Vyrobit si doma vlastní fresku dnes není vůbec nic nedostupného. Každý asi občas přemýšlíme, zvlášť při stěhování, jak si vyzdobit stěny. Jenže zatímco obraz můžete sundat, okoukanou fresku musíte přemalovat, nebo aspoň zastavět nábytkem…

Malování na zdi dnes není pouze výsadou slovutných umělců. Díky snadné dostupnosti malířských barev si dnes může za poměrně malý obnos namalovat fresku prakticky každý. Ale potřebujete k tomu ještě něco – doušku talentu.

Tu malou doušku mám, takže bych si rád zdi vyzdobil, jenže… Stále váhám, zda namalovat fresky, či raději pár obrazů. Freska má hned dvě nevýhody, nemůžete ji přemístit, a když se okouká, nejde ji jednoduše sundat, jako okoukaný obraz či třeba velkoplošnou fotku, freska je zkrátka trvalá, dokud barvy nevyblednou, a to je drobně neuspokojivé.

Asi si teď říkáte, proč si tedy na zeď prostě nepověsit obraz? Dobrá otázka, ale odpověď je nasnadě – obraz je vždycky něco „navíc“, freskou můžete dotvořit zvolený prostor daleko důmyslněji a dokonaleji. Nemusíte se třeba omezovat jen na stěny, ale pokračovat na stropě, podlaze, nábytku… dobře vymyšlená jednoduchá dekorativní freska na různých místech bytu, dá celému prostoru jednotný styl.

Čím déle nad tím přemýšlím, tím více mi v souboji freska vs. obraz vychází plichta. Ach jo…

Ale už dost o mých rozpacích – doufám, že mi v anketě poradíte – pojďme teď na návštěvu k vám…

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

  • malirstviMáte doma nějaké vlastní obrázky či fresky?
  • Zdobí vaše stěny nějaké vaše výrobky?
  • A co užitné předměty, máte je pomalované?
  • Zavzpomínejte na výtvarnou výchovu ve škole!
  • Kdy jste naposledy kreslila či malovala?
  • Jaký obrázek se vám nejvíc povedl?

Tentokrát máme „umělecké“ téma. Budu rád, když v něm, milé dámy, zavzpomínáte na své výtvarné úspěchy. Jsem hodně zvědavý, jestli si sama zdobíte byt, či třeba hrnečky. K tématu mi můžete posílat nejen příspěvky textové, ale i vizuální – ke každému textu však uveřejním maximálně 3 fotky. Tak se pochlubte a své obrázky nezapomeňte doplnit popisem. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Čekám ho v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 3.10.2012 do 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků, respektive jeho autorku odměním hodnotnou cenou, totiž krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

Reklama