Rodina

Proč je dobré být mámou sprinterkou

Když mi v porodnici poprvé položili mého chlapečka na hruď, trnula jsem hrůzou, aby mi ten drobeček nevyklouzl, abych ho třesoucíma se rukama neupustila, špatně ho nechytla a nějak mu neublížila. Tohle je určitě přirozená reakce každé mámy i toho, kdo poprvé chová čerstvě narozené miminko.

Zvyknete si rychle, protože vám prostě nic jiného nezbude, a protože mateřský pud funguje. A taky, protože vám nastanou okamžitě i další maminkovské povinnosti jako kojení, přebalování, převlékání, koupání, uspávání atd. A tady není čas, zabývat se tím, jestli už umíte správně uchopit miminko. Musíte to umět. Zvlášť potom, co jste už s ním doma.

Zpočátku jsem z toho měla vítr. Každou činnost jsem se snažila dělat co možná nejdokonaleji. Myslím, že jsem si vedla na začátek docela dobře. Mělo to jen jednu ,nepatrnou´ chybičku. Přebalovala jsem, kojila a po jídle s Olím říhala dohromady dvě hodiny. No fakt, dvě hodiny! Když jsem si spočítala, že všechno je potřeba a všechno musíme opakovat každé tři hodiny, bylo skoro nemožné, tohle tempo držet. Takže, co teď?! Nastavila jsem tempo rychlejší, i když bylo na úkor dokonalosti.

Co na tom, že má syn u krmení pobryndané už dvacáté bodýčko (pračka to vypere) nebo, že se mi ve spěchu Nutrilon občas trochu vysype na podlahu (uklidím to potom), cíl je jasný – zvládnout nakrmit Oliverka v co nejkratší době, tak aby byl spokojený a já stihla v mezičase ještě uklidit byt, vyprat malému prádlo, připravit mu koupel, vyžehlit nebo uvařit (i když v tom mi teď hodně ulevuje manžel).

Po pár dnech svižnějšího tempa jsem, k mému překvapení, plynule přešla do sprintu, přestože ten mi na základce nikdy moc nešel (vždycky jsem měla radši patnáctistovky) a na víc než na bramborovou medaili jsem nedosáhla. Dneska by mě ale možná pochválil i sám Usain Bolt.

Jo, co se v mládí nenaučíš, v mateřství jako, když najdeš…

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Foto: Petr Adámek

Čtěte také:

   
17.08.2016 - Děti - autor: Matky v nesnázích

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Matinea [*]

  Sml52 četla jsem napřed: Proč je dobré být mámou striptérkou? Sml52

  superkarma: 0 17.08.2016, 22:59:50
 2. avatar
  [5] diblice [*]

  teda nevímm, ale když to čtu, tak jsou dnešní matky nějak čím dál míň schopný, tolik vymožeností a nestíhají, já k tomu měla ještě statek a nikdo se neptal jak to stihnu, kdž se dělalo seno, tak dítě do sedačky do trktoru, naložit seno, při skládání stačit nakojit a zpět na další fůru, přebalen bylo až po senu a dcera to přežila v pohodě a nebylo to v pravěku, ale rok 2004,jen jsem si k pračce vydupala ještě myčku

  superkarma: 1 17.08.2016, 16:48:45
 3. [4] Jana 01 [*]

  Kolik mají tyto prý prvorodičky let? Jedna vypadá tak na padesát... Taky mi přijde, že jsou trošku mimo běžnou realitu.

  superkarma: 0 17.08.2016, 16:00:07
 4. avatar
  [3] Kadla [*]

  Tenhle blog mě fakt nebere... Jeden příspěvek nudnější než druhý...

  superkarma: 1 17.08.2016, 15:22:52
 5. [2] Andreadornova [*]

  Sml67

  superkarma: 0 17.08.2016, 12:15:00
 6. [1] bobani [*]

  práce kvapná , málo platná Sml22

  superkarma: 0 17.08.2016, 09:16:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme