Domácnost

Proč jsou některé kočky agresivní?

Odpověď na tuto otázku najdete v dalším pokračování seriálu o kočkách s veterinářkou a zvířecí psycholožkou Hankou Žertovou. Typů agrese je více, některé můžete zlobivé kočky odnaučit...

cat

Je vaše kočka zlá a agresivní? Pokud ano, věřte, že to má svůj důvod a lze ji v některých případech převychovat. Jak na to vám poradí veterinářka Hanka Žertová...

Jsou kočky zlé?

zertova

Spousta lidí nemá ráda kočky proto, že jsou nevypočitatelné a dokážou pořádně seknout drápy nebo ošklivě kousnout, aniž by si napadený byl vědom nějakého prohřešku nebo provokace. Kdo zažil hrůzu okamžiku, kdy kočka zaměří zlý pohled a připravuje se ke skoku, a zakusil bolest a pocit bezmoci, když se kočka doopravdy zakousne do jemné lidské kůže, ten mi dá určitě zapravdu: Kočičí agrese v nás dokáže vzbudit opravdový strach oběti před predátorem. Proč jsou některé kočky agresivní a co je k tomu nejčastěji vede?

Hra je lov a boj

Nejčastějším typem agrese je takzvaná agrese hravá. Ale nedejte se zmást. Hra není pro kočku povyražením a legrací jako pro nás. Kočka se hrou cvičí v aktivitách důležitých pro její přirozený způsob života - tedy v číhání na kořist a jejím bleskovém napadení, v ukrývání, plížení a rychlém úprku, v zastrašování nepřítele a jeho napadání. Hrají si nejen koťata a mladé kočky, ale i starší jedinci, a to obvykle za šera, tedy brzy ráno a v podvečer, kdy kočky obvykle vycházejí na lov.

Pokud je v domácnosti více koček, provozují tyto aktivity spolu, k větší či menší radosti majitele, který se chvíli baví, a pak dlouho uklízí. Kočka jedináček si hraje s hračkami i s předměty, které sama objeví, ale mnohdy jeví největší zájem o hru s živým a reagujícím objektem - páníčkem či paničkou. Někdy členové rodiny kočku k útoku vyprovokují pohybem ruky položené třeba na područce křesla, pohybem nohy pod dekou, příliš divokou hrou. Pak se snaží hru skončit tím, že před kočkou utíkají, odstrkují ji nebo odhazují. Ale to její agresi ještě stupňuje - nepřítel přidal na intenzitě boje, proto je třeba odpovědět mu stejně.

Hana Žertová: Od kotěte ke kočce - jak vychovat bezproblémovou kočku

 • kockaGOLF TIME, spol. s r.o. Pardubice 2011
 • Počet stran: 63
 • Cena: 90,- Kč

Kniha Od kotěte ke kočce obsahuje základní pravidla soužití lidí a koček, která by měli znát všichni, kdo uvažují o koupi kočky, nebo už kočku doma mají. Je určena jak pro čerstvé majitele koťat, které připravuje na všechna úskalí prvních dnů společného života, tak pro všechny obdivovatele a milovníky koček. Autorka pohlíží na tato dokonalá zvířata jako na jedinečné osobnosti a ukazuje, jak se s kočkami domluvit a jak jim správně porozumět. V závěru knihy jsou zmíněny také nejčastější poruchy chování koček.

Knížka je psána jazykem dobře srozumitelným i dětem a doplněna mnoha fotografiemi.

Nejlepší obranou proti tomuto druhu agrese je dostatečné zaměstnání kočky takovými aktivitami, při kterých vybije své lovecké a bojové choutky, aniž bychom to odskákali my. Dobré je rozčlenit malý prostor bytu vertikálně a jednotlivá „patra“ propojit žebříky, šplhadly, tunely a občas pozměnit jejich skladbu. Opatřit spoustu hraček, které je třeba denně obměňovat, aby kočce nezevšedněly (není třeba kupovat drahé hračky, stačí papírové kuličky nebo vějířky na provázku, vlněné nebo kožešinové bambulky, víčka od PET láhví, šňůrky se střapečky atd.). Vhodné jsou také plnicí míčky, do kterých se schovají granule, nebo větší hračky s otvory, do kterých může kočka strčit tlapku a vytáhnout si odtud potravu nebo míček či plyšovou myšku (dají se vyrobit z krabice od bot). Většina koček s nadšením honí odlesky zrcátka nebo laserová světýlka.

Důležité je nepoužívat při hře s kočkou holé ruce, ale vždy jen hračky na provázku, tyčce, proutku. Stává-li se hra příliš divokou, je třeba přestat. I tu nejdivočejší hru zastaví spolehlivě otevření lednice a zašustění obalu voňavé šunčičky. Pokud se už kočka naučila považovat své lidi za cvičnou kořist, bývá užitečným pomocníkem dětské chrastítko, plechovka od piva s pár drobnými s mincemi, klakson, nebo stříknutí vody z dětské pistolky či rozprašovače. Tyto zbraně by měli mít majitelé zlobivé kočky stále při sobě, aby mohli každý náznak útoku ihned zastavit alespoň jejich ukázáním.

Obrana teritoria

Některé kočky nemají rády návštěvy. Cizí lidi považují za vetřelce, před kterými je třeba si bránit území. Takovým mírným projevem teritoriálního chování je označkování bot nebo kufru či tašky návštěvníka. Ovšem je-li „vetřelcem“ hlučný chlap nebo věčně pobíhající dítě, může se i mírumilovná kočka naštvat. Vždyť nemá kam utéct, kam se schovat, všechny její jistoty jsou ohroženy! Nejlepší tedy bude vetřelce zahnat pořádným útokem. A to nejlépe v noci, kdy je skoro slepý, zatímco kočka docela dobře vidí a v domácím prostředí se skvěle orientuje.

Ovlivnit teritoriální chování kočky je velmi těžké. A žádat návštěvníky o ohleduplnost vůči jemnému sluchu kočky a vyhýbání se jejím všudypřítomným skrýším bývá trapné. Nejbezpečnější tedy je držet kočku od návštěvy dál, zvláště večer a v noci.

Agrese rozčilené kočky

Kočky impulzivně reagují obrannou agresí na bolestivý nebo nepříjemný podnět (česání, ošetřování rány...). Často však takhle reaguje kočka i na příliš dlouho trvající hlazení či drbání. Kočky mají velice dobrou paměť a mohou být dlouho zlé na osoby, které spojují s nepříjemnými zážitky, třeba s fyzickým potrestáním nebo s ošetřením u veterináře. Kočičí specialitou je tzv. přenesená agrese, kdy kočka vzrušená nějakým podnětem zvenčí (cizí kočka nebo ptáčci za oknem) nebo rozčilená předchozí manipulací zareaguje agresivně na pohlazení nebo jen na příchod majitele.

Jak se bránit? Je-li kočka rozrušená, je lépe nechat ji v klidu. Při hlazení a mazlení s kočkou je dobré sledovat, kdy jí toto počínání přestává být příjemné (mrská ocasem, přikládá uši k hlavě). Na česání a na manipulaci na výstavách a ve veterinární ordinaci by měla být kočka připravována od raného věku. Veškerá manipulace by měla probíhat pomalu a klidně, bez bolestivé fixace.

Fyzické tresty a křik způsobují větší strach a tím i silnější agresi kočky. Pokud už k agresi dojde, je nejlepší hned odvrátit pozornost kočky k něčemu jinému zatleskáním, zasmáním, hozením předmětu na zem, otevřením ledničky.

Dej to sem!

Někdy je agrese pro kočku nástrojem k získání nějaké výhody, nejčastěji potravy nebo pozornosti. Důvodem bývá málo zájmu majitelů o kočku, dokud je hodná, a rychlé poskytnutí krmiva či zájmu, když si o ně sama důrazně řekne. Tak se kočka rychle naučí, že agrese je nejrychlejší a nejpohodlnější cesta k úspěchu. Další příčinou agrese může být přítomnost jídla, které je kočce velmi vzácné a příliš ji láká - například syrové maso při přípravě večeře. Kočka se snaží alespoň kousek vyloudit či ukrást a příchod dětí nebo psa znamená tuhý konkurenční boj.

Kočky se většinou úporně snaží držet způsobu chování, který jim dosud přinášel zisk. Chceme-li tedy zastavit tento druh agrese, je třeba kartu obrátit: odměňovat klidné chování a nezavdávat příčinu k útokům. Konkrétně tedy krmit a opečovávat kočku pravidelně, nejlépe přibližně ve stejnou hodinu, dostatečně ji zaměstnávat interaktivními hračkami a v době, kdy obvykle útočila, odejít na chvíli z bytu nebo se zavřít v jiné místnosti. A hlavně vydržet, dokud kočka nepochopí, že teď je vše jinak.

MVDr. Hana Žertová
www.hanazertova.cz

Čtěte seriál o kočkách...

   
24.02.2012 - Zvířátka - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [47] sdrawa [*]

  Možná, že jsou agresivní kvůli špatnémukrmivu, na tvém místě bych vyzkoušela krmivo Olivers, určitě jí to hodně pomůže

  superkarma: 0 16.07.2013, 10:46:08
 2. [46] michalka44 [*]

  Já myslím, že tohle hodně ovlivňuje i krmivo pro kočky. Je vhodné kupovat kvalitní, protože kočky pak nejsou tak nevrlé.

  superkarma: 0 14.04.2013, 20:37:00
 3. [45] Rikina [*]

  DanaD — #44 OK, v tom případě - nemám kočku. Sml32 Sml30 

  superkarma: 0 26.02.2012, 14:09:22
 4. avatar
  [44] DanaD [*]

  Rikina — #43  ber to tak ze i veta Nemam kocku  je informace.. a dnesni doba je doba informaciSml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje Rikina — #45
  superkarma: 0 26.02.2012, 14:07:37
 5. [43] Rikina [*]

  DanaD — #42 To máš pravdu. Sml15 Stejně to nikoho nezajímá. Názor čtenářek tady nikdy valnou hodnotu nemíval, a za jednu, co tu a tam občas něco napsala, přijde dvacet jinejch, co napíšou třeba to "nemám kočku", a jinak poslušně odklikaj všechno, co jde. A o nic jinýho vlastně nejde. Sml57 Kruci, vždyť já to mohla celý napsat na zejtra jako příspěvek k dennímu tématu! Sml52 Plýtvám tady energií u koček, místo abych zúročila myšlenku, jednu z mála. Sml54

  1. na komentář reaguje DanaD — #44
  superkarma: 0 26.02.2012, 14:04:19
 6. avatar
  [42] DanaD [*]

  Rikina — #41 Sml16 co nadelas, bud sem budes chodit nebo ne Sml80

  1. na komentář reaguje Rikina — #43
  superkarma: 0 26.02.2012, 13:59:00
 7. [41] Rikina [*]

  DanaD — #40 Dík, ale já ani koukat nemusím, nemám tady vyplněnej profil, všechny okýnka jsem nechala zeti prázdnotou. A takový se do soutěže nepočítaj. Sml80 Pod tímhle nickem jsem tady někdy zhruba od roku 2005, nepotřebuju dokazovat věrnost teďka nějakýma soutěžema. Sml57 Jenom mě mrzí, že soutěže kazej už tak nic moc atmosféru, která v minulosti silně utrpěla událostí nazývanou "velký třesk" nebo "hulanizace" a zapříčinila značný odliv čtenářek, které tady předtím spoluvytvářely prostředí, kam se člověk vracel rád, a měl proč. Dneska? Noo, jistá setrvačnost ještě funguje, ale jak dlouho? Dokud neumře poslední naděje. Sml54

  1. na komentář reaguje DanaD — #42
  superkarma: 0 26.02.2012, 13:55:52
 8. avatar
  [40] DanaD [*]

  Rikina — #39  Sml16 ja tomu rikam Velka Vlastenecka Soutez

  a jak si na tom zjistis Tady  najed dolu na konec clanku a tamklikni

  1. na komentář reaguje Rikina — #41
  superkarma: 0 26.02.2012, 13:36:01
 9. [39] Rikina [*]

  Jala — #37 Ježíšikriste panenko skákavá - fakt celoroční? Sml28 No to mě jaksi nenapadlo. Já sem nelezu kvůli soutěžím, takže většinou ani nečtu jejich zadání, ledaže se spletu. A vůbec netuším, jestli mám někde nějaký body, nebo nemám a je mi to volný. Sml80 Ale jestli tahle katastrofa vážně má trvat pořád, neboli furt, tak se zamyslím, zda kvůli "věrnostní soutěži" nepřehodnotit věrnost tomuto magazínu a nevypadnout jinam. Sml15 Ono totiž už nejde ani pořádně diskutovat, když v tom balastu pod článkama člověk případnej jeden smysluplnej příspěvek přehlídne velmi snadno. Sml80 

  1. na komentář reaguje DanaD — #40
  superkarma: 0 26.02.2012, 13:13:31
 10. [38] Jala [*]

  Rikina — #36 V kojení sice tolik komentářů není, ale to se může ještě do konce měsíce zlepšít!

  superkarma: 0 26.02.2012, 11:18:24
 11. [37] Jala [*]

  Rikina — #36 Ta soutěž ale má snad být celoroční, jen se má každý měsíc vyhodnocovat. Jestli jsem to tedy správně pochopila.

  1. na komentář reaguje Rikina — #39
  superkarma: 0 26.02.2012, 11:14:11
 12. [36] Rikina [*]

  Taky mám občas chuť být agresívní. Sml57 Třeba když pod článkem o kočkách a specifickém problému s jejich chováním je z 35 komentářů nadpoloviční většina typu "nemám kočku" Sml24

  Schválně se jdu podívat, jestli pod článkem o kojení je taky hafo komentářů typu "nekojím, už nekojím, ještě nekojím, kojit nebudu". Sml57  Už aby ta soutěž skončila a lidi přestali sbírat body za každou cenu. Sml80

  1. na komentář reaguje Jala — #37
  2. na komentář reaguje Jala — #38
  superkarma: 0 26.02.2012, 00:38:24
 13. avatar
  [35] tajnostii [*]

  kočku nemá,jen kocoura-tak nevím

  superkarma: 0 25.02.2012, 22:29:07
 14. avatar
  [34] vmarta [*]

  Kočku nemám, tak nevím jak se chovají Sml80

  superkarma: 0 25.02.2012, 21:42:08
 15. avatar
  [33] tepito [*]

  navia — #12 nudí se-chce si hrát.Pořiď mu kamaráda

  superkarma: 0 25.02.2012, 08:11:18
 16. avatar
  [32] ladouch [*]

  Kočky mám ráda, ale doma mám pejska, mladí mají i kočičku i pejska a snáší se skvěle.

  superkarma: 0 24.02.2012, 20:24:18
 17. avatar
  [31] oalison [*]

  Když to tak čtu, mám nejlepčejší a nejhodnější kočule na světě:-)

  superkarma: 0 24.02.2012, 14:37:31

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] papajo [*]

  kočku doma nemáme jen u známých a to mi stačí.

  superkarma: 0 24.02.2012, 14:20:37
 2. avatar
  [29] ekleinovka [*]

  V kockach se moc nevyznám,v pejscich ano

  superkarma: 0 24.02.2012, 13:58:41
 3. avatar
  [28] Lubička [*]

  Mám už deset let kocoura a taky se v něm někdy nevyznám,jeden den plachý,že když ho chci pohladit tak přede mnou utíká,nebo jindy škemrá o pozornost a když mu nevyhovím,tak si moji pozornost vyžádá seknutím drápkem.Když byl malý a přinesla jsem ho tak byl dva dny zalezlý za linkou,ale pak se po bytě promenádoval jako kdyby měl od bytu dekret.

  superkarma: 0 24.02.2012, 12:43:15
 4. avatar
  [27] DanaD [*]

  navia — #26 ja si myslim, ze by byl v pohode a ze by mel kamose. Musela bys je akorat naucit, ze se zere na povel kazdy svoje a pak se jidlo  schova, ani s tim nebyva problem. Kazdou chvili nekdo na Pacce nabici  nalezene kote, urcite by se to dalo zvladnout.. ja mam pro 8 kocek 2 zachodky, vybiram nekolikrat denne a zadny problem, neni nic citit.

  A te diety se neboj, kolega z prace musel loni nechat utratit kocoura, ktery mel prave tyhle ledvinove problemy a uz to nezvladal, ale bylo mu 19 let. Dulezite je aby bylna te diete porad, aby hodne pil... kockam nejvic chutna diete  od Royal - canin.. aspon co tak vimod chovatelu

  superkarma: 0 24.02.2012, 12:12:54
 5. avatar
  [26] navia [*]

  DanaD — #25 všude píšou, že pro víc koček musíš mít aspoň počet koček + 1.... já jsem si taky myslela, že by mohli chodit dvě do jednoho... chtěla jsem mu kamaráda pořídit. Ale.. kocourek má navíc problémy s močovými cestami, za poslední 3 měsíce jsem dala za veterináře poměrně dost peněz, kterých bohužel nějak nemám nazbyt, asi bude muset být už pořád na dietě, a při představě 2. kočky....Sml15 Taky se bojím, jak by to snášel, myslím že by žárlil a mohl začít čurat po bytě...

  1. na komentář reaguje DanaD — #27
  superkarma: 0 24.02.2012, 11:39:42
 6. avatar
  [25] DanaD [*]

  navia — #24 ja mam kocici zachod v koupelne vedle pracky a nevysiluj,  2ma kockam staci  1 zachod, to je v pohode

  1. na komentář reaguje navia — #26
  superkarma: 0 24.02.2012, 11:29:07
 7. avatar
  [24] navia [*]

  DanaD — #19 Kámoše mu pořídit nemůžu, bohužel, už takhle bude problém, měli bychom se stěhovat a v novém bytě je strašně uzký prostor na WC, nevím, kam dám jeho záchůdek. Druhý by se nevešel určitě. Sml15

  1. na komentář reaguje DanaD — #25
  superkarma: 0 24.02.2012, 11:11:54
 8. avatar
  [23] saruz [*]

  My kočku doma nemáme a sousedovic kocourek je pěkný rošťák. Sml16

  superkarma: 0 24.02.2012, 10:44:09
 9. avatar
  [22] DanaD [*]

  Altamora — #21 nebo navstivit nejakehochovatele a chvilku tam pobyt

  superkarma: 0 24.02.2012, 10:41:26
 10. avatar
  [21] Altamora [*]

  FAXÍK — #20 Doporučuji nejprve nechat dceru vyšetřit na alergologii pře pořízením kočky. Dost špatně jsme všichni nesli, když jsme museli dát kočku k prarodičům, protože dcera má silnou alergii na kočky.

  1. na komentář reaguje DanaD — #22
  superkarma: 0 24.02.2012, 10:20:53
 11. [20] FAXÍK [*]

  dcera chce pořád koupit kočičku, ale já zatím odmítám a postupně si o kočkách čtu a dozvídám nové věci

  1. na komentář reaguje Altamora — #21
  superkarma: 0 24.02.2012, 09:47:49
 12. avatar
  [19] DanaD [*]

  navia — #17  musis trenovat a porid mu kamose

  1. na komentář reaguje navia — #24
  superkarma: 0 24.02.2012, 09:46:06
 13. [18] Saritka [*]

  Moji oba synové mají doma kočky,ale agresivitu jsem u nich nesledovala.Sml23

  superkarma: 0 24.02.2012, 09:35:58
 14. avatar
  [17] navia [*]

  DanaD — #13 No jo, ale já ho nedohoním, on mě ano Sml52

  1. na komentář reaguje DanaD — #19
  superkarma: 0 24.02.2012, 09:06:15
 15. avatar
  [16] Žofie [*]

  Mám kočky moc ráda, ale manžel ne, takže máme doma mrňavounkou pejsulínu, prostě kočkopes mazel. A je moc hodňoučká, skoro taková kočičkaSml58

  superkarma: 0 24.02.2012, 08:53:32
 16. [15] trili [*]

  Synova rodina má kocoura,vnučka ho doslova ,,tahᨠa agresivní není,když už ho to nebaví,uteče ji.Jinak drží jak beránek.

  superkarma: 0 24.02.2012, 08:34:05
 17. avatar
  [14] Dante Alighieri [*]

  Náš Terinald je hodně agresivní. Nastavuje břicho a přitahuje na sebe pozornost, ale když přijdete a chcete ho hladit, sekne. Kdo nezná jeho pohled, tak to schytá. U nás už ale všichni vědí, kdy se nepřibližovat - kdy tu přítulnost jen hraje.

  superkarma: 0 24.02.2012, 08:27:33
 18. avatar
  [13] DanaD [*]

  navia — #12 porad je to jeste pubos,  kocky zacnou byt vic mazlive az tak po tretiom roce.. akdyz te kousne takho kousni taky.. treba do uzha, aby vedel.. on mu chybi kanos, se kterym by tyhle kocici hry provozovalSml16

  1. na komentář reaguje navia — #17
  superkarma: 0 24.02.2012, 08:25:05
 19. avatar
  [12] navia [*]

  Tak tohle já zrovna řeším. Kocour u mě spí v posteli, pak vstanu, podrbu ho, on se překuluje a nastavuje bříško, pak jde se mnou do koupelny, kouká jak si čistím zuby, pak si stoupnu k lince, mažu svačiny a on přiběhne a kousne mě do lýtka.Sml15 Chce si hrát? Já to obvykle řeším tak, že na něj "zasyčím" a on uteče, ale nevím. Taky už mě fest kosnul třeba do palce u nohy, když jsem si chtěla o víkendu pospat. Jinak moc mazlivý není, když si večer sednu k tv, tak si lehne opodál, ale na klín ne.. Je mu cca rok a třičtvrtě a je kastrovaný.

  1. na komentář reaguje DanaD — #13
  2. na komentář reaguje tepito — #33
  superkarma: 0 24.02.2012, 08:20:20
 20. avatar
  [11] PBD [*]

  U babičky byla jedna kočka..jmenovala se Micina..a byla mazlivá ,tulivá..pak otěhotně,porodila a začala být zlá a utočná..po čase donesla potomka do kuchyně..odešla a už jsem ji nikdy neviděli..

  superkarma: 0 24.02.2012, 08:08:43
 21. avatar
  [10] Alena613 [*]

  Když je některá moje kočka na mě agresivní, tak vím, že se s ní něco určitě děje a šup k vetovi Sml16. Většinou ji trápí nějaká nemoc Sml15.

  superkarma: 0 24.02.2012, 07:54:57
 22. avatar
  [9] LudPa [*]

  Já kočku jen na chvíli u sousedky.

  superkarma: 0 24.02.2012, 07:43:11
 23. avatar
  [8] DanaD [*]

  jithule — #6 ano, kdyz vsichnio poslouchaji,  Barborka se pak tvari spokojene a muze v klidu odpocivat Sml16

  superkarma: 0 24.02.2012, 07:33:05
 24. avatar
  [7] tepito [*]

  mám kolem sebe kočky skoro celý život,ale agresivní jsem ještě nepotkala

  superkarma: 0 24.02.2012, 07:30:45
 25. [6] jithule [*]

  to je autorita

  1. na komentář reaguje DanaD — #8
  superkarma: 0 24.02.2012, 07:29:29
 26. avatar
  [5] enka1 [*]

  DanaD — #4 Sml52 a ten výraz

  superkarma: 0 24.02.2012, 07:11:58
 27. avatar
  [4] DanaD [*]

  Vsechny moje kocky ma na povel  matka zakladetelka Barborka. I kdyz ji bude uz  15 let,  je to opravdova autorita - prisna a spravedliva. Kdyz kocici dovadeni presahne unosnou mez, napred jim poradne vynada (sycenim) a kdyz to nepomuze, tak je zpohlavkujeSml16.

  Ja si hlavne myslim, ze kazdy by mel svou kocku respektovat, je to svobodomyslna bytost.

  1. na komentář reaguje enka1 — #5
  superkarma: 0 24.02.2012, 06:34:28
 28. [3] lidicka [*]

  Kočky naštěstí nechovámeSml30

  superkarma: 0 24.02.2012, 06:22:14
 29. avatar
  [2] vmarta [*]

  Tak to neznám, vždy u nás byli pejsci..kočka zádná

  superkarma: 0 24.02.2012, 00:22:26
 30. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Naše kočky agresivní nejsou a v bytě jsou v klidu a každá má svoje místečko na spaní.Vyřádí se společně venku a je radost je pozorovat jak si hrají.Před nejstarší kočkou mají velký respekt a čekají,co udělá a pak ji následují.Návštěvy moc v oblibě nemají a nejstarší na návštěvu vrčí,ale pak zaleze někde do kouta a je v klidu.Sml22

  superkarma: 0 24.02.2012, 00:15:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme