Čtenářka Marcela řeší problém s nespavostí. Nikdy by ji nenapadlo, že v pokročilém věku bude mít takové problémy...

Překvapila vás nespavost v pokročilém věku? Potom jistě pochopíte problémy čtenářky Marcely...


Hezký den všem v redakci i čtenářkám.
Dnešní téma je mi hodně blízké. Jsem odjakživa velký spáč. Chodím spát nejdéle ve 22 hodin a vstávám kolem 7. Nikdy jsem problémy se spaním neměla, naopak, jak se říká-jednu nohu v posteli a už jsem spala. Proto jsem si říkala, že se mě netýká nespavost v pokročilém věku.
Opak se ale stal pravdou letos v létě. Kdy jsme se po 26 letech přestěhovali na druhý konec města. V té chvíli bylo po spánku. Hodinu i dvě jsem čučela do stropu, než jsem konečně usnula. V noci jsem se 2-3x budila. Pro člověka. Který je zvyklý zalehnout a spát celou noc je to hrozné.
Jelikož se vyhýbám lékům, hledala jsem různé rady, jak si ke spánku pomoci. Nakonec jsem zvolila tu nejjednodušší. Vypít v podvečer hrnek, klidně i dva teplého mléka s medem. jelikož jsem nikdy mléku moc nedala a teplému už vůbec(přestože mléčné výrobky mám ráda), překonala jsem se a světe div se-zachutnalo mi. Dnes ho piju pravidelně i bez medu.
Nevím jestli je to mlékem, nebo tím, že jsem si po třech měsících začala zvykat na nové prostředí, ale už se mi opět vrací spánek, na který jsem byla zvyklá. Stane se, že se v noci vzbudím, ale zase usnu a spokojeně spím.
Můj manžel je naopak nespavec, takže noci, kdy jsem nespala pro něj asi moc příjemné nebyly. Ač jsem se snažila co nejtiššeji vstávat i znova zalehnout, přesto se budil.
Obdivuji ho( a zároveň všechny, kteří jsou na tom stejně jako on)že mu stačí 4 hodiny spánku a je fit. Já potřebuji svých 8-9-hodin, abych byla v pohodě. A naštěstí když spím, neruší mě jeho pozdější příchod do ložnice. jediné, co mě dokáže vzbudit je když začne chrápat a to si myslím, že je problém většiny mužů a tím pádem i jejich žen.
Přeji všem spáčům i nespavcům klidné noci a krásné sny.

Čtenářka,
Marcela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. listopadu 2011: Kdy chodíte na kutě?

  • kazetaV kolik chodíte spát?
  • V kolik vstáváte?
  • A co váš partner?
  • Měla jste někdy problém s koordinací spánku?
  • A ruší vás, když jde spát později?

Odpovězte mi na tyto otázky a přidejte k odpovědím i krátký příběh. Zajímá mě, jak jste vyřešily odlišné spánkové návyky (ať už zapříčiněné prací, či čímkoli jiným). Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy chcete-li mít šanci na uveřejnění a získání dárku - luxusní relaxační kazety Radox Vitaminová péče s náušničkami. Abyste si před spánkem krásně relaxovaly!

Příspěvky zasílejte do úterý 22. 11. 2011 15.00 hodin na redakční e-mail...

Hrajte Malou šťastnou vánoční soutěž o ceny v hodnotě 30.000 korun. Více informací najdete zde...

Reklama