Zdraví

Problém vypadávání vlasů se týká i žen

Přestože statisticky jsou na tom s vlasy hůře muži, mnohem častěji se tímto problémem zabývají ženy, a to i přesto, že se nejedná o problém tolik očividný, neboť u žen nedochází ihned k plešatění.

Ale problém to je. Zatímco muži si můžou při vypadávání vlasů hlavu oholit a i potom vypadají sexy, představte si holohlavou ženu. Snad někdy v daleké budoucnosti, v současnosti však tvoří vlasy jednu z ženských předností. A pokud začnou vypadávat, není to nic příjemného.

hrebinek

Vypadávání vlasů můžeme v některých případech předejít, je však hlavně potřeba znát příčiny.

Jaké jsou nejčastější příčiny vypadávání vlasů u žen?

 • Stres: jedna z nejčastějších příčin. Jedná se o náhlou ztrátu vlasů, která se objevuje „dva až tři měsíce“ po překonání silného stresu. Patří sem například i stres z prodělané operace nebo porodu.
 • Užívání léků: ženy užívají analagetika častěji než muži, proto pozor, i některé druhy léků mohou vyvolat vypadávání vlasů. V tomto případě je na místě konzultace s lékařem, který léky předepsal. Vypadávání vlasů může způsobit také nedostatek vitaminu A nebo selenu, a nebo naopak, i jejich nadbytek, proto je potřeba je užívat v rozumné míře.
 • Hormonální změny: vlasy můžou vypadávat i v šestinedělí, děje se tak z důvodu, že estrogen v organismu se opět dostává do původního stavu. V tomto období pomůže vydatná a zdravá strava.
 • Menopauza: v období menopauzy je zaznamenáno vypadávání vlasů u mnoha žen. Na trhu je však dostatek doplňků stravy, které tomu můžou zabránit. O jejich používání je však opět potřeba se poradit s lékařem.
 • Štítná žláza: pokud má žena problémy se štítnou žlázou, s její sníženou nebo zvýšenou funci, i ta v mnoha případech vede k vypadávání vlasů. Po určení této diagnózy je nutná léčba.
 • Nedostatek železa: chudokrevnost. Nedostatečná a nevyvážená strava s nedostatkem železa vede k nadměrné únavě provázející hypochromní anemii, často doprovázenou také padáním vlasů. Opět je potřebná konzultace s lékařem.
 • Další možné příčiny: nešetrné barvení a styling, fénování, kulmování a česání, dlouhodobé nošení těsně stažených culíků, dlouhodobé nošení čepic a šátků v letních dnech, nenošení pokrývky hlavy v mrazech a dešti.

Jak postupovat při padání vlasů?

Nejlepším řešením je vyhledat odborného lékaře a požádat o vyšetření, zda není příčinou jedna z výše jmenovaných příčin. Pokud se nezjistí žádná z těchto příčin, může se jednat také o dědičnou dispozi či špatnu péči o vlasy, nebo o špatnou životosprávu.

dlohevlasy

Pro své vlasy toho můžete udělat hodně

V prvé řadě pomůže změna jídelníčku, ve kterém přavažuje konzumace ryb, rýže, luštěnin, ovoce a zeleniny. Do jídelníčku bychom měly zařadit i dýňová semínka, slunečnicová semínka, sezam, vlašské ořechy, ty jsou obsahem různých minerálních látek, stopových prvků a nenasycených mastných kyselin.

V lékárnách jsou také volně prodejné různé speciální šampony a kondicionéry, je lepší si něco málo připlatit než sáhnut po tom nejlevnějším. Vaše bohatá hříva vám za to přece stojí.

hriva

zdroj: www.vlasy.cz , www.zdravi.cz a wikipedia

Měla jste někdy problémy s vypadáváním vlasů?

Možnost%
Ano94,4
Ne5,6

Čtěte také:

   
30.06.2011 - Zdraví - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [9] Martina59 [*]

  Já osobně doporučuji společnost Volluma

  superkarma: 0 05.06.2013, 13:59:51
 2. [8] Martina59 [*]

  Přípravky na vypadávání vlasů dost pomáhají

  superkarma: 0 26.04.2013, 16:24:59
 3. [7] Ewfka [*]

  Mě nejvíc vlasy padaly v těhotenství a po porodu to bylo ještě horší. Věděla jsem že malá si vezme z mého těla maximum, ale nečekala jsem že to bude až v takové míře. Koupila jsem si reneval neo, který mi doporučila kamarádka a jsem spokojená. Každý den jsem zobala jednu tobolku a po pár týdnech bylo vidět zlepšení. Dokonce si toho všiml i manžel a to je oprvdu co říct. Sml16

  superkarma: 0 17.04.2013, 16:18:23
 4. avatar
  [6] modro_očka [*]

  znám muže i ženy, kteří nadměrným přijímaním tekutin (vody, čaje, ne alkoholu) přišly o téměř všechny vlasy. U některých se časem objevila cukrovka.

  superkarma: 0 04.07.2011, 17:25:39
 5. avatar
  [5] femme [*]

  minulý rok jsem byla dost vážně nemocná, v nemocnici jsem strávila víc jak měsíc a pak mi nějakou dobu děsně padaly vlasy Sml68

  superkarma: 0 30.06.2011, 19:00:18
 6. avatar
  [4] Pimpa M [*]

  Moje vlasy mají dvakrát do roka "listopad". Taky roky a vysazení antikoncepce vykonaly své, a tak mám snad polovinu vlasů, co dřív, a bohužel už to nebude nikdy stejné.Sml15

  superkarma: 0 30.06.2011, 17:35:53
 7. avatar
  [3] átéčko [*]

  Já plešatím na podzim. Padání zastaví jen podlaha...

  superkarma: 0 30.06.2011, 15:23:49
 8. avatar
  [2] RenataP [*]

  mamina30 — #1 jsou solidární a chtějí uchovat naši krásu, takže plešatí za nás Sml57

  superkarma: 0 30.06.2011, 08:17:06
 9. avatar
  [1] mamina30 [*]

  No,tak podle výše uvedených příčin,které mohou být důsledkem vypadávání vlasů-UŽ BYCH MĚLA DÁVNO PLEŠKU.Sml16

  Ve stresu jsem pořád a myslim,že každá žena je denodenně ve stresu.Prožila jsem si v minulosti dva ne zrovna mírumilovné vztahy.....ale vlasy to přežily.

  Léky také užívám již několik let a ne málo,na můj věk-děs.Vlasy to zase přežily.

  Hormonální změny proběhly 4 krát......po 4 porodech zhruba ten měsíc až dva mi teda vlasy padaly hodně,ale naštěstí se padání vždy zastavilo.Vlasy to přežily.

  Menopauzu ještě nemám a problémy se štítnou žlázou také ne.(a doufám,že ani mít nebudu!!!???)

  A co se týká úpravy vlasů?Hodně let si udržuji klukovský střih,už kvůli dětem to bylo pro mne pohodlnější a vyhnula jsem se tak škubání vlasů.No,dlouhé vlasy jsou přece jenom,co se týká na možností úprav lepší.....ale už jsem zvyklá na ty mé krátké.

  Ale čemu se divím,že my ženy neplešatíme jako muži, my ženy v životě musíme zvládnout a unést tolik záležitostí a úkolů a muži naopak to žití tady mají o dost lehčí.Tak proč muži plešatí a my ne?....teda ještě že tak tomu není.

  1. na komentář reaguje RenataP — #2
  superkarma: 0 30.06.2011, 08:09:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme