V rubrice cestování právě probíhá seriál článků z cestopisu Fuerteventura. My s mou kamarádkou Laděnkou jsme letos v září vyrazily na Fuerteventuru, na ostrov, který je jedním z Kanárského souostroví.

maják

pláž

Čtěte naše články:

Sotavento

pláž

Přiznám se, že tento ostrov miluju. Už jsem tady byla několikrát a stále mám co objevovat, kochat se místy, které znám.

Sotavento

Sotavento

Fuerteventura je suchý, sopečný ostrov. Na rozdíl od jiných kanárských ostrovů jsou ale její sopky již vzpomínkou na to, co byly, když soptily. Žádná z klasických zvrásněných homolí není činná. Z té doby ale zde zůstaly lávová pole, pustiny. I když jsou některé pláže tvořeny tmavým pískem (ne černým), většina pláží je ale světlá.

Sotavento

Sotavento

Kromě koupání se tady dá vyrazit na spoustu krásných výletů. Jedním z nich je například výstup na nejvyšší horu, na cestu podél ostrova, na sever za písečnými dunami, za starobylými majáky nebo větrnými mlýny nebo na divokou západní pláž Cofette (sem vás vezme průvodce v džípu a projede s vámi náročnou cestu terénem, takže se budete jen kochat nádhernou divokou přírodou – objednejte přes delegátku Terezu z Canaria Travel)… možností nádherných objevů je tady plno.

Sotavento

Sotavento

Připravila jsem pro vás fotogalerii fotek zajímavých míst, krás, které na tomto ostrově můžete potkat. Je to moje inspirace pro vás, pokud budete plánovat dovolenou a rozhodovat se, zda se pojedete podívat na Fuerteventuru. Já ji mám moc ráda, protože je krásná. Tak se na tu krásu se mnou podívejte.

Sotavento

Sotavento

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama