědrovečerní večeři lososa!
:-(

A pak mně to dojde. Je začátek října a Štědrý den je v nedohlednu. Zhnuseně obhlédnu vozík, ze kterého na mě vesele mává mouka, hera na pečení, cukr, mouka, oříšky, majolka a spousta dárků, kterým bude zbytečně běžet záruční doba nebo doba trvanlivosti. Šest rohlíků se krčí úplně v koutku, jakoby k mému nákupu ani nepatřily.

Teď už i já poznávám ve sváteční orchestrálce lehký nápěv vánoce, vánoce přicházejí a dojde mi, že jsem se stala obětí cílené mystifikace, protože vánoce, vánoce přicházejí v obchodních domech už od října.
:-)
Tak to je to, co na vánocích přímo nesnáším.

Tu zoufalou snahu obchodníků donutit mě nakupovat a nakupovat a nakupovat a když to neudělám, vzbudit ve mně pocit viny, že jsem jediná ženská na světě, která ještě nemá plnou lednici a chybí jí poslední tři dárky pod stromeček.

Nastane listopad a my vyrazíme s kamarádkami na kafčo. V dobrém rozmaru dojde na rozličná témata a tak po chvíli zjišťuji, že jsem nejspíš zase jediná žena v této galaxii, která ještě nemá doma to nové extra balení IRONU dva za cenu jednoho. Nejenom, že nevím, kde ho za tu výjimečnou cenu měli, ale dokonce jsem se přiznala, že JÁ tedy před vánoci okna zásadně nemyji.

Ozve se sborové aaaach a mně po chvíli dochází, že obdivné to aaaaach tedy opravdu nebylo.

Jsem černá ovce vánoc, to už teď vidím i sama.

Doma se postavím k oknu a bedlivě ho prohlížím. Jsou na něm kocouři, ostatně jako vždycky. Já mívám kocoury dokonce i tehdy, když jsou okna pečlivě umytá. No a co, ani se za to nestydím. Prostě mám ráda kočky.
:-))
Přes okna je z bytu normálně vidět a šmouhy neřeším. Nikdy jsem nepochopila, proč bych měla mýt okna zrovna v mrazu a zimě před vánoci. Na angínu nebo chřipku si přece mohu políčit i někde jinde:-).

Tak to je druhá věc, kterou nemám na vánocích ráda. Tu urputnou snahu mít všechno jako všichni a perfektnější nežli perfektní.
:-))

A pak je půlka prosince a mně dojde, že tu budou vánoce.

V úplné pohodě upečeme s drahou polovičkou tři druhy cukroví a je nám celkem jedno, že ostatní jich mají minimálně sedm, zkontrolujeme ježíška, jestli stihl objednat všechny dárky, aby nikdo nebyl ošizen, postupně navštívíme rodiče a pak už ucítíme vůni borovičí, které se betlémskému synkovi bůhvíjak podařilo propašovat do bytu a nakonec nás čeká i vůně smaženého kapra.

Hodíme se trošku do gala, abychom po večeři povolili knoflíky a vyhlížíme, jestli ten malý klučina letos opět přiletí.....

To je to, co mám na vánocích moc ráda. Pohodu, klid, setkávání a vůni jehličí.

A co se týká těch dostihových závodů před svátky, které se mi tak nějak příčí, přiznejme si, na startovní listinu se zapisujeme sami. Nebo spíš samy.

Asi nejsem příliš soutěživý typ.
:-))

V.poho

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

  • Co vás štve na Vánocích?

Prostá otázka, na kterou by se dalo jistě odpovědět jen jednou prostou větou. Ale chcete-li mít šanci k získání jednoho odporně zeleného dárku od AVONU (schválně vám neprozradím, co to je), tak mi napište příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec. Pošlete ho na redakční e-mail uvedený níže a pamatujte, že pokud toužíte po jeho uveřejnění, měl by přistát v redakční e-mailové schránce nejpozději 21. 12. 2011 v 15.00 hodin odpoledne.

Dnes máte také poslední možnost sbírat body do naší Šťastné vánoční soutěže o ceny v hodnotě 30.000 korun. Proto jsem se rozhodl, že k odporně zelenému dárku od AVONU rozdám ještě 2.540 prémiových bodů mezi dnešní přispěvatelky. Kolika přispěvatelkám je rozdám, to se rozhodnu v průběhu dne, podle kvality a zajímavosti příspěvků.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama