Zdraví

Proč jít na Spinning?

 

Chystáte se vyzkoušet poprvé lekci spinningu? Máte obavy, jestli hodinu zvládnete? Bojíte se, co vás čeká? Zbytečně, strach mít vůbec nemusíte!

Lekci Spinningu může absolvovat opravdu kdokoliv. Nečekají na vás žádné náročné pohybové kreace, ani nezapamatovatelné sestavy. Nemusíte se strachovat, jestli na ni stačíte fyzicky. Nepotřebujete být zdatným cyklistou, abyste hodinu zvládli. Z největší části záleží totiž na vás, jaká „vaše“ hodina bude. Sledujete instruktora a dbáte jeho rad, ale zároveň posloucháte své tělo. Je jen na vás, jakou zátěž si nastavíte. Každý máme momenty, kdy sneseme velkou zátěž (glycerín)bez potíží, jindy zas potřebujeme trochu odlehčit. Proto zátěž nastavujeme vždy jen podle svých aktuálních možností a chuti. Z tohoto důvodu není na regulátoru žádná stupnice, která by nás při nastavování mohla ovlivňovat. Stejně tak se sami rozhodnete, jaký styl „pojedete“. Profil každé lekce je pro vás doporučením, nikoliv příkazem. Necítíte-li se na dlouhé těžké „terény“, vynecháte je. Naopak, chcete-li si je přidat, přidáte si je. Je to přece vaše jízda.

To nejdůležitější, co vám může spinning – stejně jako jakýkoliv jiný druh sportovní aktivity – nabídnout, je váš dobrý pocit.

 

Na co je spinning dobrý?

 

KONDICE
ð Pro ty, kteří si chtějí získat, udržet si nebo zlepšit svoji kondici jednoduchým a zábavným způsobem
Nemusíte být zrovna vrcholoví sportovci, dokonce nemusíte nikdy předtím sportovat, a přesto můžete zajít na SPINNING. Nemusíte se učit žádné složité pohyby. Budete nenásilným způsobem pracovat na své fyzičce a zároveň pročistíte svoji mysl - i když je vám šedesát nebo máte 130 kilo.

 

POSTAVA
ð Pro ty, kteří chtějí pečovat o svoji postavu
SPINNING je ideální prostředek ke zhubnutí. Při jedné 45minutové lekci průměrně spálíte 400 až 600 kcal, což je 12krát víc než při aerobiku, aniž byste zatížili své klouby. Pravidelný trénink vám pomůže účinně tvarovat a zpevňovat vaši postavu.

 

TRÉNINK
ð Pro sportovce
SPINNING program umožňuje specializovanou přípravu pro všechny druhy sportů. S pomocí měřiče tepové frekvence lze simulovat konkrétní tréninkovou zátěž - vytrvalost, rychlost, výbušnost i intervalový trénink. Pro svoji vysokou účinnost je spinning běžně používán ke zlepšení kondice hráčů NHL.

 

 

Co s sebou na lekci?

Tekutiny:
Celkem byste během jedné lekce měli vypít cca 0,7-1 l tekutin. K pití si přineste neperlivou vodu nebo iontový nápoj.

Oblečení:
Pohodlnou jízdu si zajistíte v cyklistických kalhotách s vycpávkou nebo v přiléhavých šortkách a lehčím triku nebo dresu.

Obuv:
Noste cyklistickou obuv s SPD systémem nebo obuv s tvrdou podrážkou (např. tenisová obuv). Nevhodná je obuv na aerobic nebo běžecká obuv s měkkou podrážkou.

Rukavice:
S ohledem na vaše pohodlí a bezpečnost používejte cyklistické rukavice. Rukavice pohlcují vlhkost, takže zabrání kluzkému povlaku na řidítkách.

Ručník:
Vždy si přineste ručník na osušení potu.

 

Centra StartSpinning

Ať už chodíte na spinning, abyste se sportem odreagovali od všedních záležitostí nebo od práce, abyste zlepšili svoji fyzickou kondici, abyste zhubli přebytečné kilogramy, abyste trénovali na cyklistické vyjížďky nebo na cyklistické či jiné závody, nebo jestliže se na svoji první lekci spinningu teprve chystáte, rádi Vás uvítáme v některém z center START.

Již na pěti místech v Praze Vám nabízíme standardní i specializované lekce. Kromě širokého výběru hodin v dopoledních, odpoledních a večerních časech můžete navštívit i lekce ranní, které Vás stoprocentně správně nastartují na celý den, hodláte-li pauzu na oběd věnovat raději cvičení než jídlu, máte také možnost ;-).

Prodloužené 90minutové lekce jsou ideální pro spalování tuků nebo jako specializovaný vytrvalostní trénink, na hodinách věnovaných začátečníkům se zase nováčci doví vše potřebné ke správné technice jízdy a základy správné jízdy.

Jako novinku nyní nabízíme také lekce určené těhotným. (O tom, jak pomáhá spinning v době těhotenství, napíšeme příště.)

 

Kde nás tedy najdete?

 

* Sportcentrum Ymca, Na Poříčí 12, Praha 1 (metro Náměstí republiky)

 

* Fanatic Studio, Slezská 2, Praha 2 (metro Náměstí míru)

 

* Wellness centrum Chrpa, Krejnická 2021, Praha 4 (metro Roztyly)

 

* Sportcentrum Evropská, José Martino 31, Praha 6 (budova FTVS)

 

* Relax Klub Strahov, Vaníčkova 2c, Praha 1 (Spartakiádní stadion – zastávka Koleje Strahov)

 

Kromě běžných spinningových lekcí pořádáme například pravidelné víkendy se spinningem, oblíbené maratóny s promítáním cyklistických závodů na veletrhu SportPrague a mnoho jiných zajímavých akcí.

Více o nich a mnohé další zajímavosti, také aktuální rozvrhy a kontakty na jednotlivá centra najdete na našich webových stránkách www.startspinning.cz.

 

Těšíme se na vaši návštěvu a na společné příjemně strávené chvíle na spinningu.

 

 

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!
Odpovězte během dnešního dne správně na tyto následující tři otázky a zúčastněte se slosování o 3 volné vstupy na spinning! 


1) Kolik tekutin byste přibližně měla vypít během jedné lekce spinningu?
2) Kolik kcal můžete spálit při jedné 45minutové lekci?
3) Jaký typ tekutin byste měla pít při tréninku?

Odpovědi vkládejte SEM.

   
07.03.2006 - Zdraví - autor: Markéta Breníková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [82] Meander [*]

  Vivian: Různý typ svalových vláken má různou tendenci nabírat na objemu.

  superkarma: 0 10.03.2006, 10:34:42
 2. avatar
  [79] Vivian [*]

  Meander: a jak to souvisí s nárůstem svalové hmoty?

  superkarma: 0 08.03.2006, 17:07:27
 3. avatar
  [78] Meander [*]

  Vivian: To, že se někomu zvětší svaly, může být taky způsobeno tím, že má jiný typ svalových vláken. Dělala jsem léta sprint a skok do dálky. Ale maraton by mě zabil po dvou stech metrech
  http://biomech.ftvs.cuni.cz/pbpk/kompendium/anatomie/tkane_svalove_vlakna.php

  superkarma: 0 08.03.2006, 10:18:59
 4. avatar
  [77] Vivian [*]

  anika: některým lidem se zase problémy se zády zlepší, protože se přitom posilují zádové svaly... ale asi záleží, co máš za problémy Samozřejmě to chce jezdit podle svých fyzických možností. Dobrý instruktor ti poradí a doporučí, ale nenutí tě do ničeho, na co se necítíš

  Alisa: myslím, že ty svalnatý nohy se udělají fakt jen když cvičíš špatně... neviděla jsem instruktorku se svalnatýma nohama (a ty jezdí nesrovnatelně častěji než normální člověk), neviděla jsem ve fitku ani holku, která by měla svalnatý nohy... Mně osobně se svaly JEN zpevnily, nezvětšily ani o píď. Hlídala jsem si TF a jezdila jsem svým tempem. Kdybych jezdila přesně podle pokynů instruktorky, měla bych moc vysokou TF a ty svaly bych si možná taky vyrobila. Opravdu je zapotřebí si nechat poradit nebo sehnat potřebné informace a jezdit podle SEBE, podle toho, čeho chci JÁ dosáhnout, a ne podle toho, co dělá instruktorka

  superkarma: 0 07.03.2006, 22:03:22
 5. avatar
  [76] Alisa [*]

  ufff.. spinning - 9 měsíců aktivně, když tady začínal ten boom, a moc se o tom nepsalo. jednotvárný sport, musíte ho zkombinovat! mě tak naběhly svaly na stehnech, že jsem toho musela nechat, pac jsem vypadala jako ty chlapský cyklisti!!! náročnej sport, nebojte si nechat od lektorů poradit!! mrzí mě, že např. ve Factory PRO tak zdražily, jezdila jsem tam 5 krát týdně....:(

  superkarma: 0 07.03.2006, 21:21:13
 6. avatar
  [75] átéčko [*]

  Myslím, že to efekt má! Mám dvě kamarádky, které chodí na spinink. obě si to pochvalují, jak je jim fajn. Jen zpočátku jedné bylo špatně. Opravdu to efekt má, ale takový jaký bych chtěla aby to mělo u mě. Já například bych chtěla za ty prachy i zhubnout! ( Ony chodí 2x týdně ne 2 hodiny!) A chtěla bych mít nohy více jako ženská, ne jako fotbalista.

  superkarma: 0 07.03.2006, 20:53:00
 7. avatar
  [73] Meander [*]

  damanka: Inu, já akorát nesedím u toho PC, páč ho doma nemám

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:56:46
 8. avatar
  [71] Vivian [*]

  Meander: pokud tě stresuje, nemá smysl se do něj nutit, dělat něco z donucení je naprosto k ničemu...

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:36:53
 9. avatar
  [70] Meander [*]

  Vivian: Já vím Ale abych se stresovala ještě tímhle, když sport jako takový mě stresuje sám o sobě, to fakt nemám zapotřebí

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:33:23
 10. avatar
  [69] Meander [*]

  apina: To se pleteš, já NIC nedělám

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:30:25
 11. avatar
  [68] Vivian [*]

  Meander: tepová frekvence (TF) je rychlost srdeční činnosti (prostě kolikrát se ti za minutu stáhne srdeční sval).
  Neprogramuje se to, řídí se to samo .

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:29:11
 12. [66] apina [*]

  Meander: tak se pak nediv že cokoli děláš děláš bez efektu!

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:23:38
 13. avatar
  [64] Meander [*]

  damanka: Nenávidím sport v jakékoliv podobě, zejména sporty zimní a sporty letní!
  apina: Sorry, ale na to, abych se změnila v Číslo 5 nebo Robocopa se necítím. Tepová frekvence je něco, co se programuje? Já znám obnovovací frekvenci. Tepovou nemám a mít nechci, ještě bych z toho něco chytla

  superkarma: 0 07.03.2006, 16:07:04
 14. [63] apina [*]

  Meander: SENSITIVESKIN: protahujte se po cvičení důkladně a jezděte podle VAŠÍ TEPOVÉ FREKVENCE!!!!!!!!!!!!!!!
  Pak už nebudete nabírat svaly , ale schazovat tuky. Pokud to budete dodržovat a řídně se protahovat nikdy vám nemohou svaly zmohutnět, ztvrdnout atd.

  superkarma: 0 07.03.2006, 15:58:49
 15. avatar
  [60] Meander [*]

  Jakýkoliv sport, který jsem kdy v pomatení mysli zkoušela, měl za následek jediné - ztvrdly a zbytněly mi svaly na nohách a na rukách.

  superkarma: 0 07.03.2006, 15:40:01
 16. avatar
  [59] SENSITIVESKIN [*]

  Já mám pocit, že při tom roste - svalnatí stehna a prdel

  superkarma: 0 07.03.2006, 15:37:21
 17. avatar
  [56] pujka [*]

  Mě z toho akorát bolej kolena, jinak se mi to celkem líbí . Hodina mě stojí 80,-

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:52:24
 18. avatar
  [55] lenoška [*]

  Lenousek.H: šlapeš na tom kole po pás ve vodě,nemáš žádnou zátěž,jen odpor vody

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:34:39
 19. [54] apina [*]

  Maši: neni zač. Stačí jít třeba do posilovny a jít na pás nebo na ty lyže. Na 60 min. nemusíš makat nebo běžet Dnes jsou v moderních posilovnách stroje,, kde si vše nastavíš - tepovou frekvenci, věk, kg a stroj tě sám hlídá aby jsi nepřesáhla nebo naopak. Po 60 min. jsi spocená, ale nejsi udřená! Jen svěže vysportovaná a HLAVNĚ ÚČINĚ PÁLÍŠ TUKY!! Proto je možné tohle provozovat každý den , o to rychleji jdou kg dolu. Strava je také důležitá , ale co jíst určitě víš. Řid se tim, že první polovina dne sacharidy a druhá jen bílkoviny - zelenina.

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:32:00
 20. avatar
  [53] Maši [*]

  apina: Díky

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:21:51
 21. [52] apina [*]

  Karcoolka: jo taky to tak vedeme. 1/2 h spinn a 1/2 cvišení na míči. Všeobecně doporučuji cvičení a posilování na míči!! Musíte ale do posky na spinn, cvičení to je jedno aspon 3x týdně!! Já chodim každý den!

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:17:47
 22. [51] apina [*]

  Maši: dodržuj tepovou frekvenci. Nepřesahuj ji pak to jde na svaly a tělo nepálí tuky . Jezdi min. 3x týdně 45 min. Tepovku a tvoji frekvenci ve které se máš držet ti poradí v každém dobře vedeném centru. Už jsem to tu psala neni to o tom se strhnout. Jo a svaly jako Schwarzenegrovi vám určitě nikomu nenarostou to se nebojte!! Na to neni ženské tělo stavěné a bez dopingu a tvrdého tréningu 3x denně toho nikdy nedocílíte.

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:15:37

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [50] korytar [*]

  Karcoolka: a dá se u toho zhubnout?

  superkarma: 0 07.03.2006, 14:00:25
 2. avatar
  [48] Vivian [*]

  anerim: fitko jen pro ženy je třeba to FANatic Studio na Náměstí Míru V Praze jich je víc, ale tohle mám vyzkoušené, je to tam fajn , mimo Prahu se neorientuju.

  superkarma: 0 07.03.2006, 13:17:26
 3. avatar
  [47] korytar [*]

  a slyšeli jste někdo o tom novém cvičení Pilates? (nevím přesně jak se to píše) to je prý dobré na formování postavy.Vyzkoušel už to někdo?

  superkarma: 0 07.03.2006, 13:14:57
 4. avatar
  [46] korytar [*]

  Vivian: to neni moc levna zalezitost

  superkarma: 0 07.03.2006, 13:13:17
 5. avatar
  [44] Vivian [*]

  korytar: v Praze okolo 100,- Kč, mimo Prahu to bude možná levnější

  superkarma: 0 07.03.2006, 13:10:56
 6. avatar
  [43] Maši [*]

  korytar: U nás od 70 do 100 kč na hodinu.

  superkarma: 0 07.03.2006, 13:09:58
 7. avatar
  [42] korytar [*]

  Vivian: Ahoj,mám dotaz kolik stojí hodina spinningu?

  superkarma: 0 07.03.2006, 13:08:33
 8. avatar
  [40] Vivian [*]

  Karcoolka: budování svalové hmoty není zase tak strašně jednoduché, to si nemysli Kdyby stačilo jezdit spinning, tak by kulturisti nemuseli držet speciální diety, pít proteinové drinky, žrát bobule... Při normálním spinningu se svalová hmota moc budovat nedá, zvlášť u ženy. Nesmíš ovšem jezdit na hranici svých fyzických sil, tep 180 a jazyk na vestě Zjistit si svou tepovou frekvenci pro optimální spalování tuků a jezdit si svým tempem. Je tepová frekvence pro optimální hubnutí, tepová frekvence pro udržování kondice... a tepová frekvence, při které už nedochází ani tak ke spalování tuků, ale k nárůstu svalů. Proto je důležité odjet si alespoň několik prvních lekcí pod vedením zkušeného spinningového instruktora, který bude schopný ti vysvětlit, jak máš správně jezdit, abys dosáhla svých cílů (zpevnění, zhubnutí) a aby sis neublížila nebo neměla stehna jako Arnold .
  Viděla jsem už hodně instruktorek spinningu, a žádná neměla silnější stehna než já , měly normálně štíhlé nohy. A to jezdí třeba několik hodin denně...

  superkarma: 0 07.03.2006, 12:54:40
 9. avatar
  [39] Vivian [*]

  slonbidlo: pokud tě bolí klena, jezdíš špatně, máš špatně nastavené kolo, výšku sedla nebo něco takového... při správné jízdě by klouby rozhodně bolet neměly!

  koukněte sem: http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=13042&id=3

  Jinak na spinning určitě není potřeba superspeciální obuv s SPD systémem , já jsem vždycky jezdila v obyčejných teniskách, běžných sportovních botách, hlavní je, aby ta bota byla pohodlná a pevná, aby nikde nedřela a zároveň pevně držela nohu, aby v ní ta noha nelítala.
  Speciální kalhoty taky nejsou povinné, akorát v nich tolik netlačí sedinka, ale opravdu nejsou nezbytné
  Myslím, že tyhle informace jsou spíš kontraproduktivní, protože když to čte někdo, kdo na spinningu ještě v životě nebyl, tak získá dojem, že si před vstupem do fitka musí sehnat špičkovou sportovní výstroj, speciální kalhoty, speciální boty a speciální já nevímco ještě, přitom to vůbec není pravda...
  Jediné, co fitness centra vyloženě vyžadují, je to, abyste měli ty boty čistý (někdy vyžadují i bílou podrážku, aby jim to nedělalo čmouhy na podlaze), jinak je jim šumák, v čem budete cvičit, hlavně aby vám v tom bylo pohodlně .
  Rukavice taky být nemusejí, spinningová kola mají na řídítkách protiskluzovou úpravu, takže určitě nehrozí, že se vám zpocené ruce budou smekat. Kromě toho máte u sebe ručník, takže si je můžete utřít

  superkarma: 0 07.03.2006, 12:46:36
 10. avatar
  [36] lenoška [*]

  kdo má možnost vyzkoušejte aquaspinning,fakt doporučuju

  superkarma: 0 07.03.2006, 11:55:18
 11. avatar
  [34] Maši [*]

  damanka:
  Já to zvládám zatím tak max30 min obden( šlapu teprve pár měsíců ), pustím si pořádný bigbít od puberťačky a zátěž tak na 4. Ale zdechlá jsem tedy dost... Ale vystrašily mě tady holky s tím, že budu mít akorát svaly na nohách a hubnutí nikde.Tak co mám udělat proto, abych hlavně hubla???
  Jo a perlička: Když jsem kupovala s holkou ten rotoped, zastavil se u nás takový děda a s kameným výrazem nám řekl, at si to nikdy nekupujem, že jeho manželka na tom tak zhubla, až umřela..-Vyprskly jsme s holkou smíchy a řekly si- Bereme ho!!! Tak co máme udělat proto, abychom hlavně hubly????

  superkarma: 0 07.03.2006, 11:48:13
 12. avatar
  [32] Kocicka [*]

  jo a mimichodem je to i v kutné hoře...kdo by chtěl vědět kde ráda poradim

  superkarma: 0 07.03.2006, 11:32:51
 13. avatar
  [31] Kocicka [*]

  super...chodim tam hlavně pro lepší odreagování od stresu, každé pondělí po šichtě:-))) Pomáhá to i na záda a tak celkově, člověk je urvaný jak vagon, ale stejně je mi tak lehce jak kdyby lítal:-)))

  superkarma: 0 07.03.2006, 11:32:14
 14. avatar
  [30] Maši [*]

  damanka: A jak dlouho tedy cvičíš? A jak často? A pomáhá ti to i hubnout,, nebo jenom udržuješ kondičku? A když máš nejmenší zátěž, to musí být dost nuda. To bych se asi nestihla ani zpotit...Nebo jo?????

  superkarma: 0 07.03.2006, 11:27:43
 15. [26] apina [*]

  jak už jsem psala: zlepšuje kondici, zpevnuje svaly nebo schazuje tuk - podle toho co potřebujete si musíte jízdu zařídit. damanka: k dechu: i dýchat se musí šlověk naučit- pokud cvičíš na tepovku a vyskočí - zhluboka nadechnozt a vydechnout- tep postupně opět spadne. To tě přinutí správně dýchat. Trenér ve fitnes ti uršitě poradí při cvičení, kdy je nádech a kdy výdech - postupně se to člověk naučí a začne automaticky správně dýchat. Většinou zjistíte, že fyzicky by jste ještě cvičení zvládli, ovšem neudýcháte to! Proto se soustředte na správné a pravidelné dýchání při cvičení a nezadržujte dech!

  superkarma: 0 07.03.2006, 11:08:51
 16. avatar
  [25] fialinka [*]

  Gerda: Taky se mi to zdálo nejdřív nesmyslné, platit za to, co můžu dělat venku. Jenže pak jsem to zkusila a teď jednou za týden chodím spinningovat a baví mně to. Protože - s normální jízdou na kole to není až tak podobné. Jednak můžeš na spinnig jezdit za každého počasí, pravidelně, večer po práci apod.. a hlavně vydáš mnohem víc energie než na normální vyjížďce - teda jak kdo, ale já na kole jezdím ráda, ale není hlavním cílem zpotit se jak prase a trošku se vytrénovat, naopak se ráda pokochám krajinou atd... Takže mně se spinning líbí, ale normální ježdění na kole bych s ním nikdy nenahrazovala. Ale rozhodně jsem nezhubla, ale kondičku a svaly zlepšuje.

  superkarma: 0 07.03.2006, 10:49:53
 17. avatar
  [24] Maši [*]

  damanka: Taky jsem tak začínala na rotopedu.Po 20minutách šlapání v rytmu metalové hudby jsem čekala na infarkt...Ono je fakt důležité se poradit s někým, kdo tomu rozumí.

  superkarma: 0 07.03.2006, 10:47:53
 18. avatar
  [23] Meander [*]

  Dám vám libovolný počet důvodů, proč na spinning NEjít

  superkarma: 0 07.03.2006, 10:44:49
 19. [21] apina [*]

  pardon za chyby! hubly

  superkarma: 0 07.03.2006, 10:26:17
 20. [20] apina [*]

  borufka: tak to neni. Podle věku, váhy a pohlaví ( pro ženy a muže je tepové rozmezí jiné) jsou na to i tabulky, ale je lepší pokud ti přímo instruktor vypočítá tepovou frekvenci na tebe. V té by jsi se měla držet. Pokud jde o spinning ano hodiny jsou trochu nudné, ale můžeš hodně pracovat se zátěží ( bzw. jet na menší zátěž, ale frekvenčně) časem budeš trénovaná zvládneš v pohodě jet ze sedla a stále se udržet v tepovce. Jezdím takzvané spalovací hodiny pro klienty a opravdu to funguje. Tělo začne spalovat po cca. 15 min. Nemusíte se dřít aby jste hubli!! Lidé pak říkají já cvičim, sportuji ale nehubnu! Ano stačí třeba 60 min. na běžícím pásu, kole, orbitracku apod. v tepové frekvenci. Budete se potit, ale nebudete udření a zchvácení!!Naučte se poslouchat své tělo a běžte se raději poradit s instruktorem, který je odborně školený, než se pujdete bezhlavě dřít a pak sporty zavrhovat s tim , že nefungují. Samozřejmě tochce trochu upravit jídelníček. To si každý musí sáhnout trochu do svědomí. Ale pokud cvičíte správně a pravidelně, pak si s klidným svědomím vychutnáte kus dortu, protože vaše tělo se naučí efektivně spalovat.

  superkarma: 0 07.03.2006, 10:24:43
 21. [19] Danka [*]

  Poprvé jsem vyrazila na spinning o předloňských Velikonocích. Protože jsem nebyla zvyklá na brzdu, tak mi vyletěla noha z pedálu a lýtko jsem měla jednu velkou modřinu. Odhodlala jsem se znovu až po několika týdnech s obavou z dalších úrazů, ale teď už vím, jak na to. Chodím víceméně pravidelně 2x týdně, ale místo abych shodila, tak jsem nabrala skoro deset kilo. Vím, čím to je. Před cvičením nejím 3 hodiny (jinak se mi všechno vrací - i jablko) a jelikož chodím na 7 večer, tak jím kolem 4.odpoledne a když se vrátím domů (o půl deváté), tak nevím, co bych sežrala. Jsem hrozná, chybí mi vůle a jídlo mám tak ráda!

  superkarma: 0 07.03.2006, 10:13:47
 22. avatar
  [17] Žábina [*]

  tak tam by mě nikdo nedostal
  Lucik007: křeček v kolotoči

  superkarma: 0 07.03.2006, 09:54:42
 23. [16] apina [*]

  Dása: pokud chceš zhubnout tak by jsi si měla od instrutora nechat vypracovat plán a jezdit min. 3x týdně a podle své tepové frekvence. Jinak pracuješ na svaly. Pokud po jízdě svaly řádně neprotáhneš zákonitě se jakoby smrsknou a zakulatí se. Proto je velmi důležité se po každém cvičení protáhnout aby svaly byly štíhlé. Jsem lektorka spinningu již 3 roky , něco o tom vím. Chce to jen chtít a řídit se pokyny instruktora a nevzdat to po pár hodinách .

  superkarma: 0 07.03.2006, 09:35:09
 24. avatar
  [11] gerda [*]

  nejsem blázen, abych platila za něco, co můžu mít zadarmo a ještě spojím příjemné s užitečným. Mám normální kolo a jezdím na něm ven, k tomu šlapu na čerstvém vzduchu. Nepřipadá mi smysluplné totéž provozovat uměle pod střechou mezi zpocenými spolucvičícími, nadto na sebe ještě nechat za své peníze řvát

  superkarma: 0 07.03.2006, 08:59:49
 25. avatar
  [10] Dása [*]

  Na spinning jsem chodila třičtrvtě roku 2x týdně a věta...SPINNING je ideální prostředek ke zhubnutí...mě fakt rozesmála...krom zpevněných svalů jsem neschodila za třičtvrtě roku ani deko

  superkarma: 0 07.03.2006, 08:54:37
 26. avatar
  [8] Enya [*]

  Kadla: , já taky přesně nevím, co to je, mám představu, že je to rotoprdění s hudbou

  superkarma: 0 07.03.2006, 08:33:45
 27. avatar
  [7] Kadla [*]

  Nějak jsem z toho sáhodlouhého článku nepochopila, co to vlastně ten spinning je. Je mi jasné, že je to něco s jízdou na kole, předpokládám, že to bude něco jako rotoped, ale v čem se to od rotopedu liší? Při tak dlouhém článku bych čekala, že se to dozvím...

  superkarma: 0 07.03.2006, 08:23:21
 28. avatar
  [6] Maši [*]

  Na spinning chodím, mám doma i rotoped a je to , moc mě to baví.Člověk je za půl hoďky mokrý jako myš, to jsem po aerobicu nikdy nebyla, cítím se potom jako znovuzrozená.

  superkarma: 0 07.03.2006, 08:21:01
 29. avatar
  [2] jewelinka [*]

  Ve fitku jsem měla dost už po pěti minutách na rotopedu (před cvičením na zahřátí) ze spinningu by mě asi odvezli

  superkarma: 0 07.03.2006, 07:48:43
 30. avatar
  [1] fructia [*]

  Ále ne, já bych radši břišní tance

  superkarma: 0 07.03.2006, 07:42:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme