Rodina

Problémy se sexem po porodu

 

Chcete TO prožít jako poprvé? Jednoduchá rada zní - otěhotněte a poroďte! :)
Předcházející věta je samozřejmě míněna s velkou nadsázkou, i když je pravdou, že mnoho žen má při prvním pohlavním styku po porodu podobné prožitky jako při prvním milování. 

 

Proč nemám chuť na sex?

Poporodní doba je natolik bouřlivá - emocionálně, psychicky i fyzicky, že je naprosto přirozené, že se tolik náhlých změn odrazí i v sexuálním životě partnerů. Příčin a důvodů může být mnoho, od naprosto banálních a jednoduše řešitelných, až po ty vážnější, které patří do rukou odborníkům. Mezi nejběžnější příčiny těžkostí v intimním životě novopečených rodičů patří:

 

P o p o r o d ní    p o r a n ě n í

Velké procento žen má po porodu nějaké poporodní poranění, buď podstoupily epiziotomii nebo spontánní natržení hráze. V obou případech je nutné poškozenou tkáň ošetřit - sešít. Doba hojení jizvy je velmi individuální, záleží i na rozsahu poranění, na snášenlivosti šicích materiálů a možná i na šikovnosti porodníka v roli švadlenky. Během druhé doby porodní někdy dochází k drobným poraněním děložního čípku nebo sliznice pochvy. I tyto malé bolístky si zaslouží čas pro úplné zahojení.

CO S TÍM?

Nastřižená nebo natržená hráz a poranění pochvy a poševního vstupu se v průměru hojí tři až čtyři týdny, jizva často zůstává citlivější déle. Ránu udržujte v čistotě, lze omývat nálevem z řepíku či dubové kůry, pro vysušení a dobré hojení. V případě, že by vás bolestivá jizva trápila dlouhodobě, kontaktujte odborníka. Je mnoho možností a léčebných postupů, jak tento problém vyřešit, např. laser, biolampa apod.

Cvičte Kegelovy cviky, zvýšíte tím cirkulaci krve, urychlíte hojení a posílíte dno pánevní. Jizvu masírujte a promazávejte. Seďte s nohama u sebe, při „širokém sedu“ si bolestivě natahujete stehy.

Pokud jste druhorodička, máte velkou šanci, že se při druhém porodu nástřihu vyhnete. Porodníci se shodují na tom, že u hráze, která se už jednou roztáhla, je pravděpodobné, že podruhé povolí mnohem lehčeji. Zjizvená tkáň po epiziotomii sice není elastická tolik jako normální tkáň, obvykle se také ale roztáhne dostatečně na to, aby k zásahu lékaře nemuselo dojít.

 

K o j e n í

Kojení je na jednu stranu úžasná věc, jeho odvrácenou tváří však je, že pohodovému sexu někdy příliš nepřispívá, alespoň v začátcích laktace. Bolestivě nalité prsy jsou citlivé a stává se, že komplikují mazlení.

Dráždění bradavek může vyvolat samovolné vytékání mléka.
V období kojení se snižuje hladina hormonu estrogenu v krvi, to má za následek další mrzutost, a tou je snížení poševní vlhkosti.

 

CO S TÍM?

I na kojení si časem zvyknete a bude normální součástí vašeho já, nebude vám už připadat se sexem tak nějak neslučitelné. Dítě si postupem času najde svůj rytmus kojení, bradavky již nebudou tak snadno podrážditelné a mléko nebude hned stříkat jak o závod.

Kosmetickou výhodou kojení bezesporu je, že si alespoň na nějaký čas vyzkoušíte, jaký efekt by u vás měly decentní prsní implantáty a modelace prsou. Váš dekolt bude v tomto období jednoznačně pevnější a plnější.

 

N e d o s t a t e č n á   p o š e v n í   v l h k o s t

Na nedostatečném zvlhčení poševní sliznice se podepisují i změny hormonálních hladin po porodu. Také obavy z bolestivého styku často nedovolují dostatečné vzrušení a následně optimální vlhkost poševního vstupu.

 

CO S TÍM?

Rada je jednoduchá, vypravte se do lékárny a kupte lubrikační gel. Pomůže vám překonat nejen nežádoucí intimní komplikace, ale i strach ze selhání či bolesti.

 

Ú n a v a

Mnoho novopečených maminek je úplně obyčejně unaveno z celodenního kolotoče kolem miminka a domácnosti, neboť tento druh práce bohužel neposkytuje 8 hodinový pracovní úvazek. Po návratu matky a miminka z porodnice zavládne v některých rodinách (a dušičkách) dočasný chaos, ale netrvá většinou dlouho a každý člen rodiny si najde svoje nové místo.

 

CO S TÍM?

Zaměstnejte rodinu, partnera, prarodiče, jednoduše všechny milé a spolehlivé děti milující osoby, které se vám podaří lapit na sladký úsměv vašeho potomka. Vození kočárku není opravdu těžká práce, ale pomůže i uvařený oběd, vyžehlené prádlo, zajištěný nákup apod. Nelpěte na spaní miminka ve vlastním pokoji. Některé děti se prostě častěji budí a nic s tím nenaděláte. V případě, že kojíte, ulehčí vám společné lože nebo dětská postýlka přistavená těsně u vaší postele práci a noční cestování o mnoho procent. Většina nočních „řvounů“ je daleko klidnějších, když cítí matčinu blízkost. Přebalovací místo (pultík, skříňku) mějte v ložnici, kojenec často koná potřebu právě při krmení, a tak vám takové uspořádání ušetří noční pochody po bytě. Neostýchejte se občas do nočního přebalení zapojit partnera. Nuže, ať ukáže, že je muž! :)

 

M á m   o   v e l i k o s t   v í c   t a m,   k d e   t o   n e n í   v i d ě t

Některým párům komplikuje sexuální život fakt, že pochva je po porodu širší a měkčí.

 

CO S TÍM?

 V tomto případě pomohou důsledná cvičení pro oblast pánve. Nic však není stoprocentní, a tak se některé ženy (a muži :)) pravděpodobně  s „o číslo větším“ rozměrem budou muset smířit.

 

 

Nejste v tom sami!

V jedné internetové anketě se uvádí, že polovina dotázaných párů začala se sexem 7-10 týdnů po porodu. Skoro čtyřicet procent žen prý mělo při prvním styku obavy z bolestivosti. Bolestivě však milovaní prožívalo nakonec jen dvacet procent žen, tedy polovina z těch, které se obávaly. Třetinu všech sexuálních problémů po porodu měla na svědomí nechuť. A pozitivní zpráva nakonec - u dvou třetin dotázaných se obtíže upravily do půl roku.

Skoro to vypadá tak, že příroda chtěla ženy po narození dítěte odradit na nějakou dobu od zmíněného druhu radovánek, pojistila si to i   č á s t e č n ý m   antikoncepčním účinkem při plném kojení. Mám podezření, že tato opatření měla v dřívějších dobách pro život ženy (míněno doslova holý život) poměrně velký význam.


 

A jaké máte zkušenosti a tipy vy, milé čtenářky Ženy-in?

   
24.01.2007 - Těhotenství a porod - autor: Martina Machova

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [59] Betty9 [*]

  Mám dvě děti. První porod byl narychlo, ale nastřihnout hráz mi stačili. Těžko říci, zda to je vždycky nutné. Před 25ti lety to hádám dělali všem automaticky. Nejhorší z celého porodu pro mě bylo to šití. I když paní doktorku později jiný lékař pochválil, že mi to ušila dobře, dodnes tam prstem nahmatám "kudrnatou" jizvu. Ale vždycky může být hůř . Šestinedělí jsem doslova protrpěla touhou po milování. Ovšem manžel byl rozumný a žádal je dodržet; podobně jako od 8. měsíce těhotenství nám uložil abstinenci. Kdo ví, třeba mě tím ušetřil nějakých vnitřních poranění. Ještě, že velké holky si poradí a pomohou samy . Druhý porod (po 17ti měsících) byl pomalejší, více fyziologický a už mě nestříhali a nešili. Po milování se mi samozřejmě stýskalo, ale ouha!! Já chtěla, ale moje tělo nereagovalo. Nebylo to nepříjemné ... nebylo to žádné, žádné pocity. Už jsem skoro začala propadat zoufalství. Naštěstí se hormony cca po půl roce daly zase do původního stavu. A nejkrásněji prožívám milování až tak od 35ti let. Kdo ví, jak dlouho to ještě potrvá - než se intenzita rozkoše začne snižovat ....

  PS
  Touha, prožívání a případné bolesti jsou silně individuální věc – jako všechno, co se týká těla i duše.

  superkarma: 0 25.01.2007, 12:22:31
 2. avatar
  [58] kareta [*]

  Gabi: já s tebou souhlasím, je to silně individuálni, ale konkrétně já s 4kg dětmi a tentencí přenášet(rodila jem v 42 týdnu, a to mi první vyvolávali, druhý šel operačně, protože dle lékaře bych to nosila ještě 2 týdny)) nejsem ideální rodička. PP mi rozerval vnitřnosti, šlo to příliš rychle a já pak měla týden pocit, že mě někdo kope soustavně okovanou botou mezi nohy, syn měl velkou hlavu a díky přenášení ne tak pružnou. Ovšem nepopírám, že většina má jiný názor Já už bych to nechtěla zažít.

  superkarma: 0 25.01.2007, 07:51:26
 3. avatar
  [57] Ireth [*]

  Vivian: ideální antikoncepce je pořídit si psa a naučit ho spát v posteli - u nás funguje skvěle

  superkarma: 0 24.01.2007, 23:37:56
 4. avatar
  [56] Henri [*]

  Jinak k té velikosti je to trochu zavádějící. Já v těchto partiích spíš subtilní jsem byla při prvním porodu důkladně nastřižena a pak taky důkladně zašita. Takže výsledek rozhodně směrem ke zmenšení. A první sex byl rozhodně lepší než první sex po porodu.

  superkarma: 0 24.01.2007, 18:04:05
 5. avatar
  [55] Meander [*]

  Vivian: Dle diskuse ke včerejšímu SOS jakákoliv jiná než HAK není spolehlivá.

  superkarma: 0 24.01.2007, 17:07:06
 6. avatar
  [54] Vivian [*]

  Meander: existuje přece taky jiná antikoncepce, ne jen hormony

  superkarma: 0 24.01.2007, 17:02:02
 7. avatar
  [53] paníliška [*]

  Super článek, jeden aby se fakt bál. No, naštěstí jsem tyhle problémy neměla a nemám, a to jsem zvládla odrodit 3x. Pokaždé jsem se nemohla dočkat, až skončí šestinedělí a většinou jsem chlapa ukecala dřív. Ale možná nejsem normální.

  superkarma: 0 24.01.2007, 16:18:43
 8. avatar
  [51] Meander [*]

  chuanita: Ono jim nic jiného taky nezbývá, než tvrdit právě toto.

  superkarma: 0 24.01.2007, 16:02:31
 9. avatar
  [49] Suzanne [*]

  Esterka: klíííd Nic špatného (natož nejhoršího) jsem v těhotenství ani po něm nezažila

  superkarma: 0 24.01.2007, 15:43:38
 10. avatar
  [47] Suzanne [*]

  Měla jsem chuť už 3týdny po porodu, po 5 týdnech jsem tehdejšího manžela ukecala Bolesti nebyly, nástřih mi u porodu nestačili udělat.
  Mimochodem k těm "módním" adopcím: myslím, že je to velmi přínosné, když se nějaká celebrita (nebo kdokoli, kdo má prachy) postará o někoho, kdo už tady na světě je a živoří. Rozhodně je to větší odpovědnost než vykřikovat cosi o módě a posílat dvě kila ročně na humanitární akce

  superkarma: 0 24.01.2007, 15:32:18
 11. avatar
  [45] Meander [*]

  Gabi: Pokud člověk souloží, pak o takových věcech MUSÍ přemýšlet, ať chce nebo ne. Zejména tehdy, nesmí-li (nechce-li) brát hormonální antikoncepci.

  superkarma: 0 24.01.2007, 14:44:43
 12. avatar
  [44] Gabi [*]

  kareta: tak nevím, ale měla jsem několik břišních operací. Hojila jsme se vždycky rychle a utíkala z nemocnice hned, jak to šlo, ale určitě jsem neodhopkala hned ze sálu po svých do sprchy. což po porodu lze docela dobře . A to nemluvím o ponarkózových stavech a "příjemné" intubaci. A jizvy také zůstanou ...
  Meander: tak já opravdové MATKY také neznám a pokud se zrovna nechystáš na plození potomka, nemá smysl vůbec o porodech, natož o poporodních komplikacích přemýšlet.

  superkarma: 0 24.01.2007, 14:32:32
 13. avatar
  [43] RenataP [*]

  Amálie: chuť byla, tělo nechtělo. A když tělo stávkuje, mizí i chuť...
  kareta: jo rozřezaná je děsně fajn

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:47:51
 14. avatar
  [42] kareta [*]

  Gabi: prožila jsem obojí a SC je prd proti "nádheře" přirozeného porodu- já měla bolesti u PP 2 hodiny a hojila se 14 dní, SC ŽÁDNÉ BOLESTI,druhý den jsem nepotřebovala ani analgetika. U PP pocit, že jsem porodila vlak a vnitřnosti mi visí na kolena, u SC pohoda, klid, bezbolestné. Mám být rozřezaná na břiše nebo na hrázi . Hlasuju za břicho. Osobně si myslím, že bych byla matka, i kdybych ty děti koupila v obchodě

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:45:56
 15. avatar
  [41] Amálie [*]

  Po porodu jsem na sex vlítla co nejdřív. Moje kamarádka po dvou porodech taky. Shodly jsme se, že po těch pár dnes jsme měly děsnou chuť .

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:42:40
 16. avatar
  [39] Meander [*]

  Gabi: Já zase nechápu, kde se berou ty extrémistky, co si to chtějí "prožít" a pak mají ty výše uvedené problémy a jsou na to HRDÉ, protože jsou z nich opravdové MATKY.

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:33:04
 17. avatar
  [38] Gabi [*]

  Meander: kareta: já si vždycky lámala hlavu, kde se berou ty extrémistky, které dobrovolně podstoupí břišní operaci, která jednak sníží elasticitu dělohy (tj. zaděláno na problém v dalším těhotenství) a zůstane po ní i nepříliš vzhledná jizva. Pro mimi také nic moc příchod na svět, zvlášť když je to v celkové narkóze. A pak ta rekonvalescence! Brr. Logické by bylo dělat vše proto, aby šlo rodit normálně.

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:31:04
 18. avatar
  [37] wich [*]

  Dášule: A proč jsi jednoduše neřekla manželovi, že ti sex není příjemný? Myslím, že na tom nic "blbého" není, ne? Vztah je o důvěře a stud sem přeci nepatří. Zvlášť v takových věcech

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:13:43
 19. [36] FAXÍK [*]

  po třetím porodu nemám vůbec chuť na sex

  superkarma: 0 24.01.2007, 12:10:09
 20. avatar
  [34] lilithheta [*]

  SENSITIVESKIN: Třeba jim to tak vyhovuje ...

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:44:47
 21. avatar
  [33] wich [*]

  Ó děkuji za článek... Zase o pár důvodů víc, proč nemít děti

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:44:20
 22. avatar
  [31] Tejfi [*]

  No na samé pěkné věci mě čekají. No ale myslím že to nebude zas až tak děsný, teda doufám.

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:37:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kareta [*]

  Meander: Copak doktora, ale ty sestry- ty jsou horší

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:35:46
 2. avatar
  [29] Dášule [*]

  Ještě asi půl roku po porodu jsem neměla na sex náladu. Po šestinedělí /nekoljila jsem/ jsem manželovi vyhověla a potom jěště několikrát, ale že bych z toho měla potgěšení, to ne. Asi po dalších dvou měsících se to zhoršilo. Bylo mi tehdy blbé říct to manželovi /dnes bych každé ženě doporučila, ať se mu to pokusí vysvětlit/, ale jak se tomu vyhnout. Občas jsem čekala, až si půjde lehnout a usne, jindy jsem si šla lehnout brzy já a předstírala spánek. Když se manžel "vtíral" - asi tak mi to tenkrát připadalo, neřekla jsem ne, ale myslela jsem jen na to, aby už skončil. To se vleklo dost dlouho. Synovi už byl skoro rok, když manžel musel na týden odjet. Měla jsem klid, nebezpečí sexu nehrozilo. Sice mi přibylo dost práce, ale syn spal celou noc, takže fajn. Když se manžel vrátil, přivítali jsme se a já po něm zatoužila. Období nechuti skončilo. Podobná situace byla po hysterektomii, ale to je trochu jiná kapitola.

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:34:02
 3. avatar
  [28] SENSITIVESKIN [*]

  lilithheta: většina maminek se to nedoví....

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:29:16
 4. avatar
  [27] Meander [*]

  Překrásné. Kdyby mě něco takového mělo potkat, jako že doufám, že nepotká, tak buď císař nebo skočím z okna a doktora vezmu s sebou.

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:27:11
 5. avatar
  [26] RenataP [*]

  je mi to skoro trapný psát,ale nechuť mívám díky únavě i 19 měsíců po porodu, a díky bolestivosti jizvy to není ono občas i teď. CO se týče velikosti, řekla bych, že se spíš "smrskla", tudíž celebritám chtějící zažít každý sex jako panenské sado-maso DOPORUČUJU!!!!!
  Ale jak píše Chlop, je to prostě horší.....leda vyslat dítě na pár dní k chůvě, babičce...jenže k tomu nemáme možnost...achjo

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:23:54
 6. avatar
  [25] kareta [*]

  Gabi: nebyla TV

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:22:23
 7. avatar
  [24] Gabi [*]

  Chlop: no u chlapů jo, ale to je věkem
  jaku: vždycky si vzpomenu na jiné, kteří žili třeba v jednom pidibytě s rodiči a dětmi a přemýšlím, kdy a jak

  superkarma: 0 24.01.2007, 11:19:21
 8. [23] Šrůteček [*]

  Mě dělali epiziotomii a je fakt, že jsem měla po porodu se sexem problémy (bolest) - a ještě nyní sedm měsíců po, to není úplně tak, jako před tím.

  superkarma: 0 24.01.2007, 10:41:59
 9. avatar
  [22] jaku [*]

  Ano, je víc únavy, míň času, když je zrovna čas i chuť, tak přijde některé dítko, že mělo špatnej sen.
  Ale to všechno je normální, ne?
  Těším se, až všechny vylítnou....ale to si ještě počkáme . Do té doby musíme počítat s památnou větou "Mami, nech tátu, táta chce spát !"

  superkarma: 0 24.01.2007, 10:30:00
 10. [21] Chlop [*]

  Gabi: No v této kategorii to už bud vždy jen horší. Možná až dítka vyletí z hnízda... Ale to je tak daleko, že kdoví co tou dobou bude.

  superkarma: 0 24.01.2007, 10:11:06
 11. avatar
  [20] Gabi [*]

  Zase nadsazené Já myslím, že větší problém, než fyzická stránka (problémy pro provedené epiziotomii, případně vnitřní zranění apod.) je problém "s hlavou" - hormony, únava, velká změna chodu rodiny (a zvláśť po prvním porodu). Je dobré s tím počítat Příchod potomka do rodiny otřese partnerským vztahem od základů - ať bylo miminko jakkoliv vymodlené. A bacha na to kojení - nespoléhat na něj jako na antikoncepci
  P.S.: A řešit, že "už to nebude jako před tím" ??? Jo, stejné nebude nic, ale může to být i lepší.

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:45:23
 12. [19] Chlop [*]

  Smajlinka: Neboj, máte jí elastickou, takže za tu dobu "bez" se zmenší a já teda nepozoruju žádný rozdiíl, ani po dvou dětech. Popravdě by mě podstatně vic vadila změna postavy po dětech, ale i tady to u nás proběhlo dobře a manželka i po třicítce a dvou dětech váží méně než když jí bylo sedumnáct.

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:39:48
 13. avatar
  [18] kareta [*]

  gerda: taky jsem si mohla objednat au pair z filipín (Indie...), místo abych ponocovala Mělo by se to tu rozšířit!!!
  Šrůteček: neboj, cvič pánevní cviky, hodně sexuj a ono se to spraví

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:17:31
 14. avatar
  [17] Smajlinka [*]

  No, k té velikosti - určitě by to chtělo vyjádření chlapa, co s tím má zkušenosti. Taky by mě to zajímalo...
  Jinak článek pro zatím bezdětné je to fakt povzbuzující!

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:16:59
 15. [16] Šrůteček [*]

  Mě dělali epiziotomii a je fakt, že jsem měla po porodu se sexem problémy (bolest) - a ještě nyní sedm měsíců po, to není úplně tak, jako před tím.

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:06:44
 16. avatar
  [15] gerda [*]

  kareta: ale prosím tě, děti se přece šoupnou chůvám, snad si nemyslíš, že kvůli nim bude cereblita v noci vstávat? Děti se pořizují, protože je to právě móda, ne že by je nutně potřebovaly...a některé ani rodit nemusí, viz "kambodžský doplněk".

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:04:39
 17. avatar
  [14] kareta [*]

  gerda: ó já prostinká , a nehledá se jim nový větší penis s dítkama hůře?? Ačkoliv- mám kamarádky s 5ti dětma po normálních porodech a chlapi se o ně rvou a slintají

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:02:02
 18. avatar
  [13] lilithheta [*]

  SENSITIVESKIN: V tom případě by měl tatínek problém, až by se to maminka dověděla. Aspoň bych konečně zúročila to mučení na treninkách ...

  superkarma: 0 24.01.2007, 09:00:52
 19. avatar
  [12] Láska [*]

  Já jsem po porodu problémy se sexem neměla a nemám ani teď

  superkarma: 0 24.01.2007, 08:52:13
 20. avatar
  [11] gerda [*]

  kareta: asi musí trefit univerzální velikost, protože celebrita přece nezůstane u jednoho jediného penisu - blázníš? ... ...

  superkarma: 0 24.01.2007, 08:45:10
 21. avatar
  [10] kareta [*]

  gerda: takže podle způsobu porodu celebrity usoudíme velikost penisu jejího partnera????

  superkarma: 0 24.01.2007, 08:41:46
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  omývat se má odvarem z řepíku (ékařského), ne z řapíku . A co se týká posledního odstavce - větší velikost, tak to by stálo za diskuzi. To, že celebrity rodí císařským řezem, se děje právě kvůli tomu, aby větší velikost nenastala. Ty maj starosti, co? No, a když dámy nejsou spokojeny s tím, jakou ji mají, žádný strach - v Emerice za peníze pořídíte i dokonalou plastiku zevně i uvnitř. Ať už pro funkci samotnou, nebo jen tak - pro parádu a aby byly na stejné výši, jako sousedka...

  superkarma: 0 24.01.2007, 08:19:10
 23. avatar
  [8] kareta [*]

  Lollitaaa: proto je fajn rodit SC, nebo mít vyvinutého partnera

  superkarma: 0 24.01.2007, 08:04:35
 24. avatar
  [7] Pentlička [*]

  Já jsem po porodu neměla sex půl roku, ale jelikož to bylo v roce 1985 a tudíž osvěta veškerá žádná, tak jsem netušila, že s tím mám problém .

  superkarma: 0 24.01.2007, 07:53:30
 25. avatar
  [6] SENSITIVESKIN [*]

  Tatínkové problémy nemají, ti si zaběhnou jinam

  superkarma: 0 24.01.2007, 07:47:01
 26. avatar
  [5] Henri [*]

  Lollitaaa: navíc je to trochu přimalovaná realita , ale všechno je věc priorit.

  superkarma: 0 24.01.2007, 07:34:07
 27. avatar
  [4] Májík [*]

  Mám za sebou jenom 1 porod a už to bude za pár dní 16 let,ale je fakt,že poprvé po porodu to žádná sláva nebyla,ale pak už se to jen zlepšovalo,takže není čeho se bát. Horší bylo sladit rytmus miminka s rytmem ,většinou se syn probudil v tu nejmíň vhodnou dobu

  superkarma: 0 24.01.2007, 06:51:06
 28. avatar
  [3] Julča [*]

  Já jsem po porodech neměla na sex ani pomyšlení dlouho

  superkarma: 0 24.01.2007, 06:31:48
 29. [2] 1Mona [*]

  Předpokládám, že to je článek z roku 1826.Ano, v tomto případě se všichni bojme porodu a následně sexu!

  superkarma: 0 24.01.2007, 01:12:00
 30. [1] Lollitaaa [*]

  "Dik". zatim jsem nerodila a tohle, stejne jako spousta ostatnich, je "sraaasne super clanek" (povzbudivy )....samozrejme vsechno v uvozovkach. Ale co uz... asi je realita vazne takova... jeste ze cloveka po porodu nemusi potkat vsechno z vyse jmenovaneho

  superkarma: 0 24.01.2007, 00:35:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme