Domácnost

Proč máme doma zrcadla?

zrcadlo

Kdysi dávno byla zrcadla výsadou těch nejbohatších lidí. A samozřejmě také čarodějnic, které jejich pomocí prováděly své magické kousky. Dnes najdete zrcadlo v každé domácnosti. A většinou hned několik zrcadel.

Díky zrcadlům jsme krásnější my i náš byt. Víte proč?

V malém bytě velké zrcadlo

„Zrcadla jsou vděčným pomocníkem bytových designérů. Zvláště ve chvíli, kdy se potýkají s docela malou místností. Malé prostory mohou na člověka působit poněkud stísněně, ale dá se tomu zabránit jediným snadným trikem, který místnost opticky zvětší,“ vysvětluje designér Martin Kopecký. Zkuste tam umístit zrcadlo s dekorativním designem. Bude to praktická a zároveň dobře vypadající ozdoba. Stejným způsobem poslouží skříně se zrcadly na dvířkách.

Více světla

Výborným řešením jsou zrcadla i pro ty, kteří trpí nedostatkem světla. Při vhodném umístění dokáže zrcadlo i tmavý byt dobře prosvětlit. A když rozsvítíte, máte najednou místo jednoho zdroje světla dva.

I my budeme krásnější

Věděla jste, že pokud si pořídíte domů zrcadlo, kolem kterého budete často procházet, budete prý vypadat lépe? „Je to logické. Lidé se chtějí líbit. I sami sobě. A když se budou mít pořád na očích, budou víc dbát na to, jak vypadají,“ potvrdila psycholožka Radana Jirsáková. A to určitě udělá radost nejen vám, ale i vašemu partnerovi.

   
17.09.2010 - Dům a byt - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

  1. avatar
    [1] babicka11 [*]

    v bytě mám jedno veliké zrcadlo, ale že bych se na sebe stále dívala, to ne, spíš se mu vyhýbám...Sml30

    superkarma: 0 25.09.2010, 08:10:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme