.

Proč je tolik nezadaných atraktivních třicítek?

Vztahy

Proč je tolik nezadaných atraktivních třicítek?

Film Seznamka, o kterém jsme si zde povídali se scénáristkou a režisérkou v jedné osobě Zitou Marinovovou, otevřel opět velké téma problematiky seznamování, resp. seznamování žen ve věku, který už nezačíná jedničkou ani dvojkou. Ve třiceti se evidentně vhodný mužský protějšek špatně shání… Že by bylo skutečně tak zoufale „přebráno“, jak ženy často říkají?

Mám jich kolem sebe hodně. Jsou krásné, vzdělané, výdělečně činné, takže samostatné, vtipné... je jim plus minus třicet. A všechny hledají partnera pro život. Většina z nich přes inzeráty, protože kde jinde prý taky na chlapa dnes narazit?

žena

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Nejlepší podmínky k seznámení prý měli Adam s Evou. Žádný výběr, čili žádná konkurence.

Když jsem před lety po mateřské dovolené nastupovala do jedné velké firmy, všimla jsem si poprvé, že něco není v rovnováze. Zatímco stejně staří, vlastně mladí, kolegové měli už většinou rodiny, převážně s malými dětmi, kolegyně žily obvykle samy (nebo se scházely jednou týdně s ženatým přítelem, který se JISTĚ časem rozvede).

A tak do večera vysedávaly v práci (může být něco lepšího pro zaměstnavatele?) a po nocích některé z nich zřejmě přes internet naháněly chlapy v jejich věku.

„Léta randění, blbnutí na seznamkách a je to pořád stejný. Kretén střídá kreténa,“ povzdychne si hrdinka komedie Sezn@mka.

Přiznám se, že jsem tomu nevěnovala moc pozornost, člověk má svých starostí dost. Ale pak jednou jeden kolega, s kterým jsem tak nějak klábosila u kafe, řekl magickou větu o naší kolegyni, která právě procházela kolem.

A mně došlo, jak se tam věci mají. „Podívej se na ni,“ říkal, „je krásná, milá a chytrá - to je vražedná kombinace, na kterou si žádný normální chlap netroufne.“

A měl pravdu. Krásná, milá a chytrá (v jejím případě dlouhovlasá blondýna k tomu!) přitahovala velmi pochybné existence. Točili se totiž kolem ní jen muži, kteří měli natolik nízkou sociální inteligenci, že jim připadalo v pohodě tu krásku s mozkem oslovit. Ostatní si netroufli. Bohužel.

A protože kráska byla chytrá, nicméně pod tlakem okolí a biologických hodin už poněkud zoufalá, častokrát kývla i na naprosto nevyrovnané rande (tím nechci ty pány urazit, ale... ). A tak to šlo poměrně dlouho. Tento případ má happy end. A dává tedy víru všem ostatním, že jednou se ten princ na bílém koni může objevit..

Paradoxem výše popsaných neúspěšných schůzek je, že takové ženy většinou hledají chybu u sebe a celkem vědomě si snižují poslední zbytky sebevědomí. Samozřejmě, nepočítám sem kariéristky, které programově nechtějí stálého partnera x let, protože jim připadá, že by pro ně byl koulí na noze, ani zlatokopky, které ohrnují naopak nad normálními chlápky nos.

Mluvím o těch normálních ženách, které zkrátka zatím neměly štěstí potkat někoho vhodného, nebo se ten vhodný po nějaké době odstěhoval k jiné... Znáte to.

Moderním způsobem seznamování je tzv. Speed dating, neboli rychlorande. Jedná se o seznamovací aktivitu vedenou moderátorem, který stopuje čas vyhrazený pro rychlou komunikaci mezi dvojicemi účastníků opačného pohlaví.

Že by tohle byla cesta? No, jsem ráda, že jsem zatím neměla tu čest... Netroufám si absolutně hodnotit situaci, ale možná je neštěstí dnešní doby také v tom, jak jsme přikováni k moderním technologiím a už ani není prostor, jak bylo řečeno v úvodu, aby někde normální ženská potkala normálního chlapa. Ano, díky internetu a mobilům je vše snadné, komunikujeme s celým světem, nabídku k sňatku vyťukáme bez zardění během minuty (a kopačky taktéž), ale vytrácí se z toho to, co bylo přirozené.

Za vše asi mluví historka jedné mé známé, která se celá rozesmátá vrátila ze služební cesty. Jela vlakem z Prahy do Ostravy a za tu dobu si k ní přisedli dva nezadaní (údajně) muži, kteří byli - dle jejích slov - k světu. A byli hovorní a normální. Ona je ovšem zadaná, a tak zůstalo jen o příjemného popovídání... Nicméně nemůžete říct, že nejsou...

Přečtěte si také:

   
17.08.2016 - Láska a vztahy - autor: Marcela Macáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [40] Keltka [*]

  gerda — #2 Sml67Sml67

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:53:44
 2. [39] Keltka [*]

  Davidek — #8 Bohužel znám dva případy hloupého Honzy, který má doma princeznu, má s ní děti a zahýbá jí s milenkou (už se mu princezna zřejmě okoukala a zevšedněla). Tím nechci házet všechny do jednoho pytle..., snad takoví nejsou všichni Honzové Sml30

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:52:44
 3. [38] Keltka [*]

  Rikina — #5 Ten klenot má ve většině případů nějaký problém - ať už psychický nebo zdravotní Sml30, takže pak nezbývá, než být sama...

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:50:09
 4. [37] Keltka [*]

  Kadla — #16 Perfektní chlap pro život, kde na takového ale může dnes slečna narazit...?! A osloví on nějakou slečnu? Od mladších kamarádek často slýchám, že dnes už se na ulici "neoslovuje". Je běžné se seznamovat přes internet....(fb, seznamky, apod.)

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:48:43
 5. [36] Keltka [*]

  diblice — #18 Ano, to je další věc - finanční. Spousta lidí dnes nemá na svoje vlastní bydlení před 30cítkou. A ti zodpovědní čekají, až budou mít své zázemí... kdy to ale bude?! A pak něco honí a už je skoro pozdě. Možná by bylo fajn nahnat mladé pány (ne dámy-ty to znají) do klinik IVF, co je s největší pravděpodobností čeká za xx let, pokud se nebudou brát svoje vztahy - nejlépe tedy ten jeden, vážně. Muži i ženy jsou v dnešní době strašně vybíraví a mají na všechno spoustu času. A pak je tu generace těch, kteří mají děti v pozdějším věku a v 70ti se třesou strachy, jestli se dožijí vnoučat - holt doba, ve které se žije sice lépe, ale za jakou cenu...

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:46:32
 6. [35] Keltka [*]

  hanushka — #25 Ano a na cestování, apod., nevaž se - odvaž se Sml30

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:42:06
 7. [34] Keltka [*]

  moravačka Aja — #31 Anebo je to to samé u dnešních mužů. Docela mě zaráží, jak se vše hned hází na ženy - "ony jsou ty, které za to mohou, že nemůžou někoho najít...". Dříve bylo ale běžné se vdát, mít děti do 24 let. Dnes je to skoro rarita - takže i muži se změnili. Bohužel - řekla bych, že ne zrovna k lepšímu.

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:41:29
 8. [33] Keltka [*]

  Může to být i obráceně - dnes muži nejsou vychovávaní k tomu, aby zakládali brzy rodinu. Potkat NORMÁLNÍHO, spolehlivého muže, který touží po vlastní rodině a věří tradičním hodnotám, je ZÁZRAK! Sml30

  superkarma: 0 07.04.2017, 00:39:29
 9. [32] dallbosco [*]

  Je nutno si uvědomit,že žijeme velmi rychle a každý se žene jen za kariérou! A muži nemají rádi,když je žena vzdělaná! No,třicítka je věk,kdy žena není ani slečna ani zralá paní,a tak se těžce hedá!

  superkarma: 0 15.02.2017, 10:51:11
 10. avatar
  [31] moravačka Aja [*]

  Můj názor je ten,že tyhle třicetilété slečny více myslí na kariéru,a pak už je pozdě někoho hledat.A taky potom mají přehnané nároky.Několik takových znám a nestačím se divit.Sml22Sml22Sml22

  1. na komentář reaguje Keltka — #34
  superkarma: 0 03.02.2017, 04:26:48

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] man-mimo [*]

  Takže tak kolem 50? A seš přesvědčená, že pro ně nejseš už stará? Sml80 Sml30 Sml30

  superkarma: 0 08.01.2017, 02:24:19
 2. avatar
  [29] metro84 [*]

  Za několik dní mi bude 33 a také stále nemám partnera pro život Sml15 K tomu jsem na starší, takže bych brala nejlépe partnera o minimálně 10 let staršího, ale klidně i o 12 - 15.

  superkarma: 0 05.01.2017, 09:39:16
 3. [28] dzejn-parker [*]

  Kamarád mi furt vypraví, že nechce plnit typický stereotyp nezadaného třicátníka, když dojde na mojí otázku "a už sis našel ženskou?". On ani nikoho úsilovně nehledá, ale začal teď s fotografií, pracuje s jazyky, jezdí často na hory i na pěší tůry, akorát občas tu svojí touhu po dobrodružstvích zažene někam k extrému... On si prostě řekl, že když se mu nedaří najít ženu, která mu bude věrným přítelem a stoupencem, tak se bude věnovat sobě a pracovat na tom, aby byl připraven až ji potká. Jo, zní to jako divná filosofie, ale už takový je. :)

  Tak aspoň jsem vám přinesla jiný pohled na věc...

  superkarma: 0 14.12.2016, 15:31:27
 4. avatar
  [27] gerda [*]

  No jo, holky....za mého raného mládí frčelo heslo "kdo se neožení z blbosti, z rozumu to neudělá" - a ti třicátníci+ už rozum začínají brát.Sml80

  superkarma: 0 28.08.2016, 05:38:11
 5. [26] hanushka [*]

  Jandywoman — #14Očividně taky ještě neměl prostě to štěstí, stejně jako já. Musíme doufat, že to přijde :)

  superkarma: 0 21.08.2016, 14:25:46
 6. [25] hanushka [*]

  diblice — #12 Mám stejnou zkušenost - jsi hezká, vtipná, hodná holka, je mi s tebou dobře, ale chci mít čas na sebe a na svou práci a kamarády, to je pro mě momentálně důležité. Chlapi, 30+. Děs Sml16

  1. na komentář reaguje Keltka — #35
  superkarma: 0 21.08.2016, 14:22:47
 7. [24] hanushka [*]

  Tak do této diskuze se ráda zapojím... troufám si říct, že spadám do uvedené kategorie (nepovažuji se za extra krasavici, ale myslím, že působím velmi sympatickým dojmem). Moje zkušenosti za poslední roky jsou převážně s muži 30+, kteří jsou sami a pracovně zaneprázdnění. Takže proběhlo několik rande s několika dohozenými či náhodně potkanými muži, ale všichni ve finále zjistili, že je jim vlastně takhle dobře a nechtějí se omezovat a chtějí mít čas na práci, na svoje kamarády a na holku si jej dělat nebudou. Už i na seznamce jsem byla a kdybych měla napsat svoje zkušenosti, hodina by mi nestačila. Nejsem zlatokopka, vydělávám sama, nehledám boháče ani modela, prostě normálního kluka, kterej se umí smát, je věrnej, umí se postavit k práci a nemá v hlavě vygumováno. Nechlastá každej den v týdnu s kamarádama v hospodě. Nereálné požadavky v dnešní době, zvlášť když mi je 31. Nezbývá než doufat, že i já budu mít konečně kliku :) Ale muži 30+, co zůstali sami, jsou opravdu jedna velká tragédie, tedy aspoň dle mých zkušeností. Kde pak brát a nekrást, že? takže pod citát ze Seznamky se klidně podepíšu :D

  superkarma: 1 21.08.2016, 14:16:52
 8. avatar
  [23] cherinka [*]

  Jé, jak to tak čtu, jsem ráda, že moji synové už mají svoje protějšky a jsou v pohodě. Sml57

  superkarma: 0 17.08.2016, 22:36:22
 9. avatar
  [22] peetrax [*]

  Pobavilo me, ze podle pani redaktorky se vytraci to, co bylo prirozene. Prirozene byvaly sveho casu i domluvene snatky, zas si tu minulost neidealizujme.

  Dva nezadani muzi - ze to tvrdili jeste neznamena, ze byli. Sml24

  superkarma: 3 17.08.2016, 19:58:07
 10. avatar
  [21] peetrax [*]

  gerda — #15treba ja bulvarem zblbla nejsem! Ale nejsem uz ani holka. To bude ono. :-D

  superkarma: 0 17.08.2016, 19:54:50
 11. avatar
  [20] diblice [*]

  Kadla — #16jak tvrdí náš mladej(27), tak holky chtějí hodně peněz a při tom aby byl doma a se vším jim pomáhal, hlavně pak s dětma a to nějak nejde dohromady, má slušný výdělek, ale zase na druhou stranu, dost přesčasových hodin a nutnosti být kdykoliv po ruce, tak to se pak těžko shání protějšek,bohužel i já to tak nějak vnímám, dcera(29) má taky dost dobrý zaměstnání s podobnými problémy a to se těžko skloubí s rodinou, taky má přítel občas připomínky, když má vyzvednout dítě ze školky, ale kdo by platil hypotéku, dneska to mají mladý dost složitý

  superkarma: 0 17.08.2016, 15:51:13
 12. avatar
  [19] Jandywoman [*]

  gerda — #15 Sml22

  superkarma: 0 17.08.2016, 15:47:37
 13. avatar
  [18] diblice [*]

  gerda — #13už hodně dlouho, s přítelkyní žil 4roky ve vlastním bytě ,sice chlapcům do 30 ještě něco chybí, ale všichni mi připadají, že dohání něco, co jim v dětství chybělo, prostě mají koníčky, kterým holky nefandí, když si uvědomím, co ty koníčky stojí, holt až jednou dojedu a bude mít naklizeno, tak budu vědět, že má novou slečnu, jinak momentálně ma na starosti velký barák, který sdílí s babičkou a babička momentálně těžce marodí, zvládá to obstojně, takže odpovědnost v sobě někjakou má

  1. na komentář reaguje Keltka — #36
  superkarma: 0 17.08.2016, 15:47:16
 14. avatar
  [17] gerda [*]

  Kadla — #16Obecné zhloupnutí v praxiSml52

  superkarma: 0 17.08.2016, 15:20:51
 15. avatar
  [16] Kadla [*]

  Já mám doma jednoho 23letého (ale mentálně je vyspělejší, spíš by mu člověk tipoval kolem 30), vydělává, je přemýšlivý, se zájmem o hudbu (hraje na hudební nástroj), postará se o sebe, včetně vaření a žehlení, a nemůže najít tu "obyčejnou". Když shrnu historii jeho hledání: většina mladých dívek dnes chce bohatého podnikatele s vlastním bytem. O kluka, který je sice soběstačný, ale v této fázi by šlo spíše o společný pronájem, nějak není zájem. A pro zajímavost: na seznamce má dnes 60% dívek uvedeno mezi hobby "značkové oblečení". To mě docela sestřelilo...

  1. na komentář reaguje gerda — #17
  2. na komentář reaguje diblice — #20
  3. na komentář reaguje Keltka — #37
  superkarma: 0 17.08.2016, 14:44:36
 16. avatar
  [15] gerda [*]

  Jandywoman — #14Naopak, on je docela náročný, pokud hledá nějakou "obyčejnou". Holky jsou dnes natolik zblblé bulvárem, že si netroufnou být samy sebou.

  1. na komentář reaguje Jandywoman — #19
  2. na komentář reaguje peetrax — #21
  superkarma: 1 17.08.2016, 14:36:01
 17. avatar
  [14] Jandywoman [*]

  gerda — #10Taky mám doma takového nenáročného 30-letého, finančně soběstačného a troufám si říci hezkého a chytrého mladého muže, který marně hledá protějšek který jste popsala. Jak je vidět, platí to tedy i naopak.Sml16

  1. na komentář reaguje gerda — #15
  2. na komentář reaguje hanushka — #26
  superkarma: 1 17.08.2016, 14:32:14
 18. avatar
  [13] gerda [*]

  diblice — #12A už vyšel školu? - nic ve zlém, ale jak tak popisuješ jeho koníčky...Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje diblice — #18
  superkarma: 1 17.08.2016, 14:03:04
 19. avatar
  [12] diblice [*]

  no asi proto, že chlapci nemají zájem, synáček se loni rozešel po 4letech s přítelkyní a už víc jak rok je sám a víkendy tráví s kamrády bez bab raději s letadýlkama,na fotbale nebo si hrají na vojáky, docela jsem byla v šoku, že v sobotu nerazí někam za zábavou

  1. na komentář reaguje gerda — #13
  2. na komentář reaguje hanushka — #25
  superkarma: 1 17.08.2016, 12:25:52
 20. [11] Andreadornova [*]

  Ten film chci vidětSml22

  superkarma: 0 17.08.2016, 12:09:20
 21. avatar
  [10] gerda [*]

  Podle svého syna vím, že muži ocení normální ženskou, chytrou a vtipnou, do života. Nepřezdobenou, nepřemalovanou, přirozenou. Prostě...normální.

  1. na komentář reaguje Jandywoman — #14
  superkarma: 1 17.08.2016, 10:44:05
 22. avatar
  [9] hyenka [*]

  Rikina — #4 Je to tak, čím víc se snažíš, tím je menší šance skórovat. V momentě, kdy všechno hodíš za hlavu, někdo se objeví. A jen co se Pan Někdo objeví, jsi zpátky "na trhu", a můžeš nápadníky málem přehazovat vidlema. Je to jako ve školce, nikdo nechce hračku, se kterou si nikdo nehraje, a jen po ní někdo sáhne, chtějí ji všichni Sml22.

  superkarma: 8 17.08.2016, 10:10:14
 23. avatar
  [8] Davidek [*]

  .. krásná milá chytrá není vůbec problém když je protějšek stejných kvalit .. ale přesto vyjímky potvrzují pravidlo .. krásná milá chytrá se může zabouchnout do hloupého Honzy ale i naopak .. láska je mocná čarodějka a bez ní je každý vztah vražedná kombinace ..

  1. na komentář reaguje Keltka — #39
  superkarma: 0 17.08.2016, 09:58:37
 24. avatar
  [7] Kristina Vodičková [*]

  Krásně sepsané a smutně přiznávám, že pravda od a do z. :)

  superkarma: 3 17.08.2016, 09:26:28
 25. [6] bobani [*]

  bez komentáře

  superkarma: 0 17.08.2016, 09:13:54
 26. [5] Rikina [*]

  No a navíc teda (což pozoruju i u sebe) bych řekla, že dámy mají leckdy vysoké nároky a "normální" muž jim není dost dobrej. A s věkem spíš ty nároky rostou, než aby jedna vzala všechno Sml32 Mně už teda 30 dávno není, a žiju bez partnera už velkou fůru let, takže jsem zvyklá a nutně ani žádného nesháním, zároveň nemám problém se seznámit, a řada z těch pánů, co jsem v minulosti poznala, byla naprosto OK a použitelná. Jenže mně se nezdálo, že to vyváží svobodu, kterou jako single mám. To by musel být mezi muži klenot, výjimečný jedinec, a těch je jednak málo, druhak si je už nějaká hlídá. Sml57 Takže jestli takhle uvažují i ty krásné, milé a chytré třicítky, tak holt se pak těžko ten princ hledá. Sml80

  1. na komentář reaguje Keltka — #38
  superkarma: 4 17.08.2016, 08:41:46
 27. [4] Rikina [*]

  Na zmiňovaném "rychlorande" jsem byla několikrát. Je to zábavné, ale najít si takhle partnera je spíš náhoda. A je to pro lidi, co nejsou stydliví a dokáží během vymezeného - velmi krátkého - času s protějškem inteligentně komunikovat. Je dobré mít dopředu trošku promyšleno, co míním o sobě říct zcela neznámému muži, a co případně chci vědět o něm. Vzhledem k tomu, že jsem si nic neslibovala a spíš jsem byla zvědavá, jak to funguje, nebyla jsem zklamána. Ale viděla jsem i některé dámy po absolvování této aktivity brečet v koutě, že si je žádný přítomný muž nevybral. A ony se tolik snažily... jenže v tom je možná ten problém. Sml80

  1. na komentář reaguje hyenka — #9
  superkarma: 1 17.08.2016, 08:32:34
 28. [3] zlá teta [*]

  Ještě že už dávno nejsem třicítka a nemusím žádného nahánět.Sml30

  superkarma: 1 17.08.2016, 08:22:00
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  hyenka — #1Volvo má pod kapotou koní daleko vícSml30

  1. na komentář reaguje Keltka — #40
  superkarma: 6 17.08.2016, 08:02:47
 30. avatar
  [1] hyenka [*]

  S článkem naprosto souhlasím, ta "vražedná kombinace" je opravdu vražedná, a pravda je, že v nouzi čert i mouchy lapá, mí poslední dva expartneři měli IQ houpacího koně, EQ pod hranicí měřitelnosti, a vůbec to byli dárečci... Ale, milé dámy nezoufejte, princ na bílém koni může dorazit i po čtyřicítce! (za mnou teda přijel Volvem. ale co už, v mém věku už na koni netrvám Sml30)

  1. na komentář reaguje gerda — #2
  superkarma: 6 17.08.2016, 07:52:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme