Vtipné vysvětlení své přezdívky zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Magic11. Její práce spočívá v likvidování letadel a jejich navádění na kolizní kurz, odtud má i přezdívku...

Likvidací letadel se živí čtenářka Magic11. Její přezdívka souvisí s její prací...


Ahoj všichni při pátku. Tak nevím, jestli mám úplně přiznat pravdu s přezdívkou, abych nevypadala jako totální trotl, ale na druhou stranu - ve své profesi jsem dosáhla špičky a povedlo se mi dojít opravdu daleko, tak nějakou svízel mohu přiznat. Takže: jsem vystudovaná letecká inženýrka :-) Už na gymplu jsem přemýšlela kam dál a bylo jasné, že někam, kde nebude hlavně fyzika. Matika mi šla suprově, ale ve fyzice jsem byla totální trotl. Řízením osudu jsem se ale ocitla na letecké škole na oboru letovod bojového navedení. Je to téměř to samé co civilní letecký dispečer, jen práce je opačná. Civilní dispečer se snaží udržet bezpečný rozestup mezi letadly, já jsem je tlačila k sobě do skupin :-) Jeden z nezáviděných oborů byla i aerodynamika a tak nějak mi pořád nešlo do hlavy, jak letadlo, těžké jako kráva, se může udržet ve vzduchu. Loď - to je jasné, má dutý kýl, ve kterém je vzduch, a ten ji drží nad vodou. Ale ty tuny železa ve vzduchu? I jeden zahraniční kolega mi pomohl, nakreslil obrázek, aby mi zpříjemnil učení, a dal berličku. To letadlo prostě drží ve vzduchu soubor několika ZÁZRAKŮ (anglicky MAGIC) - každý ten vztlak na křídlech, kormidlech, kolem trupu - je prostě zázrak. Pravda, aerodynamiku, fyziku i střelbu a bombardování včetně hrozné balistické křivky jsem se musela našprtat, ale obrázek mi zůstal a bavím jím všechny své kolegy - bývalé i budoucí :-) Nejvíc se smějí piloti, že už je jim to díky tomu taky jasné. Snad jsem pobavila i vás.

jak leti

Zdraví vás MAGIC11 (tím že jsem to zvládla, jsem si dala dvě jedničky :-))

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části našíVěrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama