Jak dopadla čtenářka Iva se svým nedostatkem mléka? To se dozvíte v jejím příspěvku k dnešnímu tématu: Kojení...


Milá redakce,

Dnešní téma mě chytlo.

První dítě jsem čekala hned první rok po fakultě. Nehodilo se mi to do plánů, ale těšila jsem se. Protože moje maminka měla s kojením problémy a bratra kojila spíše hodiny a mě dny až měsíc/e, četla jsem chytré knihy a připravila si odsávačku, fenyklový čaj a jiné propriety pro zdárné kojení.

Syn se narodil v termínu, ale , jak se tlačil, měl na hlavě bouli- kefalhematom. To způsobilo,že byl žlutější než jiná mimina a spal a spal. Byla jsem s ním na roamingu a byla jsem zcela zoufalá. Spal, nepil, když pil, tak málo. Já měla tím pádem málo mléka a veškeré vědomosti medicínské mi byly na kočku. Sestřičky mě utěšovaly, že dostává napít jiné mateřské mléko, ale psychicky jsem byla na dně. „Co já si počnu s dítětem buchťákem?" Hlodalo to ve mně. Péťa trochu zbledl, ale málo, tak nás poslali nahoru a jeho dali do inkubátoru s horským sluníčkem. K mým depresivním myšlenkám přibyla i hrůza, že si strhne malá kukátka chránící oči a oslepne. Strhl, neoslepl. Posedávala jsem na půlce zadku, co mi stehy dovolily a hlídala ho. Jinak asi od 5tého dne se z chlapečka vylouplo pěkné dráče a s nálepkou hyperaktivního dítěte a neposedného studenta mám letos maturovat.

Nahoře mi už kojení šlo lépe, ale i při všech cvicích a všem možném jsme s Péťou byli na skóre 1:2 (matka: Feminar). Dotáhli jsme to na pátý měsíc a sušené mléko mě převálcovalo.

S dcerou jsem se o rok a půl snažila taky. Malá byla v pohodě a ráda jedla. Pokud ostatní miminka vypila 30 ml, moje boubelka 50 nebo taky 70 ml. Pak jí jednou bolelo břicho a tak mi sestry zatrhly jí nechat pít podle libosti. Byla jsem si vědoma dluhu se synem a poctivě odstříkávala přebytečné mléko. Doma jsem pak dalších 6 měsíců dávala přebytek Péťovi do kaše a tak jsme si s kojením kvit.

Říká se, že kojené děti nemají tendenci k tloustnutí a opravdu oba moji puboši jsou hubení. Za tučňáka jsem doma jen já.

Zdraví kojící i nekojící
Iva

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Kojení!

Jaké jsou vaše vzpomínky na kojení?

Pište mi své příspěvky na téma „kojení"! Odpovězte na výše položenou otázku, nebo svou odpověď nějak rozviňte. Napište i o svých zkušenostech, co si myslíte o dlouhodobém kojení, třeba do čtyř let věku dítěte a naopak, co si myslíte o ženách, které vůbec nekojí? Kdy jste přestala kojit? A jaký je váš nejkrásnější kojící zážitek? Kojila byste na veřejnosti? Otázek ke kojení je zkrátka mnoho. Vaše odpovědi nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, jinak nebudou mít šanci na získání skvělého dárku: dévédéčka Cvičení po porodu a čaje Lipton broskev a mango v pyramidových sáčcích!

Příspěvky posílejte na e-mail...

Reklama