Rodina

Proč je svačina pro školáky důležitá? Zdravá svačina může ovlivnit prospěch

Správné složení svačiny ovlivňuje výkon dětí ve škole. Stejně tak snídaně, kterou bychom neměli v žádném případě přeskočit. Mnohdy se stane, že dítě nemá ještě ráno hlad a nesnídá. Co se stane při výuce? Pomalu začne klesat hladina cukru v krvi, dítě ztrácí pozornost a špatně se soustředí. Takže snídaně je základ!

Dopolední svačina by měla tvořit 10 až 15 % denního příjmu energie. Z nutričního hlediska by měla obsahovat vyvážený poměr všech základních živin: sacharidů, bílkovin, zdravých tuků, vitamínů a minerálů. Svačina by měla být pestrá a hlavně ne stále stejná. Dítě na ni musí mít zkrátka chuť, takže roli hraje nakonec třeba i motiv na papírovém ubrousku nebo netradičně nakrájené kousky ovoce.

Musli

TIP na svačinu, kterou mají děti rády

Zdravou alternativou oblíbené svačiny školáků, ale i rodičů, kteří nemají s její přípravou žádnou práci, jsou ovesné a ovocné tyčinky od Emco. Stačí přibalit jogurt, kousek ovoce a máte svačinu, kterou nepohrdne žádný výživový specialista. Navíc se tyčinky vejdou do každé kapsy, což se hodí třeba i odpoledne při mimoškolních aktivitách.

MysliNabídka tyčinek Emco je opravdu široká a tak stačí vědět, komu jakou příchutí uděláte tu největší radost. Ovesné tyčinky obsahují velký podíl ovesných vloček, ale i spoustu ovoce nebo čokolády. Ovesné vločky obsahují složené sacharidy, takže zasytí a dodávají tělu energii pozvolna a dlouhodobě. Můžete vybírat z těchto příchutí: Čokoláda a ořechy, Borůvky a maliny, Banán a čokoláda.

Ovocné tyčinky obsahují kromě ovesných vloček také ovocnou složku se 40% podílem ovoce. Vyzkoušet můžete tyto příchutě: svěží Malina, šťavnatý Ananas a růžový Grep. Ovocné tyčinky neobsahují umělá aromata ani umělá barviva a na rozdíl od konkurenčních výrobků Mysliani jedlý papír či oplatek. 

Naučte své děti, že svačina je důležitá součást dne, a proto by ji měly brát jako samozřejmost, ne jako nutné zlo. Každý rodič chce pro své ratolesti to nejlepší a přitom mnohdy zapomíná na obyčejné věci všedního dne. Právě tyto zdravé zvyky si vaše děti ponesou dál do života a budou je i v dospělosti udržovat v dobré kondici a pohodě.

   
23.09.2015 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] bobani [*]

  a také pitný režim

  superkarma: 0 23.09.2015, 14:27:34
 2. avatar
  [2] kobližka [*]

  Ano - dávejte svému dítku müsli a bude nosit samé jedničky Sml30 alespoň název článku to v podstatě hlásá Sml80

  superkarma: 1 23.09.2015, 10:18:03
 3. [1] anina4 [*]

  sušenky emco kukpujeme, minulý týden jsem koupila také sbrusinkou a polevou, ty chutnají nejvíce mě

  superkarma: 0 23.09.2015, 06:40:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme