Čtenářka dasena přišla před 20 lety o syna a od té doby ji netěší o sebe pečovat. I když kvůli manželovi a svým dvěma synům to dělá. Cením si, daseno, že jste nám o svém trápení napsala. Když berete antidepresiva, předpokládám, že docházíte k lékaři. A proto má slova asi neuslyšíte poprvé. Ale jsem přesvědčen, že Váš zesnulý syn by si jistě nepřál, abyste rezignovala na vlastní štěstí. Abyste kvůli němu trpěla. Tak se držte a radujte se z každé maličkosti!

Milé ženy-in a milá redakce 

Blíží se smutné výročí 20 let, kdy  jsem přišla o prvorozeného syna a od té doby se změnil můj svět.

Vždycky jsem chodila oblékaná jako ze škatulky, maminka byla švadlena a tak jsem ladila i do barev, vždy dokázala vše zkloubit, barvy, doplňky a i ostatní

Maminka umřela když mi bylo 27 roků, bylo to šílené období mého života, chodila jsem v černém snad tři měsíce a nebýt kolegyň z práce, tak bych tak snad chodila dodnes:(

Aby toho nebylo málo, přišla další rána, přišla jsem o syna a svět se zhroutil až na dno mého života. Zhroutila jsem se a můj život jsem částečně prožívala po blázincích, dodnes beru antidepresíva a když jdeme na hřbitov vždy uvažuju, kam by to ten kluk dotáhl ve svém životě,

Každá máma si myslí, že má nejlepší dítě, ale tohle dítě bylo vyjímečně nadané. Po revoluci vytudoval v  Německu Obchodní akademii a úspěšně nastoupil do zaměstnání v Deutche bank v Praze. Měla jsem z něho velikou radost.

Rána to byla obrovská, dodnes jsem se z toho nevzpamatovala.

Proč bych se nadále měla strojit a malovat? Ano pro svůj dobrý pocit, je pravda, když jdu ke kadeřníkovi mám z toho dobrý pocit, který za krátkou  dobu přestane působit a já si říkám proč, proč, proč?

Po těchto událostech jsem zhubla o 20 kg a vypadala jako stará bába. Dodnes mne nebaví se oblékat, dodnes mne nebaví se malovat. Když se na sebe podívám do zrcadla, chce se mi zvracet.

Snažím se žít pro moje další dva kluky, abych je neranila svým ošklivým obličejem a aby se za mne nemuseli stydět, ale že by mne to bavilo, to teda říci nemůžu. Snažím se uvařit pro manžela a mít domácnost v pořádku, aby manžel měl to ,co potřebuje, ale protože jsem v důchodu, tak vlastně nic nepořebuju.

Jen když jdu k doktorovi, snažím se, abych byla  čistá, aby se mne nelekl i doktor, ale malování a jiné pečování o sebe je minimální.

A tak si myslím milé ženy-in, že na kráse tolik nezáleží, záleží mít čistou duši, čímž Vás nechci poňoukat, abyste se nemalovaly a nedbaly o sebe, myslím, že je to v životě důležité. Pro mne však ne. Důležité pro mne je, abych byla vedle syna i na onom světě.

Milé ženy a milá redakce, přeji Vám z hloubi duše, aby Vás toto nikdy nepotkalo.

Vaše čtenářka dasena
Text nebyl redakčně upraven


Dbáte o to, abyste dobře vypadala?

  • Snažíte se líbit svému partnerovi, nebo vás má mít rádu takovou, jaká jste?
  • Mluví vám váš partner do toho, jak chodíte oblékaná, nalíčená…
  • Nebo se snažil a vy jste mu to zatrhla?
  • Je pro vás důležité, abyste byla krásná?
  • Nebo je vám to jedno, kdo vás má rád, vás bude mít rádu takovou, jaká jste?
  • Byla jste „ošklivé“ kačátko a nyní je z vás labuť?
  • Nebo vám „krása“ už za tu námahu nestojí?
  • Znáte někoho, kdo o sebe nedbá…
  • Nebo někoho, kdo to s tím zkrášlováním přehání?
  • A je vlastně vzhled u ženy důležitý, nebo je to jen „mužský“ požadavek…

Napadá mne spousta podotázek, ale věřím, že si je položíte samy.

Své, ale i příběhy svých známých a kamarádek, úvahy, popřípadě fotografie nebo videa posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou kyticí, doručenou přímo k vám domů.

Reklama