kmin

Když vaříte brambory nebo připravujete pečínku, automaticky sáhnete po kořence s kmínem a jídlo menší nebo větší špetkou kmínu okořeníte. A víte vůbec proč? Není to jen pro jeho charakteristickou chuť, ale i pro jeho účinky. Zvláště na trávení.

Kmín přidáváme do většiny těžších masitých jídel, se kterými má naše trávení dost práce, protože právě při jejich trávení je cenným pomocníkem. Navíc je velmi dobrým prostředkem proti nadýmání. A bohužel pro všechny, kteří drží dietu, potlačuje pocit naplněnosti.

Tím ovšem výčet příznivých účinků kmínu nekončí. Používá se při poruchách zažívání, kolice, pomůže od žaludečních křečí i střevních potíží. Máte-li potíže srdeční či žaludeční, a je-li jejich příčinou nadměrný stres, i tady může kmín pomoci.

V lidovém léčitelství našel ale i další využití, které s trávením už tolik nesouvisí. Například podporuje tvorbu mateřského mléka u kojících žen. Pomáhá také při kašli. Kmínové silice se přidávají do ústních vod, dále se užívají ke kloktání a potírání podrážděné kůže.

Až budete kořenit svůj příští oběd, rozhodně na kmín, pokud to bude jen trochu možné, nezapomeňte. Ulevíte tak své trávicí soustavě.

lupa

Reklama